• ۵ دقیقه وقت اضافه برای رئیسی، چند دقیقه برای روحانی؟

  ۵ دقیقه وقت اضافه برای رئیسی، چند دقیقه برای روحانی؟

  تهران- ایرناپلاس- در حالی که بخش زیادی از محتوای مناظره نخست کاندیداهای ریاست جمهوری، حمله به دولت کنونی با چاشنی اتهام و دروغ بود، رسانه‌ها در کمال شگفتی به نقل از ستاد حجت‌الاسلام رئیسی از ارائه ۵ دقیقه زمان به وی برای پاسخگویی به اتهام‌ها خبر دادند؛ اما با این نسبت، به حسن روحانی و دولت او که هدف اصلی هجمه و اتهام‌ها بودند، چقدر باید وقت داد؟

 • صداوسیما مناظره دوم را دریابد؛ ضرورت تغییرات محتوایی و اجرایی

  صداوسیما مناظره دوم را دریابد؛ ضرورت تغییرات محتوایی و اجرایی

  تهران- ایرناپلاس- نخستین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری شنبه گذشته(۱۵ خرداد) با محور «مباحث اقتصادی» برگزار شد اما نه تنها افکار عمومی را راضی نکرد بلکه موجی از انتقادها و دلخوری را برانگیخت؛ از مقام‌های دولتی تا شخصیت‌ها و چهره‌های مختلف سیاسی حتی اصولگرا و نیز رسانه‌های مجازی.

 • نامزدهای انتخابات چگونه تیشه به ریشه جامعه می‌زنند؟

  نامزدهای انتخابات چگونه تیشه به ریشه جامعه می‌زنند؟

  تهران-ایرناپلاس- کارشناسان رسانه تاکید دارند که تخریب کاندیداها توسط یکدیگر نه فقط به ضرر همه آنهاست، جامعه را نیز متضرر می‌کند؛ در واقع اگر بنا باشد همه کاندیداها در تبلیغات خود از شیوه تخریب و سیاه‌نمایی استفاده کنند، جامعه روی خوش نخواهد دید.

 • تداوم سیاه‌نمایی‌ها علیه دولت؛ در انتظار اجرای قانون در رسانه «ملی»

  تداوم سیاه‌نمایی‌ها علیه دولت؛ در انتظار اجرای قانون در رسانه «ملی»

  تهران- ایرناپلاس- یکی از پرتکرارترین بازخوردها به نخستین مناظره پرحاشیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، اتهام‌های سنگینی بود که برخی حاضران به دولت قانونی کشور و شخص رئیس جمهوری وارد و ضمن ارائه تصویری سیاه از ۸ سال گذشته، این پرسش مهم را بار دیگر زنده کردند که مرزهای انتقاد در یک برنامه تلویزیونی کجاست و آنچه به عنوان «منافع و مصالح ملی کشور و نظام» مطرح می‌شود، چه جایگاهی دارد؟

 • مناظره در سیمای «ملی»؛ حذف ۲ پرسش محوری «تحریم‌های ترامپ و کرونا»!

  مناظره در سیمای «ملی»؛ حذف ۲ پرسش محوری «تحریم‌های ترامپ و کرونا»!

  تهران- ایرناپلاس- نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دیروز(شنبه ۱۵ خرداد) در حالی برگزار شد که در سخنان نامزدها و پرسش‌های صداوسیما، هیچ اثری از تحریم‌های بی‌سابقه ترامپ بر اقتصاد کشور و سایه سنگین کرونا نبود!

 • فعال سیاسی اصولگرا: مردم از حاشیه‌سازی و جنجال‌ها خسته‌اند

  فعال سیاسی اصولگرا: مردم از حاشیه‌سازی و جنجال‌ها خسته‌اند

  تهران- ایرناپلاس- «محمدصادق کوشکی»، فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مردم از حاشیه‌سازی و جار و جنجال‌ها خسته شده‌اند، معتقد است، مردم در انتخابات فقط به این فکر می‌کنند که گزینه مطلوب را انتخاب کنند تا مشکلات‌شان را کم کند».

 • جدایی‌ناپذیری «جمهوریت» و «اسلامیت»؛ هشدار به کاندیداها   

  سخنان مهم رهبری در سالگرد امام(ره)؛

  جدایی‌ناپذیری «جمهوریت» و «اسلامیت»؛ هشدار به کاندیداها   

  تهران- ایرناپلاس- سخنان تلویزیونی رهبر معظم انقلاب به مناسبت سی و دومین سالگرد رحلت حضرت امام(ره)، حاوی نکات و جهت‌گیری‌های مهمی بود که در آستانه انتخابات، خطاب آن به همه مردم، مسئولان، گروه‌های سیاسی، نامزدها و البته دشمنان کشور بود.

 • امام(ره) و انتخابات؛ از رعایت اخلاق تا اهمیت «رای ملت»

  امام(ره) و انتخابات؛ از رعایت اخلاق تا اهمیت «رای ملت»

  تهران- ایرناپلاس - بیشتر انتخابات ریاست جمهوری، با ایام نزدیک به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) تقارن داشته و از این منظر فرصت مناسبی است تا آنچه در صحنه برگزاری و رقابت‌ها می‌گذرد با مشی و شیوه بنیانگذار جمهوری اسلامی سنجیده شود.

 • مخالفان حضور در انتخابات چه می گویند و موافقان چه پاسخی دارند؟

  مخالفان حضور در انتخابات چه می گویند و موافقان چه پاسخی دارند؟

  تهران- ایرنا- با اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده از نظر شورای نگهبان، تبلیغات نامزدها با وعده‌های عجیب آغاز شده، اما همچنان جدی‌ترین ابهام درباره انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری، میزان مشارکت مردم است.

 • آیا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ «شگفتی» در راه است؟!

  آیا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ «شگفتی» در راه است؟!

  تهران- ایرناپلاس- با جدی شدن تبلیغات نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، فضای سرد کم‌کم تغییر کرده و گرمای رقابت‌ها قابل حس است؛ پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان که برای برخی افراد و جریان‌ها، دور از انتظار و عجیب بود، گزاره‌ای در میان افکار عمومی شکل گرفته که گویی نتیجه انتخابات از قبل مشخص است و یک کاندیدای خاص پیروز خواهد شد.

 • نبود رویکرد اقناعی در تبلیغات نامزدهای ریاست‌جمهوری

  نبود رویکرد اقناعی در تبلیغات نامزدهای ریاست‌جمهوری

  تهران_ ایرناپلاس- اگرچه در طول یک سال گذشته نامزدهای بالقوه انتخابات با استفاده از تریبون‌های مختلف بر تنور مطالبات اقتصادی عمدتا به حق جامعه دمیده‌اند اما تاکنون برنامه‌ای که مبین شناخت دقیق آنها از مشکلات موجود و چگونگی رفع آن باشد ارائه نشده است.

 • نامزدهای انتخابات این اولویت‌ها را فراموش نکنند

  واکاوی بیانات و تذکرات رهبری؛

  نامزدهای انتخابات این اولویت‌ها را فراموش نکنند

  تهران- ایرناپلاس- در کنار مردم عادی، احزاب و گروه‌ها، طرفداران کاندیداها و ناظران و مجریان انتخابات ۱۴۰۰، مخاطب اصلی بخش‌های مهمی از سخنان پنجشنبه گذشته رهبر معظم انقلاب، نامزدهاست که با رفتار و گفتار سنجیده و مناسب خود، نقش مهمی در باشکوه‌تر شدن این رقابت‌ها برعهده دارند.

 • عضو جامعه روحانیت مبارز: نامزدها بدانند نیازی به افشاگری و اتهام‌زنی نیست

  عضو جامعه روحانیت مبارز: نامزدها بدانند نیازی به افشاگری و اتهام‌زنی نیست

  تهران- ایرناپلاس- سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه در انتخابات نباید منافع عمومی را فدای هدف‌های سیاسی و جناحی کنیم، تاکید کرد: نامزدهای انتخابات باید بدانند که آنها برای خدمت به کشور و مردم وارد صحنه شده‌اند و به همین دلیل نیازی به جدل، اتهام‌زنی و افشاگری نیست.

 • «روحانی متشکریم» چگونه ترند اول توئیتر فارسی شد؟

  «روحانی متشکریم» چگونه ترند اول توئیتر فارسی شد؟

  تهران- ایرنا- جمعه‌شب، سه هفته مانده به انتخاباتی که تا کنون چندین شگفتی در دل خود داشته، هشتگ «روحانی متشکریم» ترند توئیتر فارسی شد.

 • انتخابات ۱۴۰۰؛ به کدام وعده‌ها اعتماد کنیم؟

  انتخابات ۱۴۰۰؛ به کدام وعده‌ها اعتماد کنیم؟

  تهران- ایرناپلاس- سخنان تبلیغاتی برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از جهاتی، قابل تامل است؛ گرچه بسیاری از آنان دولت تدبیر و امید را هدف قرار داده و تلاش داشته و دارند با آنچه زرنگی سیاسی می‌پندارند، خود را مبرا از هرگونه مسئولیت در اوضاع کنونی معرفی کنند، اما آنچه اهمیت دارد، نه قول و قرارهای کلی و مبهم، که برنامه منسجم و کاربردی است که وجه ممیزه هر نامزدی خواهد بود.

 • چرا نقش مردم در ساختار سیاسی، نگاه تشریفاتی نیست؟

  چرا نقش مردم در ساختار سیاسی، نگاه تشریفاتی نیست؟

  تهران- ایرناپلاس- انقلاب اسلامی ایران که ثمره خون پاک هزاران شهید و مجاهدت‌های خالصانه ملت ایران به رهبری خردمندانه و حکیمانه امام‌ خمینی(ره) است، طلیعه‌دار ظهور الگویی نو از حکمرانی شد که در آن حاکمان و مردم در سایه پیام وحی با تعاملی همدلانه زمینه رشد جامعه و فرد را مهیا سازند.

 • رهبر معظم انقلاب چه روزی را برای کشور مصیبت می‌دانند؟

  بازخوانی بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

  رهبر معظم انقلاب چه روزی را برای کشور مصیبت می‌دانند؟

  تهران- ایرناپلاس- با وجود آن‌که همه نامزدهای شاخص رد صلاحیت شده از هرگونه اعتراض خودداری کردند، تاثیر شیوه بررسی صلاحیت شورای نگهبان، از اکنون دلسوزان کشور را نگران میزان مشارکت مردم در انتخابات کرده است؛ موضوعی که از نگاه رهبر معظم انقلاب بیشترین اهمیت را دارد.

 • علل و عوامل افسردگی سیاسی در جامعه

  علل و عوامل افسردگی سیاسی در جامعه

  تهران- ایرناپلاس- ۲۳ روز دیگر به انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراها باقی‌مانده است اما فضای سیاسی جامعه شوق و شور فضای انتخاباتی نگرفته است؛ این وضعیت علاوه بر نگرانی دلسوزان و صاحبنظران، محور کانونی بحث‌هایی قرار گرفته که چرایی ایجاد آن را می‌کاوند.

 • فعال اصولگرا: با دولت برآمده از مشارکت حداقلی درجا خواهیم زد

  فعال اصولگرا: با دولت برآمده از مشارکت حداقلی درجا خواهیم زد

  تهران- ایرناپلاس- حسین کنعانی‌مقدم فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه حضور مردم پای صندوق‌های رای، نشانه‌ای بارز از مقبولیت و مشروعیت نظام و همچنین اعتماد مردم به سیستم به شمار می‌رود، تاکید کرد: با دولتی که با مشارکت حداقلی روی کار آمده باشد، نه تنها نمی‌توانیم رو به جلو حرکت کنیم؛ بلکه درجا خواهیم زد.

 • پیامد مشارکت حداکثری، خروج ایران از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل بود

  فعال سیاسی در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  پیامد مشارکت حداکثری، خروج ایران از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل بود

  تهران- ایرناپلاس- جلال میرزایی نماینده دوره دهم مجلس شواری اسلامی و تحلیلگر سیاسی، به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داد، پیامد حضور معنادار و اثرگذار مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، سبب خروج کشور از فضای تحریمی و فصل هفت منشور سازمان ملل متحد شد.

 • مردان صحنه خدمت، قربانی توجیه شیوه ردصلاحیت‌ها

  مردان صحنه خدمت، قربانی توجیه شیوه ردصلاحیت‌ها

  تهران- ایرناپلاس- از غروب دوشنبه(۳ خرداد) که فهرستی حاوی اسامی احراز صلاحیت شدگان انتخابات ریاست جمهوری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد، افکار عمومی و هواداران نامزدهای مختلف دچار بهت و حیرت شده‌اند؛ اما روش جالب برخی رسانه‌ها برای توجیه این رویه، حمله به مردان میانه صحنه خدمت است.

 • حکایت غریب یک دولت؛ ۸ سال دشوار و تاریخی

  حکایت غریب یک دولت؛ ۸ سال دشوار و تاریخی

  تهران- ایرناپلاس- در این روزهای انتخاباتی، تلاش طیف مخالف دولت برای کسب منافع جناحی به جایی رسیده که رویکرد آنها همصدا با جریان‌های برانداز در خارج از کشور شده و براحتی به تخریب دستاوردهای دولت کنونی و در واقع مجموعه نظام می‌پردازند و هیچ توجهی به پیامدهای رفتارهای خود ندارند.

 • حاصل مشارکت «پرشور» و دولت «حداکثری» چیست؟

  حاصل مشارکت «پرشور» و دولت «حداکثری» چیست؟

  تهران- ایرناپلاس- یکی از مهمترین بحث‌ها در رابطه با همه انتخابات، موضوع میزان مشارکت و شمار واجدان شرایطی است که به استقبال رقابت‌ها رفته و گزینه صندوق آرا را بر می‌گزینند؛ این موضوع در نظام جمهوری اسلامی که برآمده از انقلابی مردمی و دینی است، به‌گونه‌ ویژه‌ای مورد توجه بوده است.

 • با تهمت و «سیاه‌نمایی» علیه دولت، آبی برای کاندیداها گرم می‌شود؟

  با تهمت و «سیاه‌نمایی» علیه دولت، آبی برای کاندیداها گرم می‌شود؟

  تهران- ایرناپلاس- با وجود تاکیدات مکرر رهبر معظم‌ انقلاب مبنی بر پرهیز از سیاه‌نمایی و تخریب در هر زمان بویژه دوران‌ انتخابات، اما برخی کاندیداها، چنان هجمه‌ای علیه دولت (و در اصل علیه نظام) آغاز کرده‌اند که گویی مردم ناآگاه‌هند و با درشت‌نمایی مشکلات و قربانی کردن دولت دوازدهم، اقبال آنچنانی به هر کسی خواهند داشت!

 • مروری بر گفت‌وگوی بی‌واسطه لاریجانی

  مروری بر گفت‌وگوی بی‌واسطه لاریجانی

  تهران- ایرناپلاس- پنج‌شنبه‌شب علی لاریجانی بعد از حدود سه دهه حضور در پست‌های کلیدی، به کمک نرم‌افزار کلاب‌هاوس به گفت‌وگوی مستقیم با طیف‌های متنوع کنشگران اجتماعی سیاسی و اهالی رسانه پرداخت.

 • انتخابات و وظایف رسانه‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند

  انتخابات و وظایف رسانه‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند

  تهران- ایرناپلاس- بارها تاکید شده رسانه‌هایی که با بودجه عمومی اداره می‌شوند، فقط می‌توانند تبلیغ کنند تا مردم در انتخابات مشارکت بیشتری داشته‌ باشند و نمی‌توانند برای کاندیدای خاصی تبلیغ کنند زیرا این مساله غیرقانونی و از نظر شرعی حرام است.

 • نامزدها از شکل‌گیری فضای تنازع و تخریب خودداری کنند

  فعال سیاسی اصولگرا:

  نامزدها از شکل‌گیری فضای تنازع و تخریب خودداری کنند

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصولگرا، با بیان اینکه فضای انتخابات به اندازه کافی سرد و کم رونق است، تاکید کرد: کاندیداها باید مراقب باشند بین خود و همچنین طرفداران‌شان اختلاف ایجاد نشود و از شکل‌گیری فضای تنازع خودداری کنند.

 • فعالیت‌های انتخاباتی در بستر فیلتر شده؛ ضرورت تجدیدنظر قوه قضائیه

  فعالیت‌های انتخاباتی در بستر فیلتر شده؛ ضرورت تجدیدنظر قوه قضائیه

  تهران- ایرناپلاس- همزمان با اعلام رسمی کاندیداتوری ریاست قوه قضائیه در انتخابات ریاست جمهوری، صفحه شخصی وی در تلگرام فعال شد؛ درک مزایای استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های آنلاین بویژه برای تبلیغات اینترنتی دشوار نیست اما آنچه اهمیت دارد، اینکه مقام‌های رسمی و بلندپایه کشور، همزمان از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند اما دسترسی به آن برای جمعیت میلیونی کاربران فیلتر است!

 • اولویت‌دانستن اهداف جناحی نسبت به مصالح نظام، خلاف شرع است

  عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با ایرناپلاس:

  اولویت‌دانستن اهداف جناحی نسبت به مصالح نظام، خلاف شرع است

  تهران- ایرناپلاس: عضو جامعه روحانیت مبارز با توجه به شدت یافتن فضای تبلیغات ریاست جمهوری، خطاب به گروه‌ها و جناح‌های سیاسی تاکید کرد «منافع ملی را با تاختن به یکدیگر و توجه زیاد به اغراض سیاسی آسیب‌پذیر نکنند. اولویت دانستن اغراض سیاسی(جناح‌ها) نسبت به مصلحت نظام و مردم، کاری نامتعارف و خلاف شرع است.»

 • شاهد «کیهان» در سیاه‌نمایی کم سابقه کیست؟

  شاهد «کیهان» در سیاه‌نمایی کم سابقه کیست؟

  تهران- ایرناپلاس- روزنامه کیهان که مطابق روال همه دوره‌ها باوجود ارتزاق از اموال عمومی و بیت‌المال مسلمین، برخلاف قانون به تبلیغ و تخریب نامزدهای انتخاباتی و برخی مسئولان بلندپایه کشور -که اتفاقا منتخب مردم هستند- می‌پردازد، امروز یکشنبه در متنی تند و تخریبی، به سیاه‌نمایی وضعیت جامعه پرداخته و نکته جالب آنکه برای اثبات مدعایش، به سخنان روح‌الله زم، مدیر اعدام‌شده آمدنیوز هم استناد کرده است!