پرسپولیس در هجوم عالی، در دفاع متزلزل 

تهران- ایرناپلاس- تیم  فوتبال پرسپولیس تهران در دومین دیدار خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی به مصاف شارجه امارات رفت که خیلی از هواداران این تیم، انتظار یک‌برد شیرین را داشتند، اما بازی در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه یافت؛ تساوی که شاید در روزهای آینده برای شاگردان یحیی گل‌محمدی خیلی گران تمام شود.

در هجوم عالی، در دفاع متزلزل
بازیکنان پرسپولیس در این بازی عملکرد خوبی داشتند و اگر کمی دقت بیشتری داشتند، بدون شک با ۳ امتیاز، زمین بازی را ترک می‌کردند. شاگردان گل محمدی در این دیدار ۲ بار از حریف خود پیش افتادند، اما نتوانستند اندوخته‌های خود را حفظ کنند و در پایان به تقسیم امتیازها رضایت دادند. 
هر چند بازی خوب مهدی ترابی و تمام‌کنندگی علیپور در این بازی، امیدها را در ارتش سرخ زنده کرد، اما عدم تمرکز بازیکنان پرسپولیس و تزلزل مدافعان این تیم، آسیب پذیر بودن خط دفاعی سرخ پوشان را بیش از پیش نمایان کرد. 
پرسپولیس در دو مسابقه خود در لیگ قهرمانان آسیا تا کنون ۴ گل دریافت کرده که اصلا آمار خوبی نیست. بدون شک یحیی باید در روزهای آینده به فکر ترمیم خط دفاعی خود باشد چرا که عدم تمرکز بازیکنان این تیم قطعا کار دست آنها خواهد داد و باید فکر و خیال صعود را از سر خارج کنند. 

همه آمارها به نفع پرسپولیس 
شاگردان یحیی گل محمدی در این بازی عملکرد بهتری نسبت به حریف خود داشتند، آنها در این بازی ۱۶  شوت به دروازه میزبان شلیک کردند که ۳ شوت آنها درون چارچوب دروازه بود. در مقابل از ۱۴ شوت بازیکنان شارجه تنها ۲ شوت درون چارچوب بود که همان دو توپ هم به گل تبدیل شد! 
در مالکیت توپ نیز کفه ترازو به نفع شاگردان گل محمدی سنگینی کرد، سرخ پوشان در این بازی ۵۹.۶ درصد مالک توپ بودند و بازیکنان شارجه نیز در این بازی ۴۰.۴ درصد مالکیت را به خود اختصاص دادند. 
در تعداد کارت‌های زرد بازیکنان شارجه ۲ بار از سوی داور میدان جریمه شدند و بازیکنان گل‌محمدی در این بازی هیچ کارتی دریافت نکردند. 

امید یحیی به آینده و صعود از گروه
با وجود آنکه تیم پرسپولیس در قعر جدول گروه خود قرار دارد اما یحیی گل‌محمدی به آینده و صعود این تیم امید بسیار دارد. بدون شک و پس از دو بازی، شناخت خوبی نسبت به تیم‌های گروه پیدا کرده و برای دور برگشت می‌تواند برنامه‌ریزی مناسب‌تری داشته باشد. اگر اتفاق خاصی نیافتد، پرسپولیس باید در ورزشگاه بزرگ آزادی از الدحیل و الشارجه پذیرایی کند و بی شک در مقابل چشم هواداران پرشور خود امید بسیاری به پیروزی و صعود از این گروه دارد. 
البته شاگردان گل‌محمدی باید دو بازی مهم و حساس را برابر تیم التعاون عربستان برگزار کنند، دیدارهایی که برد و باخت در آن تقریبا تکلیف تیم‌های صعود کننده را مشخص می‌کند. 

شارژ مالی حریف بعدی پرسپولیس
شاگردان گل‌محمدی در سومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا باید ۱۲ اسفند در کویت به مصاف التعاون عربستان بروند؛ تیمی که فعلا در صدر گروه قرار دارد و برای خود قدرت‌نمایی می‌کند. آنها پس از برد برابر تیم الدحیل قطر که با نتیجه ۲ بر صفر همراه بود، از مسوولان باشگاه خود پاداش دریافت کردند تا قبل از بازی با پرسپولیس، شارژ مالی و روانی شوند و با تمام قدرت در کویت به مصاف نماینده ایران بروند. 
طبق اعلام نشریه الریاضیه عربستان، بازیکنان التعاون ۱۵۰ هزار ریال سعودی پاداش گرفتند تا با آمادگی بیشتری، روزهای آینده را تمرین کرده و برای پیروزی به میدان بیایند. 

محرومیت هافبک التعاون از بازی مقابل پرسپولیس
تیم فوتبال التعاون در شرایطی به مصاف الدحیل قطر رفت که در صدد حفظ بازیکنان خود برای بازی با پرسپولیس بود اما در این بازی محمد ابوسبعان، هافبک التعاون با دریافت یک کارت زرد با محرومیت مواجه شد و عملا بازی با پرسپولیس را از دست داد. حال باید دید چه بازیکنی وظیفه او را در زمین بازی بر عهده خواهد گرفت و چه عملکردی خواهد داشت. 

عدم تمرکز بازیکنان پرسپولیس نشانه چیست؟
پرسپولیس در بازی برابر شارجه هر چند در هجوم خوب بود اما در نقاط مختلف زمین به ویژه در خط دفاعی متزلزل نشان داد و در صحنه‌هایی، ناهماهنگی بین بازیکنان تیم کاملا مشهود بود. استرسی که در نوع بازی این تیم وجود دارد نشان از مشکلی است که باید امیدوار بود یحیی از پس از آن بربیاید. وقتی تیمی در ۳ بازی اخیر خود ۶ گل دریافت می‌کند یعنی ساختارهای تیم دچار مشکل شده و بازیکنان تمرکز کافی و لازم را ندارند و باید برای آن چاره‌اندیشی کرد. توقع بالا از تیم و انتظارهایی که از سرخ پوشان می‌رود شاید موجب شده آنها دقت لازم را نداشته باشند. 

از سوی دیگر علیرضا بیرانوند به دلیل عقد قرارداد با تیم بلژیکی باید در آینده‌ای نزدیک این تیم را ترک کند، بدون شک بستن قرارداد در این شرایط نه به صلاح او بود نه به نفع پرسپولیس چرا که بخشی از ذهنیت سنگربان سرخ‌پوشان معطوف به تیم جدیدش و شرایطی که خواهد داشت، شده و نمی‌تواند تمام و کمال خود را از نظر روحی و روانی در اختیار پرسپولیس قرار دهد. 
فراموش نکنیم که فوتبال بالا و پایین بسیار دارد و باید امیدوار بود یحیی و شاگردانش از این گروه به سلامت عبور کنند و در بازی‌های بعدی امتیازهای لازم را کسب کنند، این همان چیزی است که سرمربی سرخ‌پوشان به آن اعتقاد دارد و مطمئن است جواز صعود را خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha