• پیامدهای بی‌توجهی به مطالبات و نیازهای مردم از نگاه یک فعال سیاسی

  پیامدهای بی‌توجهی به مطالبات و نیازهای مردم از نگاه یک فعال سیاسی

  تهران- ایرناپلاس- فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه مردم به عنوان صاحبان اصلی کشور، از مسئولان مطالبه‌هایی دارند، تاکید کرد: اگر جامعه احساس کند با تصمیم‌گیران فاصله دارد، بی‌اعتمادی اوج می‌گیرد.

 • گام‌ اژه‌ای برای متهمان امنیتی

  گام‌ اژه‌ای برای متهمان امنیتی

  تهران- ایرناپلاس- در روزهای اخیر اخباری از حضور رئیس جدید قوه قضاییه و دادستان تهران در بندهای امنیتی، دیدار و گفت‌وگو با زندانیان و دستورات و وعده‌هایی درباره تعیین تکلیف، ارائه مرخصی و حتی بعضا عفو و آزادی مشروط آنان منتشر شده؛ اقدامی که یک روز بعد از وعده رئیس‌جمهوری جدید مبنی بر تشکیل دولت وفاق ملی انجام شد و به نظر نیازمند پرداختن، توجه و تقویت، به ویژه از سوی طیف منتقد و اصلاح‌طلب است.

 • گام نخست دولت سیزدهم با «برنامه تحولی کوتاه‌مدت و فوری»

  گام نخست دولت سیزدهم با «برنامه تحولی کوتاه‌مدت و فوری»

  تهران- ایرناپلاس- هفته گذشته در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری از سوی رهبر معظم انقلاب، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی از یک برنامه تحولی، فوری و کوتاه مدت خبر داد که با نگاه به مسایل پیش‌رو تنظیم شده است و به مردم اطمینان داد «هم مساله خوب شناخته شده و هم راهکارهای مسایل شناسایی شده است و از نگاه کارشناسان، خبرگان و صاحب‌نظران هم بهره‌مند شدیم؛ ان‌شاءالله این مسایلی که امروز پیش پای دولت قرار دارد به صورت فوری و آنی و با قوت دنبال می‌شود».

 • آزمون مهم مجلس انقلابی؛ ترجیح شایسته‌سالاری بر نگاه سیاسی و جناحی

  آزمون مهم مجلس انقلابی؛ ترجیح شایسته‌سالاری بر نگاه سیاسی و جناحی

  تهران- ایرناپلاس- یکی از مهمترین اقدامات رئیس‌جمهوری برای تشکیل کابینه سیزدهم، با معرفی وزیران پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی کلید می‌خورد. مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، همه وزیران پیشنهادی باید رای اعتماد اکثریت نمایندگان را کسب کنند تا بتوانند رسما کار خود را در هیات دولت آغاز کنند.

 • دولت سیزدهم و ضرورت توجه به تخصص‌ها و تجربه‌های مدیریتی

  دولت سیزدهم و ضرورت توجه به تخصص‌ها و تجربه‌های مدیریتی

  تهران- ایرناپلاس- با روی کار آمدن رئیس‌جمهوری جدید و تازه نفس، طبیعی است که تغییرات در مسئولیت‌ها و مدیریت‌ها انجام شود تا از برنامه‌ها و راه‌حل‌های تیم جدید برای برون‌رفت از مشکلات کشور استفاده شود؛ اما آنچه در این میان اهمیت دارد، ضرورت توجه به تجربه‌های تخصصی مدیریتی و کارشناسی نیروها در جهت موفقیت در حل مشکلات است.

 • مسیر توسعه نیازمند مقابله با فساد و برداشتن موانع بین‌المللی

  مسیر توسعه نیازمند مقابله با فساد و برداشتن موانع بین‌المللی

  تهران- ایرناپلاس- فریدون مجلسی کارشناس حوزه بین‌الملل به الزامات توسعه کشور اشاره کرد و گفت: قانونی نانوشته در دیپلماسی رای به این می‌دهد که کشورها برای اینکه بتوانند به توسعه برسند و مشکلات‌شان را به حداقل ممکن برسانند، چاره‌ای جز این ندارند که موانع‌ بین‌المللی را از پیش رو بردارند.

 • برندگان و بازندگان طرح صیانت

  برندگان و بازندگان طرح صیانت

  تهران- ایرناپلاس- برندگان و بازندگان طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی، پیش از تصویب طرح و تأیید آن در شورای نگهبان مشخص شده‌اند. گروهی که از ناآگاهی مردم و ابهام‌های این طرح به‌ نفع خود استفاده می‌کنند و به‌ نام اینترنت ماهواره‌ای در حال کلاهبرداری هستند.

 • پایان دولت روحانی؛ حقیقت و حلالیت تا سکوت برای حفظ مصالح کشور

  پایان دولت روحانی؛ حقیقت و حلالیت تا سکوت برای حفظ مصالح کشور

  تهران- ایرناپلاس- رئیس‌جمهوری دولت دوازدهم یکشنبه دهم مرداد در آخرین جلسه هیات وزیران، آخرین نکات و دغدغه‌های خود را در قامت رئیس جمهوری بیان کرد؛ از سختی‌های دوران تحریم و کرونا، تا رها نکردن همزمان توسعه زیرساخت‌ها و سکوت برای حفظ مصالح کشور.

 • کدام عوامل مسبب شکاف بین مردم و مسئولان است؟

  کدام عوامل مسبب شکاف بین مردم و مسئولان است؟

  تهران- ایرناپلاس- شکاف و فاصله میان مردم و مسئولان در هر حکومتی یکی از مهم‌ترین و راهبردی‌ترین مباحث بوده که بر بسترهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قابل طرح است. از نگاه صاحبنظران، عوامل گوناگونی در این باره دخیل است؛ از جمله فرهنگ و سبک زندگی، فاصله سطح معیشت و رفاه اقتصادی تا شیوه‌های مدیریتی، دیدگاه‌های فکری_سیاسی و البته خصومت‌ورزی‌های خارجی.

 • ریشه‌های مشکلات و نارضایتی مردم چیست؛ چه باید کرد؟

  مروری بر دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب:

  ریشه‌های مشکلات و نارضایتی مردم چیست؛ چه باید کرد؟

  تهران- ایرناپلاس- جامعه در آستانه ورود به مرحله جدیدی از زیست اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است؛ تا چند روز آینده با استقرار دولت سیزدهم، نخستین دولت در چهل سال دوم حیات جمهوری اسلامی آغاز به کار می‌کند و فصل نوینی در معادلات و تعاملات ملت-دولت رقم خواهد خورد.

 • اولویت‌های دولت سیزدهم در گفت‌وگو با فعالان سیاسی؛ تاکید بر تنش‌زدایی

  اولویت‌های دولت سیزدهم در گفت‌وگو با فعالان سیاسی؛ تاکید بر تنش‌زدایی

  تهران- ایرناپلاس- محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در گام‌نخست باید تنش‌زدایی را در دستور کار قرار دهد، گفت: ایجاد نظم‌مالی در کشور، الزاماتی همچون مبارزه با فساد، مقابله با تبعیض و رانت و دوری جستن از سوءمدیریت و ندانم‌کاری را می‌طلبد.

 • همراهی «تحریف» و تخریب علیه دولت؛ این‌بار فیلم داستانی کوتاه

  همراهی «تحریف» و تخریب علیه دولت؛ این‌بار فیلم داستانی کوتاه

  تهران_ ایرناپلاس- در روزهای پایانی فعالیت دولت دوازدهم، دامنه و تنوع تخریب‌ها و تهمت‌ها گسترش یافته و به ابزار «فیلم کوتاه» رسیده است.

 • تحقق توسعه نیازمند حذف نگاه سیاسی و جناحی در نظام مدیریتی کشور است

  یک فعال سیاسی در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  تحقق توسعه نیازمند حذف نگاه سیاسی و جناحی در نظام مدیریتی کشور است

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با توجه به تاکید رئیس‌جمهوری منتخب درباره فراجناحی بودن دولت سیزدهم گفت: کشور زمانی می‌تواند به توسعه برسد که نگاه سیاسی و جناحی را از چارچوب نظام مدیریتی حذف کنیم.

 • لزوم بهره‌گیری هوشمندانه دولت سیزدهم از تجربه‌ها و دستاوردهای برجامی

  لزوم بهره‌گیری هوشمندانه دولت سیزدهم از تجربه‌ها و دستاوردهای برجامی

  تهران- ایرناپلاس- با موضعگیری‌های مثبت رئیس‌جمهوری منتخب درباره پایبندی به برجام و التزام دولت آینده به توافقی که نظام جمهوری اسلامی بدست آورده است، افق روشنی از نتیجه مذاکرات احیای برجام پیش رو قرار دارد. در این میان آنچه اهمیت دارد، دقت در نکات آخرین گزارش برجامی دولت دوازدهم به مجلس و رویکردهای مورد نیاز دولت سیزدهم است که در سایه تدابیر رهبری و شورای عالی امنیت ملی قابل تحقق است.

 • بازسازی اعتماد عمومی و ترمیم فضای ناامیدی، مهمترین اولویت دولت سیزدهم

  فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ایرناپلاس تاکید کرد:

  بازسازی اعتماد عمومی و ترمیم فضای ناامیدی، مهمترین اولویت دولت سیزدهم

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب، ترمیم فضای ناامیدی را واجب‌ترین ماموریت دولت سیزدهم دانست و گفت: اینکه مردم دلسرد و ناامیدند، حقیقتی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را انکار کند. از این رو، رئیس‌جمهوری منتخب و همه همکارانش باید اولویت را بازسازی اعتماد عمومی در نظر بگیرند.

 • تعامل دولت و مجلس، ضامن پیشرفت و توسعه آبادانی کشور 

  تعامل دولت و مجلس، ضامن پیشرفت و توسعه آبادانی کشور 

  تهران- ایرناپلاس- برقراری رابطه حسنه و تعامل مجلس و دولت در جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از الزامات راهبردی و محوری برای حاکمیت ملی، پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی آن محسوب و نقش ارزنده‌ای نیز در انسجام و همدلی بیشتر دربین دو قوه مهم مقننه و مجریه خواهد داشت.​

 • نظام بین‌الملل‌ چگونه مهمترین امتیازهای تاریخی را به ایران واگذار کرد؟

  نظام بین‌الملل‌ چگونه مهمترین امتیازهای تاریخی را به ایران واگذار کرد؟

  تهران- ایرناپلاس- در حالی شاهد اقدام برخی افراد و رسانه‌های جناح مخالف دولت در زیر سوال‌بردن آخرین گزارش سه‌ماهه برجامی در دولت دوازدهم شامل آخرین وضعیت مذاکرات جاری هستیم که واکاوی نتایج بین‌المللی برجام و همچنین سخنان رهبری درباره تیم‌ مذاکره‌کننده، تائیدی بر حقانیت دولت در این زمینه است.

 • ماجرای ۱۱ آذر، اصل ۶۰ و ۶ ماه فرصتی که از دست رفت

  ماجرای ۱۱ آذر، اصل ۶۰ و ۶ ماه فرصتی که از دست رفت

  تهران- ایرناپلاس- رئیس‌جمهوری در جلسه امروز هیات دولت با کنایه به برخی نهادها که به گفته او مانع رفع تحریم‌ها شدند، گفت: اگر اصل ۶۰ قانون اساسی حاکم بود و در یازدهم آذر لطمه نمی‌خورد، اسفندماه تحریم علیه مردم برداشته می‌شد.

 • کمک بزرگ برجام به پیشرفت موشکی و تقویت مقاومت

  کمک بزرگ برجام به پیشرفت موشکی و تقویت مقاومت

  تهران- ایرناپلاس- منع الزام‌آور توسعه برنامه دفاعی _ موشکی کشور براساس ماده ۴۱ از فصل هفتم منشور ملل متحد، زمانی که براساس برنامه اقدام مشترک (برجام) در سال ۱۳۹۴ به یک محدودیت غیرالزام‌آور، به جز درباره موشک‌های با کلاهک هسته‌ای تبدیل شد، روند تقویت صنایع موشکی کشور و مقاومت در منطقه را بیش از پیش با تجهیز آنان به انواع موشک‌ها تشدید و تعمیق بخشید.

 • واکاوی ابعاد و نتایج توافق و اجرای برجام

  واکاوی ابعاد و نتایج توافق و اجرای برجام

  تهران- ایرناپلاس- بیست و دومین و آخرین گزارش سه ماهه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از سوی وزارت امور خارجه دولت دوازدهم، دیروز(دوشنبه ۲۱ تیرماه) به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

 • رمز موفقیت دولت سیزدهم از نگاه یک فعال سیاسی اصولگرا

  رمز موفقیت دولت سیزدهم از نگاه یک فعال سیاسی اصولگرا

  تهران- ایرناپلاس- دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین، با بیان اینکه «حاشیه‌گریزی باید برای دولت سیزدهم اصل باشد» تاکید کرد، رئیس‌جمهوری منتخب و کسانی که قرار است در دولت‌ ‌آتی در بخش‌های مختلف مشغول به فعالیت شوند، پیش از هر مساله‌ای لازم است از پرداختن به موضوع‌های حاشیه‌ساز و مباحثی که نمی‌تواند برای کشور فایده‌ای داشته باشد اجتناب کنند.

 • دورهمی نسل‌کشان در سیرک منافقین

  دورهمی نسل‌کشان در سیرک منافقین

  تهران- ایرناپلاس- حضور مقام‌های ارشد آمریکایی در سیرک منافقین بیانگر واهی بودن ادعای رویکرد تعاملی دولت جدید آمریکا در قبال ملت ایران و دلیلی روشن بر حقانیت ایران در بی‌اعتمادی به آمریکاست.

 • تداوم «سناریوی» تخریب دولت؛ توبیخ مجری برای فرار از مسئولیت

  تداوم «سناریوی» تخریب دولت؛ توبیخ مجری برای فرار از مسئولیت

  تهران- ایرناپلاس- در آخرین روزهای فعالیت دولت دوازدهم، بار دیگر سناریونویسان نفوذی در رسانه «ملی» دست به کار شدند و تلاش کردند با قربانی کردن یک مجری جوان، اهداف خود را دنبال کنند؛ غافل از آنکه حتی مخاطبان معمولی صداوسیما هم باور نمی‌کنند فضا برای طرح نظرهای شخصی مجریان و گویندگان فراهم باشد و آنچه روی آنتن می‌رود بدون هماهنگی قبلی و برنامه‌ریزی پیشینی مدیران و سیاستگذاران این رسانه باشد.

 • فعال سیاسی: مسیر رضایت‌مندی جامعه در دولت آینده از اعتمادسازی می‌گذرد

  فعال سیاسی: مسیر رضایت‌مندی جامعه در دولت آینده از اعتمادسازی می‌گذرد

  تهران- ایرناپلاس- نجفقلی حبیبی فعال سیاسی، به چالش‌های داخلی و خارجی دولت آینده اشاره کرد و گفت: آقای رییسی در شرایط حساسی ماموریت ریاست بر قوه مجریه را شروع خواهد کرد که کشور درگیر مسایلی همچون کرونا و تحریم است. به همین دلیل باید اساس را بر اعتمادسازی بگذارد تا کشور به تدریج آماده بازگشت به آرامش و رضایت‌مندی در سطح جامعه شود.

 • تماس سران دو قوه با فعالان رسانه‌ای و سیاسی؛ این گام‌ ملی تداوم یابد

  تماس سران دو قوه با فعالان رسانه‌ای و سیاسی؛ این گام‌ ملی تداوم یابد

  تهران- ایرناپلاس- در روزهای گذشته اخباری از تماس دفتر رئیس‌جمهوری منتخب با برخی از فعالان رسانه‌ای و سیاسی منتشر شد. این رفتار از سوی دفتر حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس جدید قوه قضائیه نیز تکرار شده است. در این تماس‌ها، از این فعالان خواسته شده نظرها و پیشنهادهای خود را برای اصلاح امور و برنامه‌های آینده دو قوه کشور به صورت مکتوب مطرح کنند و تاکید شده که حتما خوانده شده و مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 • الزامات پشتیبانی راهبردی از دولت سیزدهم

  الزامات پشتیبانی راهبردی از دولت سیزدهم

  تهران- ایرناپلاس- بررسی همه جوانب نشان می‌دهد که اصلی‌ترین اولویت‌های کشور به طور عمده در سه حوزه اقتصادی، سلامت (واکسیناسیون) و مباحث منطقه‌ای و برجام بروز و ظهور یافته و کسب موفقیت در آنها نیازمند تقویت سرمایه اجتماعی و اجرای دقیق برنامه‌های میان مدت و بلند مدت است.

 • رویکرد ارزشمند قوه قضائیه؛ گسترش آزادی‌های مشروع تا حفظ حریم خصوصی

  رویکرد ارزشمند قوه قضائیه؛ گسترش آزادی‌های مشروع تا حفظ حریم خصوصی

  تهران- ایرناپلاس- در روزهای اخیر از سوی دفتر رئیس جدید قوه قضائیه تماس‌هایی با برخی فعالان سیاسی از جریان فکری متفاوت صورت گرفته که به ایجاد موجی از امیدواری در میان این طیف منجر شده است؛ تماس با فعالانی که به نوعی غیرهمسو با جریان اصولگرایی‌اند و درخواست از آنها برای ارائه راهکار و بیان مشکلات از دیدگاهی متفاوت، اقدام ارزشمندی است که باید ضمن قدردانی، در سطحی گسترده عملیاتی و اجرایی شود.

 • فعال سیاسی: نگاه جناحی و سیاسی را در گزینش مدیران حذف کنیم

  فعال سیاسی: نگاه جناحی و سیاسی را در گزینش مدیران حذف کنیم

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی، شرط موفقیت و کارایی یک نظام مدیریتی را حذف نگاه جناحی و سیاسی در گزینش مدیران دانست و گفت:‌ اگر قرار است وزیر یا معاون یا استانداری تعیین شود، اصلا به اینکه فرد مورد نظر متعلق به کدام خط سیاسی است، توجهی نشود و فقط کارآمدی، شایستگی و تجربه و تخصص در انتخاب‌ها لحاظ شود.

 • کابینه سیزدهم؛ توجه به مقتضیات کشور و نصایح رهبری

  کابینه سیزدهم؛ توجه به مقتضیات کشور و نصایح رهبری

  تهران- ایرناپلاس- از نخستین ساعات پس از اعلام قطعی نتایج آرای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بحث و گمانه‌زنی‌ها درباره ترکیب کابینه نامزد پیروز _ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی_ آغاز شد.

 • اولویت برجام و رفع تحریم‌ها؛ از انتظار مردم تا تائید رئیس‌جمهوری منتخب

  اولویت برجام و رفع تحریم‌ها؛ از انتظار مردم تا تائید رئیس‌جمهوری منتخب

  تهران- ایرناپلاس- توافق برجام، مذاکرات و مباحث تحریمی همچنان یکی از مهمترین موضوع‌های سیاسی کشور در میان کارشناسان و افکار عمومی مردم است.