• زنان در سینمای ایران؛ واقعیت‌ها گفته می‌شود؟

  زنان در سینمای ایران؛ واقعیت‌ها گفته می‌شود؟

  تهران- ایرناپلاس- فیلم‌های سینمایی بسیاری با محوریت زنان و مادران در طول این سال‌ها ساخته و در سینماها اکران شده‌اند اما نگاه کلیشه‌ای تا چه اندازه باعث شده نقش واقعی زن در آثار سینمایی به درستی روایت نشود؟

 • آینده فوتبال ایران در گروی یک کارگروه تخصصی

  آینده فوتبال ایران در گروی یک کارگروه تخصصی

  تهران- ایرناپلاس- در حالی‌که لیگ فوتبال آلمان بار دیگر پیش‌قدم شده و در میانه یک همه‌گیری و بزرگ‌ترین بحران مالی تاریخ فوتبال، یک چشم‌انداز ۱۰ ساله تعریف کرده تا باشگاه‌ها از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی پایدارتر شوند، در لیگ ایران روز به روز اتفاقات عجیب‌تری رقم می‌خورد.

 • ماجرای یک مصوبه؛ درآمدزایی از قطع درختان؟

  ماجرای یک مصوبه؛ درآمدزایی از قطع درختان؟

  تهران- ایرناپلاس-  اعضای کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران می‌گویند موضوع درآمدزایی مدیریت شهری از قطح درختان صحت ندارد و رقم اعلام شده جریمه کسانی است که درختان را قطع می‌کنند و مطرح کردن این قبیل موارد سیاسی کاری برخی از رقباست.

 • اکران نوروزی؛ تنفس مصنوعی سینما در روزگار کرونایی

  اکران نوروزی؛ تنفس مصنوعی سینما در روزگار کرونایی

  تهران- ایرناپلاس- فصل طلایی اکران فیلم‌های سینمایی در حالی نزدیک است که کرونا در یک سال گذشته خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به سینما وارد کرده اما شاید اکران نوروزی سرآغاز دوباره‌ای برای رونق سینماها باشد.

 • سرگیجه مخالفان روحانی؛ چشم بستن بر واقعیت‌ها

  سرگیجه مخالفان روحانی؛ چشم بستن بر واقعیت‌ها

  تهران- ایرناپلاس- چرخ اقتصاد هر چند سخت، اما می‌چرخد. با این حال برخی گروه‌ها که اکنون از پول‌پاشی‌های نفتی در سال‌های وفور درآمد نفت محروم مانده‌اند، چشمان خود را به روی واقعیت‌های اقتصادی بسته‌اند و عملکرد اقتصادی دولت را زیر سؤال می‌برند.

 • آجرلو: شایعات و تخریب، آفت مشارکت حداکثری در انتخابات است

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  آجرلو: شایعات و تخریب، آفت مشارکت حداکثری در انتخابات است

  تهران- ایرناپلاس- فاطمه آجرلو فعال سیاسی اصولگرا در کنار اهمیت نقش نهادها و دستگاه‌های ذیربط در برگزاری پرشور انتخابات، تاکید ویژه‌ای بر نظارت و تدبیر دستگاه قضایی در سالم‌سازی فضاهای تبلیغاتی دارد و معتقد است: باید دیدگاه‌ها و سلایق مختلف با گذر از فیلتر شورای نگهبان فرصت حضور در انتخابات را پیدا کنند.

 • شرط بقای تیم‌های انتهای جدولی‌ لیگ برتر

  شرط بقای تیم‌های انتهای جدولی‌ لیگ برتر

  تهران- ایرناپلاس- با گذشت دو هفته از نیم فصل دوم، تیم‌های سایپا، ذوب‌آهن، نساجی و ماشین‌سازی همچنان در انتهای جدول رده‌بندی هستند. با توجه به تغییرات کادر فنی سه تیم ذوب‌آهن، نساجی و ماشین‌سازی، آنها تلاش خود را برای فرار از انتهای جدول به کار بسته‌اند.

 • مشارکت حداقلی در انتخابات، تبلیغ خودسرهاست

  محمدرضا خباز در گفتگو با ایرناپلاس:

  مشارکت حداقلی در انتخابات، تبلیغ خودسرهاست

  تهران- ایرناپلاس- محمدرضا خباز فعال‌سیاسی اصلاح‌طلب، شرایط کشور را در آستانه انتخابات ۱۴۰۰، «استثنایی» دانست و گفت: «اگر نگوییم شرایط داخلی و بین‌المللی ما در خاص‌ترین دوران عمر انقلاب است، حداقل می‌توان ادعا کرد یکی از مهمترین استثنائات است، چون ما هم در کشور به یک انسجام قوی نیاز داریم و هم در صحنه بین‌المللی به اقتدار و انسجام.»

 • نسخه مجلس، خانواده‌ها را برای فرزندآوری تشویق می‌کند؟

  ایرناپلاس گزارش می‌دهد

  نسخه مجلس، خانواده‌ها را برای فرزندآوری تشویق می‌کند؟

  تهران- ایرناپلاس- سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری، از جمله برنامه‌هایی است که کشورهای درگیر با کاهش رشد جمعیت، در دستور کار قرار داده و اجرایی کرده‌اند؛ موضوعی که به تازگی در کشور مطرح شده و در همین زمینه مجلس یازدهم گام‌هایی را برداشته اما از نگاه کارشناسان، زمانی این برنامه‌ها برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری موفق است که به دقت نیازسنجی شده باشد.

 • درآمد شبکه نمایش خانگی به صاحبان آثار می‌رسد؟

  واکاوی بیانیه جمعی از سینماگران؛

  درآمد شبکه نمایش خانگی به صاحبان آثار می‌رسد؟

  تهران- ایرناپلاس- در حالی که شبکه نمایش خانگی روز به روز تولیدات خود را افزایش می‌دهد و آثار متفاوتی را برای مخاطب عرضه می‌کند؛ جمعی از سینماگران نسبت به پیامدهای انحصار پلتفرم‌های اینترنتی هشدار داده‌اند.

 • تناقض رفتار مجلسی‌ها؛ از سر دادن شعار رفاه تا گران کردن اینترنت

  تناقض رفتار مجلسی‌ها؛ از سر دادن شعار رفاه تا گران کردن اینترنت

  تهران- ایرناپلاس- شعار رفاه مردم با ورود به بهارستان به تدریج توسط نمایندگان فراموش شد تا جایی که در آخرین اقدام، مجلس انقلابی مجوز افزایش قیمت‌ها را کلید زده است.

 • توزیع درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی به این‌ شیوه منطقی است؟

  توزیع درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی به این‌ شیوه منطقی است؟

  تهران- ایرناپلاس- چگونگی هزینه‌کرد درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی مشخص شد! نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صداوسیما را مکلف کردند که ۳۰ درصد منابع حاصل از تبلیغات پخش مسابقات ورزشی را به این وزارتخانه و ۷۰ درصد آن را به سازمان یادشده اختصاص دهد.

 • مولایی: پیشنهاد رضایی برای رفع تحریم‌ها بیشتر به نفع طرف غربی است

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس

  مولایی: پیشنهاد رضایی برای رفع تحریم‌ها بیشتر به نفع طرف غربی است

  تهران- ایرناپلاس- دکتر یوسف مولایی استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه تهران معتقد است مواضع محسن رضایی در گفت‌وگو با نشریه فایننشال‌تایمز اگرچه از منظر ارائه راهکار و پیشنهاد عملی مطرح شده اما با سیاست رسمی ایران هماهنگ نیست و لازم است دولت به طور جدی آن را نقد و اعلام موضع کند.

 • واکنش کواکبیان به مصاحبه رضایی؛ دعوت به مناظره برای سه موضوع

  واکنش کواکبیان به مصاحبه رضایی؛ دعوت به مناظره برای سه موضوع

  تهران- ایرناپلاس- مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس، فراتر از بحث‌های اخیر درباره مصاحبه محسن رضایی وی را به مناظره دعوت کرد و گفت: «گفته‌های آقای سردار محسن رضایی را دیدم؛ گاهی برخی سخنان چنان بدون مبنا و ضابطه است که نمی‌توان درباره آن موضعی نداشت؛ لذا من به عنوان یک فعال سیاسی، ایشان را در سه موضوع به مناظره دعوت می‌کنم».

 • سرانجام یک سرمربی

  سرانجام یک سرمربی

  تهران- ایرناپلاس- فوتبال ورزش بی‌رحمی است و این را محمود فکری به وضوح تجربه کرد. انگار همین دیروز بود که نساجی را رها کرد و به استقلال آمد و حتی مدعی شد حاضر است خانه‌اش را بفروشد و غرامت نساجی را بدهد. در واقع باید گفت فضای مجازی باعث شد تا فکری به جمع مهره‌های سوخته باشگاه استقلال بپیوندد.

 • حق شناس: مهلت یک ساله برای رفع تحریم‌ها چه پیامی دارد؟

  واکنش‌ها درباره مواضع اخیر محسن رضایی؛

  حق شناس: مهلت یک ساله برای رفع تحریم‌ها چه پیامی دارد؟

  تهران- ایرناپلاس- محمدجواد حق‌شناس استاد دانشگاه درباره مصاحبه اخیر محسن رضایی گفت: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، افرادی که خواب‌هایی برای کاندیداتوری در سر دارند، به طور مستقل اقدام به ارسال پیام‌هایی کرده، گفت‌وگوهایی انجام داده و یا مواضعی را اعلام می‌کنند که خیلی سنجیده به نظر نمی‌رسد؛ در عین حال متضمن حفظ و حراست از منافع ملی هم نیست.

 • کمیسیون حمایت از وکلا: رسانه ملی توهین به جامعه وکالت را متوقف کند

  کمیسیون حمایت از وکلا: رسانه ملی توهین به جامعه وکالت را متوقف کند

  تهران- ایرناپلاس- کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در بیانیه‌ای به رسانه ملی نسبت به اهانت به حرفه و جامعه وکالت در سریال‌ها، اخبار، مصاحبه‌ها و برنامه‌های جهت‌دار هشدار داد و از این نهاد خواست رسما عذرخواهی کند.

 • درخواست از مجلس؛ ضرورت نگاه بلندمدت به آموزش مجازی

  کرونا هم برود، شاد می‌ماند

  درخواست از مجلس؛ ضرورت نگاه بلندمدت به آموزش مجازی

  تهران- ایرناپلاس- حدود ۱۵ میلیون دانش‌آموز ایرانی بخشی از ۱۶۸ میلیون دانش‌آموزی هستند که در یک سال گذشته در جهان امور تحصیلی خود را به ‌صورت غیرحضوری و خارج از مدرسه دنبال کرده‌اند. اینترنت و زیرساخت ارتباطی یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای استمرار آموزش مجازی است.

 • عاشقان فوتبال کمک کنند

  گفت‌وگو با کارشناسان و ملی‌پوشان سابق فوتبال؛

  عاشقان فوتبال کمک کنند

  تهران- ایرناپلاس- هنوز اهالی فوتبال یاد نگرفته‌اند وقتی فردی بنابر هر دلیلی چه درست و چه غلط انتخاب شده، دیگر نباید درباره شیوه انتخابش و یا اینکه فوتبالی هست یا نیست با لباس ورزشی عکس دارد یا ندارد، صحبت کنند. هیچکدام از این‌ها ملاک نیست؛ اگر واقعاً دلسوز فوتبالید لطفاً با دادن راهکار برای اعتلای فوتبال کمک کنید.

 • تنگی نفس ناشران با نوسان نرخ کاغذ

  تنگی نفس ناشران با نوسان نرخ کاغذ

  تهران- ایرناپلاس- این روزها تغییرات بهای کاغذ، ‌صدای فعالان و اصنافی همچون ناشران که با این کالا در ارتباط هستند را درآورده است. موضوعی که ریشه آن به تحریم‌ها، نوسان‌های ارزی و همه‌گیری کرونا برمی‌گردد. کاغذ گران شد و تولید داخلی نیز توان پاسخگویی به نیاز بازار را ندارد.

 • گودهای پرخطر تهران؛ بحرانی در حال افزایش

  ایرناپلاس گزارش می‌دهد

  گودهای پرخطر تهران؛ بحرانی در حال افزایش

  تهران- ایرناپلاس- گودهای پرخطر بلاتکلیف تهران که محصول تعطیل شدن کارگاه‌های ساختمانی به دلایل مختلف است این روزها به یکی از مخاطرات جدی تهران تبدیل شده که می‌تواند جان شهروندان تهرانی را تهدید کند.

 • هزینه‌تراشی این لوایح برای کشور کی به پایان می‌رسد؟

  هزینه‌تراشی این لوایح برای کشور کی به پایان می‌رسد؟

  تهران- ایرناپلاس- اخبار امیدوارکننده درباره تصویب لوایح باقی‌مانده اف‌ای‌تی‌اف (FATF) در مجمع تشخیص مصلحت نظام، عمری چند ساعته داشت و تعیین تکلیف پیوستن به کارگروه اقدام مالی به سال دیگر موکول شد. فعالان اقتصادی معتقدند عمل به استانداردهای بین‌المللی در حوزه روابط اقتصادی و بانکی، هزینه مبادله را کاهش خواهد داد و همه مردم کشور از منافع آن بهره‌مند خواهد شد.

 • سیگنال‌دهی اشتباه؛ با سیاست‌خارجی بازی نکنیم

  سیگنال‌دهی اشتباه؛ با سیاست‌خارجی بازی نکنیم

  تهران- ایرناپلاس- سخنان و مواضع دبیر مجمع تشخیص «مصلحت» نظام بار دیگر خبرساز شد و واکنش‌ها برانگیخت؛ دلسوزان و صاحب‌نظران هنوز در حیرت سخنان چهارشنبه گذشته محسن رضایی بودند که دستاوردهای ۴۲ سال گذشته نظام و انقلاب را زیرسوال برده بود که خبر رسید وی در گفت‌وگویی با روزنامه فاینَنشال تایمز انگلیس، سیگنال عجیبی درباره مذاکره با آمریکا فرستاده است.

 • ریسک‌های سنگین سرمایه‌گذاری در رمزارزها؛ آغاز برخورد با فعالیت غیرقانونی

  ریسک‌های سنگین سرمایه‌گذاری در رمزارزها؛ آغاز برخورد با فعالیت غیرقانونی

  تهران- ایرناپلاس- رمزارزها در حال تبدیل شدن به یکی از اجزای اصلی سبد سرمایه‌گذاری افراد هستند و این روزها افراد زیادی به سرمایه‌گذاری در آنها تشویق شده‌اند. اما ریسک‌های خاص این بازار برای ایرانیان چیست؟

 • چه چیزی در دوره روحانی نمی‌چرخد؟!

  چه چیزی در دوره روحانی نمی‌چرخد؟!

  تهران- ایرناپلاس- تنها چند ساعت بعد از سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهوری درباره حرکت همزمان «چرخ سانتریفیوژ و اقتصاد کشور» توپخانه رسانه‌ای تندروها به کار افتاد و با تیترهایی تند و نامتعارف به حسن روحانی تاختند؛ اما رئیس جمهوری دقیقا چه گفت که آنها اینگونه برآشفته‌اند!؟

 • چه کسی در زمین اپوزیسیون بازی می‌کند؟

  واکاوی اظهارات اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

  چه کسی در زمین اپوزیسیون بازی می‌کند؟

  تهران- ایرناپلاس- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک نشست خبری، صحبت‌هایی درباره عملکرد جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون مطرح کرد که پرسش‌های زیادی را برای افکار عمومی به وجود آورده؛ پرسش‌هایی که بیشتر به هم‌نوایی ناملموس با بعضی دیدگاه‌های مخالفان جمهوری اسلامی مرتبط است.

 • پیامدهای رفتار بخشنامه‌ای رسانه ملی با موسیقی

  پیامدهای رفتار بخشنامه‌ای رسانه ملی با موسیقی

  تهران- ایرناپلاس- تنوع سبک‌های موسیقی در میان جوانان به خودی خود اتفاق بدی نیست. مساله زمانی پیش می‌آید که تبلیغ و رونق موسیقی ضعیف و مبتذل، موسیقی رایج سرزمین ما می‌شود و دیگر نه شعر و نه موسیقی، همخوانی با فرهنگ ایرانی ندارد و از نوع موسیقی سطح پایین و تقلیدی از غرب است.

 • دلار ارزان می‌شود؟

  یک تحلیل‌گر ارزی پاسخ می‌دهد:

  دلار ارزان می‌شود؟

  تهران- ایرناپلاس- تغییرات فضای بین‌المللی، امیدواری‌ها برای آزادسازی منابع ارزی بلوکه ‌شده ایران را افزایش داده و این پرسش را ایجاد کرده که آیا آزادسازی این منابع می‌تواند موجب کاهش قیمت‌ها در بازار ارز شود؟ نرخ ارز یکی از شاخص‌های مهم اقتصاد کلان است که نه تنها بر تجارت خارجی کشور بلکه بر بازارهای داخلی از مسیر هزینه تولید تأثیرگذار است.

 • انتظارات مدیران فوتبال و فوتسال از رئیس جدید فدراسیون

  انتظارات مدیران فوتبال و فوتسال از رئیس جدید فدراسیون

  تهران- ایرناپلاس- مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور ۸۷ عضو این مجمع در سالن اجلاس سران در شرایطی برگزار شد که انتخاب برای رئیس چهار سال آینده به دور دوم کشید و در پایان رئیس و اعضای هیأت‌رئیسه این فدراسیون برای چهار سال آینده انتخاب و مشخص شدند.

 • نقشه یک طیف حداقلی اما پر سروصدا برای انتخابات خرداد ۱۴۰۰

  داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایرناپلاس فاش کرد

  نقشه یک طیف حداقلی اما پر سروصدا برای انتخابات خرداد ۱۴۰۰

  تهران- ایرناپلاس- داریوش قنبری فعال سیاسی و نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه انتخابات مبتنی بر رقابت و مشارکت است، گفت:‌ یک جریان حداقلی که خود را با پسوندهای انقلابی یا اصولگرا معرفی می‌کند، با طرح برخی مباحث برای اهداف جناحی، حضور توده‌های مردم در صحنه انتخابات را نمی‌خواهد.