امیدآفرینی در مردم با اولویت‌دهی به بهبود وضعیت اقتصادی

تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی با توجه به برنامه‌ها و تاکیدات دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی گفت: در وضعیت موجود مسئولان باید خروج از وضعیت اقتصادی کنونی و ایجاد آرامش در مردم را در اولویت قرار دهند و سریع‌تر، از طریق برنامه‌های کارشناسی شده به راهکارهای لازم برای خروج از این وضعیت برسند.

سید رضا اکرمی در گفت‌وگو با ایرناپلاس با یادآوری شرایط دشوار اقتصادی که مردم در این چند سال تحمل کرده‌اند، افزود: این فشارهای اقتصادی و معیشتی زندگی را بر مردم دشوار کرده و موجب شده تا جامعه نشاط خود را از دست دهد.

وی بیان کرد: مهمترین وظیفه حکومت‌ها فراهم کردن زمینه آسایش و رفاه مردم است و به همین دلیل همه اقدامات و تلاش‌های دولت‌ها در این راستاست و نظام اسلامی ما هم در هر شرایطی تلاش و اقدامات خود را انجام می‌دهد تا اقشار مختلف مردم بتوانند با کمترین مشکل و دغدغه فکری زندگی روزمره شان را داشته باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه استکبار جهانی به دلیل دشمنی با جمهوری‌اسلامی ایران فشارهای خود را بر این کشور و ملت مضاعف کرده و با تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی و سیاسی ایران را تحت فشار قرار داده است از این رو شاهد گرانی‌ها و نوسانات قیمتی هستیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: قیمت اجناس در طول چند سال چند برابر شده است و این شرایط به‌ طور طبیعی مردم را نسبت به آینده‌شان نگران کرده از این رو نشاط از جامعه رخت بسته است.

او تصریح کرد: تزریق آرامش به کشور هدفی است که برای رسیدن به آن باید موارد زیادی را در نظر گرفت. یکی از این نکات آن است باید هر اقدام لازم و ضروری در راستای ریشه کنی فساد و رانت‌ سریع‌تر انجام شود زیرا اگر سوءاستفاده‌گران بتوانند اهداف شوم‌شان را عملی کنند، امکان ندارد بتوانیم گره‌های اقتصادی را باز کنیم.

وی ادامه داد: در نتیجه این شرایط، مانع‌های توسعه اقتصادی همچنان پابرجا خواهد ماند که در این صورت آرامش به امری محال برای ما تبدیل خواهد شد.

اکرمی گفت: اقدام ضروری دیگر برای کاهش مشکلات و افزایش رضایت‌مندی عمومی ضروری است، زیرا مردم باید احساس کنند در درون سیستم مدیریتی کشور اتحاد و انسجام حاکم است.

وی افزود: اگر مردم به این نتیجه برسند که دست‌اندرکاران به‌جای تلاش برای خدمت دنبال مصالح سیاسی و منافع گروهی هستند، ‌امیدشان به آینده‌ به یاس تبدیل شده و به همین دلیل شادابی جامعه به‌طور جدی کمرنگ می‌شود.

نماینده ادوار مجلس افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند در بهبود شرایط اثر داشته باشد مشارکت مردم در امور و شنیده شدن نظرات‌شان توسط مسئولان است؛ با این توضیح که جامعه‌ اگر این فرصت مداخله در امور مربوط به خود را داشته باشد با کاستی‌ها هم راحت‌تر کنار می‌آید.

وی اظهار کرد: پس بهتر است دولت و سایر نهادها از راه‌های مختلف صدای مردم را بشنوند و از دیدگاه‌های‌شان در اداره امور بهره ببرند، شک نکنید توجه به این امر می‌تواند اصلاح امور را سهل‌تر کند.

اکرمی گفت: با مدیریت صحیح و نظارت دقیق و البته حاشیه‌گریزی می‌توانیم با بهره‌گیری از دارایی‌های زیادمان شرایط را به‌گونه‌ای در بیاوریم که امید مردم نسبت به عملکرد مسئولان به حد اعلا برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha