روابط عمومی استانداری قم: فیلم منتشرشده را پیگیری می‌کنیم

تهران- ایرناپلاس- هرچند روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از افزایش مبتلایان به کرونا در این استان، به دلیل شکستن قرنطینه و بی‌توجهی به نکات بهداشتی خبر داده، مدیر روابط عمومی استانداری قم می‌گوید: مشاغل به شکل نسبی فعال‌اند و پاساژها از فردا تا ساعت ۶ عصر می‌توانند کار کنند. اینها مصوبه است و نمی‌توانیم برخلاف مصوبات عمل کنیم.  

روز گذشته محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از افزایش بیش از دو برابری تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی و بستری‌شدگان در شبانه‌روز گذشته خبر داد. وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۱ نفر با احتمال ابتلا به کرونا به مراکز درمانی این شهر مراجعه کرده‌اند، اعلام کرد: «از این  تعداد ۴۹ نفر بستری شده‌اند، که این آمار نسبت به دیروز افزایش حدود صد درصدی را نشان می‌دهد». رئیس دانشگاه علوم پزشکی تاکیده کرده است افزایش تعداد بیماران «نتیجه شکستن قرنطینه و بی‌توجهی به نکات بهداشتی است». 

شکستن قرنطینه، روایت مردم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم

همزمان با هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و به صدا درآمدن زنگ خطر شیوع موج دوم کرونا در این استان، تصاویری از برپایی هیئتی در قم در اینستاگرام منتشر شد که در آن تعداد زیادی بدون رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی مقرر در کنار هم مشغول سینه‌زنی بودند و ادعا می‌شد مربوط به شب‌های اخیر است.

علاوه‌براین، برخی اخبار از قم و گزارش‌های میدانی برخی شهروندان ساکن این شهر، حکایت از آن دارد که علی‌رغم محدودیت‌هایی که برای فعالیت اصناف اعلام شده و تعطیلی حرم حضرت معصومه(س)، برخی اصناف به شکل زیرزمینی مشغول به کار هستند.

شهروندانی نیز اعلام می‌دارند که مردم در مقابل ورودی حرم حضرت معصومه حاضر می‌شوند و گاهی حضور افراد به تجمع منجر می‌شود. 

رضا صالحی حاجی‌آبادی، مدیرکل روابط عمومی استانداری قم درباره برگزاری هیئت و مراسم‌های مذهبی به شکل مخفیانه به ایرناپلاس می‌گوید: اطلاع‌رسانی درباره هیئت‌ها به شکل عمومی انجام نمی‌شود، خصوصی برگزار کردند و در این مورد فیلم آن منتشر شده است اما از طریق معاونت انتظامی آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی درباره تجمع مردم مقابل ورودی حرم حضرت معصومه علی‌رغم تعطیلی آن به دنبال شیوع کرونا و ضرورت رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی می‌گوید: این طور نبوده؛ مجموعا یک یا دو بار مردم با حفظ فاصله اجتماعی، حضور پیدا کردند.

مدیر روابط عمومی استانداری قم درباره اینکه آیا با کسبه متخلف یا ناقضان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برخورد شده است یا نه، تأکید می‌کند: در حال حاضر مشاغل به شکل نسبی فعال هستند. پاساژها نیز تقریباً باز هستند و از فردا تا ساعت ۶ عصر می‌توانند کار کنند. اینها مصوبه است و نمی‌توانیم برخلاف مصوبات عمل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =