مجلس یازدهم

 • واکنش رئیس مشاوران املاک به قیمت‌های نامتعارف این روزها: رقم اجاره از تورم عبور نکرده است

  واکنش رئیس مشاوران املاک به قیمت‌های نامتعارف این روزها: رقم اجاره از تورم عبور نکرده است

  تهران-ایرناپلاس- شروع فصل جابه‌جایی امسال که به گفته یکی از مشاورین املاک با قیمت‌های نامتعارف صاحب‌خانه‌ها همراه شده، به یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان تبدیل شده است.

 • نماینده مجلس یازدهم: باید مسئولیت کشته‌شدگان آبان هم پذیرفته می‌شد

  نماینده مجلس یازدهم: باید مسئولیت کشته‌شدگان آبان هم پذیرفته می‌شد

  تهران- ایرناپلاس- یک نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم می‌گوید: همانطور که در ماجرای هواپیمای اوکراینی رهبری گفتند هرچه هست را با مردم درمیان بگذارید، در مورد کشته شدگان حوادث آبان ماه هم باید مسئولیت این عمل پذیرفته می‌شد.

 • نماینده تهران: نظارت، به معنای ایجاد وقفه در کار دولت نیست

  نماینده تهران: نظارت، به معنای ایجاد وقفه در کار دولت نیست

  تهران- ایرناپلاس- یک نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه نظارت به معنای ایجاد وقفه در کار دستگاه‌ها نیست بلکه به معنای آن است که مجلس در کار آنها دقت کند تا به وظایف قانونی‌شان عمل کنند، تأکید می‌کند: نظارت مجلس نوعی کمک دولت است و هشدار می‌دهد که قطار دولت در مسیر و ریل صحیح و اصلی حرکت کند.

 • مسئول مدرک تحصیلی نامعتبر بهارستانی‌ها کدام نهاد است؟

  مسئول مدرک تحصیلی نامعتبر بهارستانی‌ها کدام نهاد است؟

  تهران- ایرناپلاس- درحالی‌که درباره اعتبار مدرک تحصیلی منتخبانی از استان‌های گیلان، اصفهان، مرکزی و کهگیلویه و بویراحمد محل شک است و قانون انتخابات، جز در تفسیر ماده ۲۸ در این باره سکوت کرده، عضو سابق شورای نگهبان می‌گوید: به خاطر ندارم سنجش اعتبار مدارک تحصیلی داوطلبان به شکل اتوماتیک صورت گرفته باشد. تنها درصورتی استعلام می‌شود که در اعتبار مدارک تحصیلی تردیدی وجود داشته باشد؛ چراکه اعتبار اسناد رسمی را باید پذیرفت.

 • مجلس یازدهم با هرگونه تخطی از قانون مقابله خواهد کرد

  منتخب مجلس یازدهم:

  مجلس یازدهم با هرگونه تخطی از قانون مقابله خواهد کرد

  تهران- ایرناپلاس- منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم درباره تعامل مجلس آینده با دولت دوازدهم می‌گوید: اگر همه به وظایف قانونی خود عمل کنند، مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر روال سابق درمورد رعایت قوانین و اهمال کاری در این زمینه وجود داشته باشد، احتمال دارد مجلس و دولت باهم دچار چالش شوند.

 • اجماع فراکسیون نیروهای انقلاب بر سر ۲ نامزد ریاست و ۴ نامزد نواب ریاست

  اجماع فراکسیون نیروهای انقلاب بر سر ۲ نامزد ریاست و ۴ نامزد نواب ریاست

  تهران- ایرناپلاس- عضو کارگروه اجرایی فراکسیون نیروهای انقلاب مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه این فراکسیون اکثریت مجلس را تشکیل می‌دهد، درباره انتخابات هیئت رئیسه می‌گوید: نهایتا دو نفری که بیشترین رأی را در جلسه فردای فراکسیون کسب کنند، برای ریاست و از میان نامزدهای نواب رئیس نیز، نهایتا چهار نفر انتخاب و معرفی می‌شوند؛ یعنی برای هر کرسی دو نامزد در صحن علنی معرفی شوند و انتخاب دیگر اعضای هیئت رئیسه نیز به خود افراد واگذار شده است.

 • حسرت اصلاح قانون انتخابات، بر دل مجلس دهم ماند

  حسرت اصلاح قانون انتخابات، بر دل مجلس دهم ماند

  تهران- ایرناپلاس- دیروز آخرین روز کاری مجلس دهم نیز به پایان رسید و هفته آینده زنگ آغاز یازدهمین مجلس شورا در جمهوری اسلامی به صدا در می‌آید، اما به رغم جلسات و تعاملات پیاپی مجلس و رئیس آن برای اصلاح قانون انتخابات، داغ اصلاح این قانون بر دل نمایندگان مجلس دهم ماند.

 • چمران: اختلاف‌ها بر سر ریاست مجلس راهبردی نیست، سلیقه‌ای است

  چمران: اختلاف‌ها بر سر ریاست مجلس راهبردی نیست، سلیقه‌ای است

  تهران- ایرناپلاس- یکی از چهره‌های ائتلاف اصولگرایان درباره کنایه‌های برخی منتخبان تهران به یکدیگر بر سر ریاست مجلس، می‌گوید: این اختلاف‌ نظرها عجیب نیست و نباید آن را بزرگ کرد؛ چراکه به منزله اختلاف مسیر، راهبرد و ایدئولوژی نیست و صرفاً اختلاف نظر و سلیقه است.

 • جدال بر سر یک کرسی سبز؛ لاجوردی: ان‌شاءالله بر سر دو یا سه گزینه به وحدت برسیم

  جدال بر سر یک کرسی سبز؛ لاجوردی: ان‌شاءالله بر سر دو یا سه گزینه به وحدت برسیم

  تهران- ایرناپلاس- این روزها نه‌تنها منتخبان اصولگرای مجلس یازدهم سر کرسی ریاست مجلس با یکدیگر رقابت می‌کنند، رسانه‌های این جریان نیز در جنگ گمانه‌زنی درباره آن، نام ۹ نفر را مطرح کرده‌اند. یکی از منتخبان تهران ضمن تأیید برگزاری جلسات رایزنی اصولگرایان برای رئیس آینده، می‌گوید: ان‌شاءالله به وحدت برسیم و بتوانیم نهایتاً دو تا سه نفر را به‌عنوان نامزد ریاست مجلس معرفی کنیم. 

 • حاشیه دیدار منتخبان تهرانی مجلس یازدهم با حاشیه‌نشین‌ها

  حاشیه دیدار منتخبان تهرانی مجلس یازدهم با حاشیه‌نشین‌ها

  تهران- ایرناپلاس- یکی از منتخبان مجلس یازدهم در واکنش به انتقاداتی درباره بازدیدهای او و دیگر منتخبان مجلس آینده در ایام شیوع کرونا و عدم رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی، می‌گوید: بازدیدها با توصیه‌های ستاد کرونا منافاتی نداشته است؛ دلیل عدم استفاده از ماسک در برخی عکس‌ها هم این است که با ماسک چهره‌ها مشخص نمی‌شد و استفاده از ماسک اجباری نیست.

 • مجلس یازدهم می‌تواند منجر به تغییر ساختار قدرت شود

  یک فعال اصلاح‌طلب:

  مجلس یازدهم می‌تواند منجر به تغییر ساختار قدرت شود

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: پروسه رسیدن به مجلس یازدهم، در نهایت می‌تواند تغییراتی را در ساختار قدرت به‌وجود آورد و قوه مجریه را نیز تضعیف کند. اما باید بدانیم که با حذف نیروها، فعالان و جناح‌های سیاسی، اقتدار ایجاد نمی‌شود.

 • یکپارچگی مجلس، تحرک فکری و کارشناسی را از نمایندگان می‌گیرد

  یک عضو فراکسیون امید:

  یکپارچگی مجلس، تحرک فکری و کارشناسی را از نمایندگان می‌گیرد

  تهران- ایرناپلاس- یک نماینده مردم تهران با بیان اینکه مجلس یازدهم، مجلس حساسی است، می‌گوید: در مجلس یک دست، صدای همه اقشار مختلف مردم، گروه‌های مختلف سیاسی و فعالان مدنی و مردمی دیده نمی‌شود. بنابراین خود نمایندگان نیز بدون اختلاف نظر، اعمال نظر می‌کنند و این یکپارچگی، تحرک فکری و کارشناسی را از نمایندگان می‌گیرد.

 • یک فعال اصولگرا: باید اعتماد بین مردم و مسئولان، برگردد

  یک فعال اصولگرا: باید اعتماد بین مردم و مسئولان، برگردد

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: مردم ما به سختی‌ها عادت کرده‌اند. از بعد انقلاب، مشکلاتی متوجه مردم بوده و اگر چنین مشکلاتی برای مردمان دیگری به‌وجود می‌آمد، حتی موجودیت نظام و تمامیت ارضی آنها دستخوش تاراج سلطه‌گران قرار می‌گرفت.

 • توصیه یک نماینده مجلس دهم به منتخبان مجلس یازدهم: وقت خوبی برای تسویه حساب سیاسی نیست

  توصیه یک نماینده مجلس دهم به منتخبان مجلس یازدهم: وقت خوبی برای تسویه حساب سیاسی نیست

  تهران- ایرناپلاس- نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: در کنار همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد، نماینده‌ای که هنوز وارد مجلس نشده شخص رئیس‌جمهور را مورد خطاب قرار می‌دهد و تنش ایجاد می‌کند. بنابراین مشخص است برنامه آنان برای مجلس یازدهم چیست. برای اینکه بتوان مجلس و کشور را در آینده کنترل کرد، از همین حالا باید گفت که در این شرایط کشور، زمان تسویه حساب سیاسی نیست.

 • عضو فراکسیون امید: مجلس دارد از «رأس امور» به «قعر امور» می‌رود

  عضو فراکسیون امید: مجلس دارد از «رأس امور» به «قعر امور» می‌رود

  تهران- ایرناپلاس- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است، راه برون‌رفت از بحران‌های پساکرونا، ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، جراحی اقتصادی، ساختاری و پایان دادن به ساختارهای دوگانه و موازی است.

 • توصیه ایمانی به اصولگرایان مجلس جدید: پیش از انتخابات را فراموش کنید

  توصیه ایمانی به اصولگرایان مجلس جدید: پیش از انتخابات را فراموش کنید

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصولگرا با تأکید براینکه منتخبان این طیف، پیش از تشکیل رسمی مجلس یازدهم باید برای تدوین برنامه های خود دست به کار شوند، به آنها توصیه می‌کند: افرادی که تحت عنوان اصولگرا شناخته می‌شوند، ولو در هیچ لیست انتخاباتی حضور نداشتند باید پیش از انتخابات را فراموش کنند و به فراکسیون اصولگرایان بپیوندند.

 • رهامی: انتخابات ۹۸ بی‌ثمری شعسا را نشان داد؛ باید به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگردیم

  رهامی: انتخابات ۹۸ بی‌ثمری شعسا را نشان داد؛ باید به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگردیم

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به اظهارات مشاور رئیس دولت اصلاحات مبنی بر اینکه انتخابات دوم اسفند فرصتی بود برای انحلال شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، می‌گوید: موضع ایشان شخصی است. اما در هر صورت عملکرد شورای سیاست‌گذاری و حضور پررنگ اشخاص حقیقی، به تضییع حق احزاب منجر شد. در نهایت، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از دستور کار خارج شد که این موضوع نقض غرض بود.

 • بررسی استانی سهم بانوان در دور یازدهم؛ حلقه زنانه مجلس تنگ‌تر از پیش است

  بررسی استانی سهم بانوان در دور یازدهم؛ حلقه زنانه مجلس تنگ‌تر از پیش است

  تهران- ایرناپلاس- چنانچه وزارت کشور اعتبارنامه منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کند، فراکسیون زنان مجلس یازدهم، ۱۶ عضو دارد و سهم نمایندگان زن این دوره مجلس با کاهش اندک در مقایسه با دوره گذشته ۵.۵ درصد است.  

 • از تأخیر ۸۴ روزه احمدی‌نژاد تا تصویب ۵ روزه بودجه در مجلس هفتم

  بودجه در دقیقه ۹۰

  از تأخیر ۸۴ روزه احمدی‌نژاد تا تصویب ۵ روزه بودجه در مجلس هفتم

  تهران- ایرناپلاس- انتخابات، ویروس کرونا و دلایل اقتصادی، دست به دست هم داده‌اند تا تصویب بودجه سال آینده به دقیقه ۹۰ برسد. این دومین بار است که مجلس دهم، بودجه‌ پیشنهادی دولت را رد می‌کند و حال باید دید مجلسی که ماه‌های پایانی فعالیتش را می‌گذراند، آخرین تصمیم‌ خود را چگونه به سرانجام خواهد رساند.

 • ۱۶ لایحه سردرگم؛ میراث مجلس دهم برای یازدهمی‌ها

  نگاهی به وضعیت لوایح مسکوت در مجلس؛

  ۱۶ لایحه سردرگم؛ میراث مجلس دهم برای یازدهمی‌ها

  تهران- ایرناپلاس- بر اساس بررسی‌های انجام شده، از ابتدای مجلس دهم تاکنون، به‌جز لوایح مربوط به توافقنامه‌های بین‌المللی، حداقل ۴۰ لایحه به مجلس فرستاده شده است که از این میان، دست‌کم سرنوشت ۱۶ لایحه مهم مشخص نیست و احتمالاً تصمیم‌گیری درباره آنها به مجلس یازدهم موکول خواهد شد.

 • سعید زیباکلام: عدالتخواهان را بایکوت خبری کردند؛ به کف خیابان‌های سیاست می‌آییم

  چرا جریان عدالتخواه‌ رأی نیاوردند؟

  سعید زیباکلام: عدالتخواهان را بایکوت خبری کردند؛ به کف خیابان‌های سیاست می‌آییم

  تهران- ایرناپلاس- رئیس ستاد جریان عدالت‌خواه در انتخابات مجلس با بیان اینکه تعداد کمی از آنان در بعضی حوزه ها به مجلس راه یافته‌اند، می‌گوید رسانه‌ها، عدالت‌خواهان را بایکوت خبری کرده‌ بودند و به همین دلیل، عامه مردم هنوز به شناخت نسبت به این جریان نرسیده‌اند.

 • دلایل آمار پایین شرکت در انتخابات دوم اسفند به روایت کرباسچی

  به جاه‌طلبی مثبت بعضی جوانان واردشده به مجلس امیدواریم

  دلایل آمار پایین شرکت در انتخابات دوم اسفند به روایت کرباسچی

  تهران- ایرناپلاس- دبیرکل حزب کارگزاران درباره علل پایین بودن مشارکت مردمی در انتخابات مجلس یازدهم می‌گوید: اینکه رسانه‌ها و بسیاری از تریبون‌ها، شرکت در انتخابات را مساوی با تأیید همه اتفاقات کشور و تأیید روند دستگاه‌های اجرایی اعلام می‌کنند یکی از دلایل عدم مشارکت مردم در انتخابات است. چراکه همین موضوع به مردم القا می‌کند اگر در انتخابات شرکت نکنیم، نارضایتی خودمان را از دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی نشان داده‌ایم.

 • چالش شفافیت کاندیداها؛ از نمایش تا واقعیت

  چالش شفافیت کاندیداها؛ از نمایش تا واقعیت

  تهران- ایرناپلاس- بعد از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم، خبرهای انتخاباتی بیشتر در اردوگاه اصولگرایان جریان دارد و به نوعی در غیاب اصلاح‌طلبان، جناح راست و چپ جریان راست به وجود آمده‌ و با یکدیگر هم وارد رقابت شده‌اند و برای همدیگر چالش شفافیت به وجود آورده‌اند.

 • توضیح سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی

  توضیح سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی

  تهران- ایرناپلاس- با وجود اینکه محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس می‌گوید اظهاراتش درباره دریافت وجه برای تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی، در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ثابت شده و این هیئت اعلام کرده اظهاراتش در راستای وظایف نمایندگی بوده، سخنگوی این هیئت می‌گوید: من اینکه اظهارات آقای صادقی در راستای وظایف نمایندگی‌اش بوده را نه تکذیب و نه تصدیق می‌کنم.

 • پروژه «ضدملی» استفاده تبلیغاتی از برند سردار سلیمانی

  پروژه «ضدملی» استفاده تبلیغاتی از برند سردار سلیمانی

  تهران- ایرناپلاس- درحالی که هنوز یک ماه از شهادت سردار سلیمانی و تشییع و عزدارای باشکوه مردم برای او نگذشته‌است، عده‌ای در تلاش‌اند با بهره‌برداری از برند و نام آن شهید سرافراز، به منافع سیاسی و تبلیغاتی خود برسند.

 • از انتشار نامه محرمانه تا تشکر از شورای نگهبان؛ واکنش‌های متنوع نامزدهای مجلس به ردصلاحیت‌

  از انتشار نامه محرمانه تا تشکر از شورای نگهبان؛ واکنش‌های متنوع نامزدهای مجلس به ردصلاحیت‌

  تهران- ایرناپلاس- برخی کاندیداهای رد صلاحیت شده، به اقدام هیئت‌های نظارت شورای نگهبان در عدم احراز صلاحیت خود در فضای مجازی واکنش نشان داده و در این‌باره اطلاع‌رسانی کردند.

 • تفاوت‌ هیأت اجرایی انتخابات مجلس یازدهم با گذشته؛ مسئول ردصلاحیت‌ها کیست؟

  تفاوت‌ هیأت اجرایی انتخابات مجلس یازدهم با گذشته؛ مسئول ردصلاحیت‌ها کیست؟

  تهران- ایرناپلاس- به عضویت درآمدن دادستان در هیئت اجرایی، کنار گذاشتن ۱۶ استاندار اصلاح‌طلب طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و لزوم تأیید معتمدین معرفی‌شده توسط فرماندار یا بخشدار توسط هیئت نظارت، ترکیب این هیئت در انتخابات دوره یازدهم مجلس را دستخوش تغییراتی کرد و سبب شد برخلاف انتظارها، چند نماینده و چند فعال سیاسی شناخته‌شده، نه از سوی شورای نگهبان، بلکه از سوی هیئت اجرایی ردصلاحیت شوند.