۲۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1906
کد خبر: 83713677
۲ نفر
چرا وزیر ورزش باید پاسخگوی اعمال دیگران باشد؟!

تهران -ایرناپلاس- این روزها «دروغ و فرافکنی» در ورزش ما به‌خصوص فوتبال بیداد می‌کند. جالب این‌که از نظر همه وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر مقصر اصلی قلمداد می‌شود که هست، چون مشاوران خوبی ندارد!

سال‌هاست این وزارتخانه به‌عنوان متولی ورزش کشور و دو باشگاه مهم کشور شناخته می‌شود. البته باشگاه که نه! این وزارتخانه برای دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس مدیرعامل انتخاب می‌کند که تنها یک دورهمی را با اعضای هیئت مدیره تشکیل می‌دهند و بعد هم با کلی بدهی می‌روند، بدون آنکه از سوی هیچ مقام مسئولی بازخواست شوند و این چرخه همچنان ادامه دارد...

نوعا مدیران این باشگاه‌ها نقش پررنگی برای نجات این دو تیم ندارند و فقط اندکی جیب خود را پر می‌کنند و پست بعدی را تحویل می‌گیرند! استقلال و پرسپولیس بدهی‌های فراوان به بار آورده‌اند و محکوم می‌شوند، آن گاه مقصران اصلی در لابلای افتضاحاتی که بار آورده‌اند گم شده و وزیر ورزش به‌عنوان متولی، متهم اصلی معرفی می‌شود.

مدیرعاملان این دو تیم، گویا خوب توجیه نمی‌شوند، زیرا فکر می‌کنند وزارت ورزش آنها را آورده و پول در اختیارشان می‌گذارد و آنها نیز براحتی آن را هزینه کنند و بعد هم بگویند ما با این‌قدر بدهی تیم را تحویل گرفتیم. اگر قرار باشد وزارت ورزش پول بدهد، چه نیازی به شما دارد؟! مگر خودش نمی‌تواند پول را مستقیم پرداخت کند؟

فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال ما ایراد می‌گیرد و کوتاهی از سوی فدراسیون‌نشین‌هاست و می‌گویند وزیر ورزش مقصر است! قراردادهای پنهانی و عجیب و غریب با مربیان تیم ملی می‌بندند، وزارت ورزش و شخص وزیر متهم می‌شود. لابد فردا نیز به دلیل این‌که سرپرست جدید استقلال نتواند وعده ستاره سوم و ساخت ورزشگاه ۳۵ هزار نفری را اجرایی سازد، باید وزیر ورزش پاسخگو باشد! بیاییم عادلانه و درست قضاوت کنیم. 

محمدحسن انصاری‌فرد وقتی به‌عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب شد روزی دو مصاحبه می‌کرد و می‌گفت این کار را می‌کنم آن کار را انجام می‌دهم. او با اعلام این‌که از همه شرایط و وضعیت تیم مطلع است، قبول مسئولیت کرده و مدعی بود همه راهکارهای لازم را برای پیشبرد امور دارد، اما نکته مهم این است که در مصاحبه‌های او در طول ۱۹۴ روزی که مدیرعامل بود راهکاری دیده نشد و فقط به مسئله مشکلات موجود و پیش رو و وعده‌های مکرر اکتفا کرد و ناگهان استعفا کرد و رفت!

آقای انصاری‌فرد! شما در نیم فصل نسبت به جذب کریستین اوساگونا و آنتونی استوکس اقدام کردید که هیچ نکته مثبتی بیش از سه مهاجم جوان تیم، مهدی عبدی، امیر روستایی و آریا برزگر نداشتند و شاید اگر همان زمانی را که به این دو بازیکن خارجی دادید، به جوانان خود می‌دادید، عملکرد به مراتب بهتری داشتند. شما در حوزه اقتصادی به زیان پرسپولیس کار کردید و از سرمایه‌های این تیم به‌راحتی گذشتید.

قراردادهایی با برخی حامیان مالی منعقد کردید که هیئت مدیره از جزئیات آن بی خبر است! وزارت ورزش به شما اعتماد کرد و شما را به‌عنوان مدیرعامل پرسپولیس معرفی کرد تا باری از دوش این وزارت بردارید، نه اینکه آن را سنگین‌تر کنید. آیا این مزد اعتماد وزیر به شماست؟ آیا باید وزیر ورزش پاسخگوی اعمال شما باشد؟

شما به زعم اعضای هیئت مدیره؛ به وعده‌های مکرر، فرافکنی، مظلوم‌نمایی، از بین بردن فرصت‌های درآمدزایی، پنهان کاری، ایجاد تضامین غیرقانونی و... متهم شده‌اید که باید خودتان پاسخگوی آن باشید؛ نه وزارت ورزش و جوانان!  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =