• چشم‌انداز بازار مسکن در ۱۴۰۰

  چشم‌انداز بازار مسکن در ۱۴۰۰

  تهران- ایرناپلاس- افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن، خانوارهای ایرانی را هر سال از خانه‌دار شدن دورتر می‌کند، با این حال از نگاه یک تحلیل‌گر اقتصاد مسکن، امسال رشد بهای مسکن با سرعت کمتری ادامه می‌یابد. تغییرات قیمت‌ها در بازار اجاره نیز متأثر از مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر اقتصاد مسکن، یعنی تورم است.

 • سه کاندیدای مورد نظر اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس اعلام شد:

  سه کاندیدای مورد نظر اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری

  تهران- ایرناپلاس- غلامعلی رجایی فعال سیاسی گفت: جریان اصلاحات به مانند هر تشکل دیگری واکنش لازم را به انتخابات ریاست جمهوری نشان خواهد داد تا مثل همیشه اثرگذاری لازم را در کنش سیاسی_اجتماعی از خود بروز دهد.

 • این صحنه‌های خشونت‌آمیز، چه بر سر جامعه می‌آورد؟

  این صحنه‌های خشونت‌آمیز، چه بر سر جامعه می‌آورد؟

  تهران- ایرناپلاس- در حالی تولیدات نمایش خانگی روزبه‌روز بیشتر می‌شود که در برخی از این آثار، با چنان صحنه‌های خشونت‌آمیزی مواجه می‌شویم که تعجب بسیاری را به همراه داشته که چگونه این تصاویر، براحتی در مقابل دید قشرهای مختلف جامعه قرار می‌گیرد و به پیامدهای بسیار زیان‌آور آن بر مخاطبانش توجهی نمی‌شود.

 • ترویج قناعت به شیوه رسانه ملی؛ اشتباهاتی که تکرار می‌شود

  ترویج قناعت به شیوه رسانه ملی؛ اشتباهاتی که تکرار می‌شود

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال اجتماعی می‌گوید: آموزش و ترویج رفتارهای اجتماعی و فرهنگی مانند قناعت و مدیریت مصرف از طریق رسانه‌ها بویژه تلویزیون باید به شیوه‌ای هنرمندانه و مبتنی بر اندیشه‌های خردمندانه باشد اما آنچه که در حال حاضر در رسانه ملی به نمایش در می‌آید چیزی جز بازی با اعصاب مردم نیست.

 • کرونا و سرانجام گردشگری در ۱۴۰۰

  کرونا و سرانجام گردشگری در ۱۴۰۰

  تهران- ایرناپلاس- مردم پارسال به توصیه‌های ماندن در خانه پایبند بودند و نوروز ۹۹ با کاهش حدود ۷۰ درصدی مسافران نوروزی همراه بود. اما همین موضوع گردشگری کشور را به شدت تحت تأثیر قرار داد تا جایی که زیان ۱۴ هزار میلیارد تومانی به این بخش وارد کرد. اما اوضاع در سال ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

 • درآمدسازی از فرهنگ‌سراها به چه قیمتی؟

  درآمدسازی از فرهنگ‌سراها به چه قیمتی؟

  تهران-ایرناپلاس- زمانی که فعالیت و ارائه خدمات فرهنگسراها به صورت رایگان باشد، این روند می‌تواند موجب کاهش تعداد نوجوان معارض با قانون شود، این در حالی است که فرهنگسراهایی که خدمات رایگان ارائه می‌دهند بعد از چند سال فعالیت، خواستار دریافت شهریه می‌شوند.

 • سال ۱۴۰۰ در کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

  گفت‌وگو با تحلیلگر اقتصادی؛

  سال ۱۴۰۰ در کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

  تهران- ایرناپلاس- در سال ۱۴۰۰ تورم همچنان یک عامل تعیین‌کننده در حرکت بازارهاست، اما این بار منظور از تورم، تورم خارجی است که قدرت خرید ایرانی‌ها را افزایش می‌دهد. یک تحلیل‌گر اقتصادی، با بررسی تأثیر عوامل مختلف بر بازدهی بازار ارز و سهام در سال ۱۴۰۰، توصیه‌هایی برای سرمایه‌گذاران دارد.

 • بزرگترین ایراد سرمربی‌های ایرانی

  بزرگترین ایراد سرمربی‌های ایرانی

  تهران- ایرناپلاس- گاهی اتفاقات فوتبال خارج از بحث‌های فنی آن رخ می‌دهد و یک مربی برکنار می‌شود بدون آنکه فرصتی برای دفاع کردن از خود داشته باشد.

 • امیدآفرینی در فضای مجازی چگونه محقق می‌شود؟

  ایرناپلاس بررسی می‌کند

  امیدآفرینی در فضای مجازی چگونه محقق می‌شود؟

  تهران- ایرناپلاس- یک جامعه‌شناس سیاسی معتقد است برای امیدآفرینی در فضای مجازی نیازی به ایده‌آل‌گرایی نیست بلکه اگر بر مبنای صداقت به واقعیت‌ها در فضای مجازی برگردیم، خود این واقعیت‌ها می‌تواند امید آفرین باشد.

 • همکاری‌های جامع ایران و چین؛ تصمیمی سیاسی و یک پیام به دنیا

  همکاری‌های جامع ایران و چین؛ تصمیمی سیاسی و یک پیام به دنیا

  تهران- ایرناپلاس- صاحبنظران داخلی لازم است با هدف نشان دادن رویکردی منسجم و یکپارچه و اتفاق‌نظر میان ارکان نظام در تقویت روابط با چین، از جناحی و سیاسی کردن سند همکاری‌های جامع در بعد داخلی اجتناب کنند. گرچه سند در این دوره به امضای نهایی رسیده اما یادمان باشد سیاست خارجی در بالاترین سطوح نظام تصمیم‌گیری می‌شود.

 • تحریم‌ها، دورکاری و وضعیت بازار کار

  تحریم‌ها، دورکاری و وضعیت بازار کار

  تهران- ایرناپلاس- یک تحلیل‌گر بازار کار، دورکاری را تجربه ممتازی می‌داند که در صورت نبود رشد اقتصادی، می‌تواند به تهدیدی برای بازار کار تبدیل شود و سهم شاغلان پاره‌وقتی را که دستمزدهای پایین دریافت می‌کنند در کل جمعیت شاغل افزایش دهد.

 • بررسی تأثیر «مانع‌زدایی‌ها» در اقتصاد کشور*

  بررسی تأثیر «مانع‌زدایی‌ها» در اقتصاد کشور*

  تهران- ایرناپلاس- یکی از بخش‌های مهم بیانات رهبر معظم انقلاب که بعنوان شعار سال ۱۴۰۰ مطرح شده «مانع‌زدایی» است؛ زیرا اگر موانع برداشته شود، در روند تولید پیشرفت ایجاد خواهد شد که در نتیجه اقتصاد پویایی خواهیم داشت.

 • غفلت از رده‌بندی سِنی بازی‌های دیجیتالی؛ وظایفی که اجرا نمی‌شود

  غفلت از رده‌بندی سِنی بازی‌های دیجیتالی؛ وظایفی که اجرا نمی‌شود

  تهران- ایرناپلاس- کودکان و نوجوانان نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده هر کشوری ایفا می‌کنند، اما عموما با کمترین توجه در زمینه پرورش فکری مواجه می‌شوند. بازی‌های دیجیتالی و اهمیت رده‌بندی سنی آنها برای این دو قشر نیز جزء همین موارد غفلت شده، محسوب می‌شود.

 • قهر با انتخابات، دردی از مردم درمان نمی‌کند

  کاظم اکرمی فعال سیاسی:

  قهر با انتخابات، دردی از مردم درمان نمی‌کند

  تهران- ایرناپلاس- کاظم اکرمی وزیر آموزش‌وپرورش دولت جنگ با تاکید بر اینکه قهر با انتخابات دردی از کشور و مردم درمان نمی‌کند، معتقد است: سیاسیونی که قصد ورود به رقابت‌های انتخاباتی دارند، باید با منطق‌گرایی، به نوعی با هم رقابت کنند که نتیجه کارشان منجر به وحدت ملی شود.

 • افزایش ۳ برابری کسب‌وکار مجازی؛ الزامات راه‌اندازی کار آنلاین در ۱۴۰۰

  افزایش ۳ برابری کسب‌وکار مجازی؛ الزامات راه‌اندازی کار آنلاین در ۱۴۰۰

  تهران- ایرناپلاس- کرونا در سال گذشته کسب‌وکارهای زیادی را به فضای مجازی آورد. آمارهای رسمی دو مرجع متفاوت، از افزایش ۲.۵ تا سه برابری کسب‌وکارهای مجازی خبر می‌دهد. اگر می‌خواهید در آخرین سال قرن، وارد کسب‌وکار آنلاین شوید، به توصیه‌های عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکار مجازی توجه کنید.

 • بزرگ‌ترین موانع تولید در کشور چیست؟

  گفت‌وگو با کارشناس بازار سرمایه؛

  بزرگ‌ترین موانع تولید در کشور چیست؟

  تهران- ایرناپلاس- «فارغ از مشکلاتی که اکنون بر سر راه صادرات کالاهای ایرانی وجود دارد، بزرگ‌ترین مانع تولید در کشور، مجوزهای دست‌وپاگیر است.»

 • وظیفه رسانه ملی چیست؛ تزریق یاس یا امیدآفرینی؟

  وظیفه رسانه ملی چیست؛ تزریق یاس یا امیدآفرینی؟

  تهران- ایرناپلاس- سال دشوار ۱۳۹۹ با همه فراز و نشیب‌ها به پایان رسید؛ سال سخت کرونایی با موج‌های همه‌گیری‌اش سپری شد و مردم ایران بار دیگر در دو جبههِ هماوردی با ویروسی منحوس و جنگ اقتصادی، تاریخ‌سازی کردند؛ با این وجود در برخی برنامه‌های رسانه ملی، مقصر مشکلات حاصل از این وضعیت، دولت معرفی می‌شود.

 • هشدارهای رهبری را درباره انتخابات ۱۴۰۰ جدی بگیریم

  هشدارهای رهبری را درباره انتخابات ۱۴۰۰ جدی بگیریم

  تهران- ایرناپلاس- موعد انتخابات مهم ۱۴۰۰ نزدیک است و رهبر معظم انقلاب مطابق انتظار، رهنمودهای مهمی در سخنان نوروزی خود ارائه کردند؛ از اهمیت انتخابات در اقتدار ملی تا نقشه دشمن برای ناامید کردن مردم و بی‌ثمر دانستن انتخابات؛ از جایگاه مهم ریاست جمهوری تا وحدت و انسجام ملی.

 • ضرورت‌های انتخابات شورا؛ نیاز به متخصص مدیریت شهری نه سخنران

  ایرناپلاس گزارش می‌دهد

  ضرورت‌های انتخابات شورا؛ نیاز به متخصص مدیریت شهری نه سخنران

  تهران- ایرناپلاس- یک کارشناس مدیریت شهری معتقد است: پیشنهادهای نظارتی و مقررات‌گذاری اعضای شورای شهر باید جنس تخصصی داشته باشد. آنها باید متخصص اداره مدیریت شهری باشند و به مدیران اجرایی کمک کنند.  

 • نقش بانک‌ها در پشتیبانی از تولید در ۱۴۰۰

  گفت‌وگو با یک متخصص مسائل بانکی؛

  نقش بانک‌ها در پشتیبانی از تولید در ۱۴۰۰

  تهران- ایرناپلاس- از نگاه یک متخصص حوزه بانکی، رفع مشکلات مرتبط با اعطای تسهیلات و تکمیل پرونده‌ها، نگرفتن مدارک و اسناد تکراری از مشتریان و حذف بخشی از کاغذبازی‌ها می‌تواند یکی از مواردی باشد که تسریع کار پرداخت تسهیلات را برای کمک به بخش تولید کشور رقم بزند.

 • نوروز و کرونا؛ بایدها و نبایدهای در خانه ماندن

  گفت‌وگو با یک مشاور خانواده؛

  نوروز و کرونا؛ بایدها و نبایدهای در خانه ماندن

  تهران- ایرناپلاس- یک مشاور خانواده می‌گوید در خانه ماندن در دوران عید نباید سبب شود افراد به زندگی کردن به صورت ایزوله و دور از هم عادت کرده و درگیر مشکلات روانی-روحی شوند بلکه باید با برنامه‌ریزی درست از اوقات فراغت در کنار خانواده لذت ببرند و از این فرصت برای تجدید قوا استفاده کنند.

 • نگذاریم انتخابات ۱۴۰۰ همانند انتخابات مجلس یازدهم شود

  عضو حزب اتحاد ملت در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  نگذاریم انتخابات ۱۴۰۰ همانند انتخابات مجلس یازدهم شود

  تهران- ایرناپلاس- جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه همه باید تلاش خود را به کار بگیرند تا انتخابات ۱۴۰۰ به سرنوشتِ مشارکت پایین در انتخابات اسفندماه ۹۸ دچار نشود، گفت: تندروها همانند موریانه‌ای، انقلاب و کشور را به طور جدی تهدید می‌کنند و گویی قرار نیست تحرکاتِ هزینه‌سازشان را تمام کنند!

 • تولید و نظارت بر اسباب‌بازی سرگردان میان ۱۱ سازمان و نهاد

  تولید و نظارت بر اسباب‌بازی سرگردان میان ۱۱ سازمان و نهاد

  تهران- ایرناپلاس- بیش از ۱۱ سازمان و نهاد مسئول تولید و نظارت بر اسباب‌بازی‌ها هستند، اما مشکلات این بخش در صورتی قابل حل است که همه این سازمان‌ها با یکدیگر مرتبط شوند و برای بهبود اوضاع همکاری کنند.

 • الگوی سنتی تسهیلات‌دهی بانک‌ها کی پایان می‌یابد؟

  الگوی سنتی تسهیلات‌دهی بانک‌ها کی پایان می‌یابد؟

  تهران- ایرناپلاس- یک متخصص حوزه بانکی با تاکید بر اینکه نباید در پی وثیقه‌گیری‌های سنتی باشیم، گفت: لازم است بیشتر بر ریسک‌های مبتنی بر شخصیت مشتری تمرکز کنیم.

 • درد دل‌های شاعران از یک سال سخت

  درد دل‌های شاعران از یک سال سخت

  تهران- ایرناپلاس- مشکلات سال ۹۹ برای شاعران و نویسندگان شرایط سختی ایجاد کرد که برخی از آنها حس خود از این اوضاع را که با همه‌گیری کرونا فضا برای حضور در برنامه‌هایشان دشوار شد، در آثار خود به ثبت رسانده تا بعدها منتشر کنند.

 • نقش بازار سرمایه برای تحقق شعار امسال چیست؟

  نقش بازار سرمایه برای تحقق شعار امسال چیست؟

  تهران- ایرناپلاس- یک تحلیلگر بازار سرمایه معتقد است: هر چند حجم نقدینگی بالاست اما کمبود نقدینگی برای بنگاه‌های تولیدی بسیار مشهود است. برای حل این مساله لازم است با تغییر رویکرد در بازار سرمایه، تلاش کنیم زیرساخت‌های بازار با انتظاراتی که از آن وجود دارد تطبیق یابد.

 • مسیرهای تحقق پیام رهبری؛ همراهی جریان‌ها فارغ از هر باور و گرایش سیاسی

  مسیرهای تحقق پیام رهبری؛ همراهی جریان‌ها فارغ از هر باور و گرایش سیاسی

  تهران- ایرناپلاس- اینکه عالی‌ترین مقام سیاسی و برجسته‌ترین شخصیت مذهبی ایران دو سال پی در پی بر تولید و گردش چرخ‌های اقتصاد تاکید کنند، فرصتی بزرگ برای توسعه ایران است. اما ملزومات آن چیست و چه راهی را باید در پیش گرفت؟

 • قرض‌الحسنه به بانک‌ها دستور و تکلیف نشود

  بررسی پیامدهای یک مصوبه مجلس؛

  قرض‌الحسنه به بانک‌ها دستور و تکلیف نشود

  تهران- ایرناپلاس- قرض‌الحسنه باید از حالت دستوری و تکلیفی به بانک‌ها خارج شود که در عمل اینگونه شده اما لازم است در احکام و قوانین (مصوب در مجلس و... ) نیز این اتفاق رخ دهد و به همان سیستم قرض‌الحسنه واقعی برگردد که بر مبنای اعتقاد افراد انجام می‌شد.

 • پیدا و پنهان بورس در سال ۹۹

  ایرناپلاس بررسی کرد

  پیدا و پنهان بورس در سال ۹۹

  تهران- ایرناپلاس- تابلوی بورس اوراق بهادار در آخرین روز کاری سال سبزپوش شد، اما کارنامه بورس در سالی که گذشت روزهای سبز و قرمز تاریخ‌سازی را ثبت کرد.

 • رقابت صداوسیما و شبکه‌های ماهواره‌ای در تخریب دولت

  رقابت صداوسیما و شبکه‌های ماهواره‌ای در تخریب دولت

  تهران- ایرناپلاس- با توجه به اینکه شمار بینندگان تلویزیون به دلیل توجه نداشتن به نیاز مخاطبان، در حال کاهش است اما همچنان با پرداختن به برخی مسائل با رویکرد جناحی و در اولویت قرار دادن آنها، همسو با رسانه‌های خارجی، مسیر زیرسوال بردن اقدامات دولت را در پیش گرفته است.