۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 1911
کد خبر: 83784267
۳ نفر
مرکز امور مساجد: برای بازگشایی مساجد با ما هماهنگی نشده

تهران-ایرناپلاس- به گفته معاون فرهنگی امور مساجد، خبر بازگشایی مساجد، از طرف سازمان تبلیغات اسلامی بدون هماهنگی با مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام شده است.

ساعاتی قبل حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تبلیغات اسلامی در خبری که توسط روابط عمومی سازمان تبلیغات برای رسانه‌ها ارسال شد، از بازگشایی مساجد از روز سه‌شنبه بیست‌و سوم اردیبهشت خبر داد.

قمی گفته است: پس از پی‌گیری مستمر و گفت‌وگوهای متعدد با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تصمیم بازگشایی تمام مساجد کشور از فردا (سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اتخاذ شد.

این در حالی است که سازمان تبلیغات مسئولیت مستقیمی درباره امور مساجد ندارد و تاکنون و در روند تصمیمات مرتبط با شیوع کرونا نیز تصمیمات مرتبط با مساجد توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد که زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری اداره می‌شود، اعلام شده است.
اما مسئولان امور مساجد از این تصمیم و خبری که رئیس سازمان تبلیغات اعلام کرده، اظهار بی‌اطلاعی کردند. حجت‌الاسلام حجت‌الله ذاکر، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد درباره این موضوع به خبرنگار ایرناپلاس گفت: ما در جریان نیستیم، طبق فرمایشات حضرت آقا، مذاکراتی برای شب‌های قدر انجام شده است، اما برای نماز و سایر مناسک چنین تصمیمی اتخاذ نشده است.  

او با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات اسلامی چنین مساله را مطرح کرده است، بیان کرد: باید از خود آنها درباره چرایی این مساله پرسیده شود. مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی بدون هماهنگی با ما و ستاد ملی مبارزه با کرونا این کار را انجام داده اند. درباره چرایی این مساله باید از رئیس مرکز امور مساجد سوال شود من در مقامی نیستم که بخواهم به این سوال پاسخ دهم.

از سوی دیگر ستاد ملی مبارزه با کرونا، از هفته قبل تنها مجوز بازگشایی مساجدی که در شهرهای سفید را صادر کرده بود و هنوز تصمیم این ستاد درباره بازگشایی همه مساجد اعلام نشده است.

مساجد سراسر ایران بعد از اعلام شیوع بیماری کرونا از هفته نخست اسفندماه  سال ۱۳۹۸ تعطیل شده بود و روند بازگشایی آنها با توجه به پروتکل‌های در نظر گرفته شده فقط در شهرهایی که از نظر خطر انتقال بیماری کرونا در وضعیت کم خطر بودند، در ساعات محدود در حال انجام بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =