۲۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 3019
کد خبر: 83746930
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

نماینده اقلیم کردستان هم استرداد مصطفی سلیمی را تکذیب کرد

تهران- ایرناپلاس- نماینده اقلیم کردستان در ایران، ضمن تأیید اظهارات دادستان کردستان درباره بازداشت مصطفی سلیمی، زندانی فراری زندان سقز می گوید: او اصلا به اقلیم کردستان وارد نشده است که اقلیم بخواهد او را مستردد کند.

ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان در ایران ضمن تکذیب خبر استرداد مصطفی سلیمی، زندانی امنیتی زندان سقز که صبح امروز در این زندان اعدام شد، به خبرنگار ایرناپلاس می‌گوید: اساسا این فرد به خاک اقلیم کردستان وارد نشده بود که حکومت اقلیم بخواهد او را بازگرداند. این فرد در خاک ایران و در محدوده بانه بازداشت شده است.

مصطفی سلیمی، از زندانیان زندان مرکزی سقز که چندی پیش در اوایل فروردین ماه سال جاری به همراه ۶۸ تن از زندانیان این ندامتگاه فرار کرده بود، صبح امروز اعدام شد. برخی رسانه‌های خارجی ادعا کردند او ۱۷ سال قبل، به اتهام عضویت در گروه‌ها و احزاب معاند جمهوری اسلامی بازداشت و به قصاص محکوم شده است. آنها همچنین مدعی شده بودند سلیمی از ایران خارج شده بود و حکومت اقلیم کردستان او را به ایران بازگردانده است.

با این حال دادستان کردستان صبح امروز ضمن تأیید خبر اعدام این زندانی اعلام کرد: «طراح اصلی فرار تعدادی محکوم از زندان سقز، برخلاف ادعاهای رسانه‌های بیگانه مطلقا هیچ گونه محکومیت سیاسی و امنیتی نداشته است. جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا و اخاذی مسلحانه بوده و وی در قتل عمدی و شهادت دو نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال ۸۳ مشارکت داشته است».

وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباه اعدام یک زندانی گفته است: «حکم اعدام مصطفی سلیمی در سال ۸۳ در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر شده و دلیل طولانی شدن اجرای حکم، بررسی پرونده او در کمیسیون عفو و دیوان عالی کشور بوده است. پرونده این محکوم، سه مرحله در کمیسیون عفو و دو مرحله در دیوان عالی کشور مطرح شد و همین امر، علت عدم اجرای حکم اعدام او تاکنون بوده است». این مقام قضایی همچنین اعلام کرده است این زندانی را پیش از خروج از کشور بازداشت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha