تایید توقیف سریال شبکه سه به‌خاطر توییت‌های کارگردان؛ ملاقلی‌پور: مسئله شخصی بود

تهران- ایرناپلاس- انگار تلویزیون نمی‌تواند هفته‌ای آرام و بدون جنجال را پشت سر بگذارد. پخش نشدن سریال «کتونی زرنگی» اثر علی ملاقلی‌پور، بهانه‌ای برای حاشیه‌های جدید در این سازمان است.

روز گذشته خبرگزاری‌های مختلف خبر پخش سریال جدیدی را از شبکه سوم سیما و از جمعه شب ۱۱ بهمن ماه منتشر کردند. «کتونی زرنگی» عنوان اولین سریالی است که علی ملاقلی‌پور کارگردان مستند پر حرف و حدیث راه طی شده، برای تلویزیون کارگردانی کرده است. اما سریال در زمان اعلام‌شده پخش نشد و شبکه سه تنها عذرخواهی کرد و روابط عمومی این شبکه، خبر تازه‌ای از این مجموعه منتشر کرد. محسن یزدی؛ قائم مقام شبکه سوم سیما اعلام کرد: «متأسفانه در ادامه تولید این سریال(کتونی زرنگی) به دلیل خطای فاحش کارگردان، شبکه تصمیم به توقف پخش این سریال گرفت.»

اختلاف سلیقه‌های شخصی که منجر به عذرخواهی شد

عده‌ای از منتقدان و اهالی رسانه، پست‌ها و نوشته‌های ملاقلی‌پور در فضای مجازی را دلیل این توقف ذکر کردند. ملاقلی پور در نوشته‌های خود نقدهای تندی به برخی مقامات عالی نظام وارد کرده است. کار تا جایی بالا گرفت که سرانجام علی ملاقلی‌پور برای توضیحات بیشتر متنی را در اینستاگرام خود به شرح زیر منتشر کرد:

 «از دیشب حوالی پخش سریال کتونی زرنگی برخی کامنت‌ها و بحث‌های فضای مجازی که گاهی در فضای احساسی رقم می‌خورد، در برخی فضاها دست به دست شده و جوری وانمود شده که گویی بنده با انقلاب اسلامی تضاد دارم! سابقه مستندسازی بنده نشان می‌دهد که مدافع جریان انقلاب و امام خمینی هستم؛ آن هم به واسطه سالها مطالعات تاریخی سیاسی که علاقه همیشگی بنده است و بارها کتب مختلف در این باب را در صفحه شخصی به علاقه‌مندان به تاریخ و سیاست و انقلاب اسلامی معرفی کردم. البته نکات و انتقادات و اختلاف سلیقه‌های شخصی هم در این موارد دارم اما اینها باعث نمی‌شود که هیچ‌گاه در مقابل اسلام بایستم. گاهی جدل‌های درون انقلاب اسلامی نباید باعث شود دچار دوگانگی شویم. می‌دانم برخی کامنت‌ها و مطالب بنده تند بوده و باعث ناراحتی طرفداران رهبری شده است که قصد کدورت نداشتم و از این بابت عذرخواهی می‌کنم.»

مسئله شخصی بوده است

اما علاوه بر صحبت‌های مطرح شده، حرف و حدیث‌هایی درباره وجود مشکلات در محتوای این سریال و اصلاحات آن هم شنیده شد تا جایی که حتی تا سه ساعت مانده به پخش سریال، کار اصلاحات قسمت اول کماکان ادامه داشت.

علی ملاقلی‌پور درباره زمان پخش سریال کتونی زرنگی به خبرنگار ایرناپلاس گفت: من نمی‌دانم؛ از تهیه کننده باید بپرسید.

وی در پاسخ به این پرسش که مشکلات به وجود آمده به دلیل محتوای سریال بوده یا صحبت‎های شما در فضای مجازی، پاسخ داد: مسئله شخصی بوده است.

کارگردان فیلم «قندون جهیزیه» در پاسخ به این سوال که مسئله شخصی شما با سازمان بوده است یا با افراد دیگر، بیان کرد: خیر. همین اخباری که پخش شده گویاست. من هم یک پست اینستاگرامی گذاشتم و واقعا الان در شرایط فعلی مصاحبه نکنیم بهتر است.

با توجه به گفته‌های مدیران شبکه سه و خود ملاقلی‌پور، به نظر می‌رسد علیرغم وجود مشکلاتی در سریال، مسئله پخش نشدن قسمت اول آن به توییت‌های سیاسی کارگردان جوانش در فضای مجازی برمی‌گردد و حتی سابقه ساخت مستند «راه طی شده» و برگزیده شدن در جشنواره عمار هم نتوانسته است باعث چشم‌پوشی از این اظهارات شود؛ مستندی که حامیان بازرگان آن را یکسویه و در مسیر جریان تندرو توصیف می‌کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha