• چرا دولت بر حضور همه سلایق در انتخابات تاکید دارد؟

  چرا دولت بر حضور همه سلایق در انتخابات تاکید دارد؟

  تهران- ایرناپلاس- «مشارکت حداکثری» کلید واژه‌ای است که رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری در ماه‌های اخیر بارها بر آن تاکید و تصریح کرده‌اند. یکی از مسائلی که دولت نیز بر آن تاکید دارد، متنوع بودن نامزدهاست که سبب شکوه و حضور بیشتر در انتخابات می‌شود.

 • ترکان؛ مدیری دلسوز و صریح‌اللهجه

  ترکان؛ مدیری دلسوز و صریح‌اللهجه

  تهران- ایرناپلاس- خبر کوتاه بود و دردناک؛ اکبر ترکان سیاستمدار سخت‌کوش و صریح‌اللهجه درگذشت؛ همین دوماه پیش بود که با او تماس گرفتم و درباره اظهارنظر عجیب مسئولی سوال کردم؛ با ملایمت پاسخ گفت و قول یک گفت‌وگوی مفصل را برای زمانی که «حالش مساعد باشد» داد؛ نمی‌دانستم بیماریش تا این حد جدی است.

 • «پروژه تخریب» انتخابات ۱۴۰۰ چگونه کلید خورد؟

  «پروژه تخریب» انتخابات ۱۴۰۰ چگونه کلید خورد؟

  تهران- ایرناپلاس- از صبح شنبه، با ورود چند چهره برجسته جریان اعتدالگرا و رقابتی شدن انتخابات، «پروژه تخریب» در انتخابات ۱۴۰۰ هم کلید خورد.

 • وظایف رسانه‌ها در «انتخاب صحیح مردم»؛ شفاف‌سازی یا حفظ منافع جناحی؟

  وظایف رسانه‌ها در «انتخاب صحیح مردم»؛ شفاف‌سازی یا حفظ منافع جناحی؟

  تهران- ایرناپلاس- با نزدیک شدن به موعد انتخابات ۱۴۰۰، رسانه‌های داخلی و خارجی تمرکز بیشتری بر اخبار نامزدها داشته و بسته به سیاست مبنایی خود، رویکردهای مختلفی را برمی‌گزینند؛ اگر دشمنی و کینه‌توزی شبکه‌های معاند را کنار بگذاریم، برخی جهت‌گیری‌های صداوسیما چنان قابل تامل شده که نگرانی هر ایرانی دلسوز و نگران سرنوشت جامعه را برانگیخته است.

 • انتخابات شوراها و پیامدهای رویکرد جناحی در بررسی صلاحیت‌ها

  انتخابات شوراها و پیامدهای رویکرد جناحی در بررسی صلاحیت‌ها

  تهران- ایرناپلاس- روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، همچنان با انتقادهای گسترده‌ همراه بوده و کار را به جایی کشانده که دولت نیز به ماجرا وارد شده است تا از نگاه حزبی و رویکرد جناحی در این زمینه پرهیز شود.

 • آیا باید به برنامه «سیاست خارجی» نامزدها دقت کنیم؟

  آیا باید به برنامه «سیاست خارجی» نامزدها دقت کنیم؟

  تهران- ایرناپلاس- تا چند روز دیگر با اعلام اسامی نهایی کاندیداهای ریاست جمهوری، رقابت‌های انتخاباتی آغاز می‌شود؛ در جریان بحث‌ها و مناظره‌ها، نامزدها یا نمایندگان آنها به تبیین برنامه‌ها و خط‌مشی سیاست‌های اتخاذی می‌پردازند.

 • «کارنامه غیرقابل دفاع» ظریف به روایت پشت کنکوری‌ها

  واکاوی رویکرد کیهان به دیپلماسی وزارت امور خارجه؛

  «کارنامه غیرقابل دفاع» ظریف به روایت پشت کنکوری‌ها

  تهران- ایرناپلاس- پس از انتشار فایل صوتی وزیر امور خارجه، در گام نخست حجم زیادی از تخریب‌ها علیه محمدجواد ظریف انجام شد که البته با رویکرد رهبر معظم انقلاب و خویشتنداری و توضیحات ظریف خنثی شد. در گام دوم، جریان مخالف دیپلماسی بعد از حملات متعدد، تلاش کرده وارد نقد کارشناسی شود و کارنامه ظریف و دستگاه دیپلماسی دولت را ضعیف اعلام کند.

 • برای دعوت مردم، اصلاح‌طلبان و اصولگراها عقلای خود را وارد میدان کنند

  عضو شورای مرکزی حزب موتلفه:

  برای دعوت مردم، اصلاح‌طلبان و اصولگراها عقلای خود را وارد میدان کنند

  تهران- ایرناپلاس- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید بر اینکه برای دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات، اصلاح‌طلبان و اصولگراها باید عقلای‌خود را به وسط میدان بیاورند، گفت: نامزدها بر اساس پتانسیل موجود در کشور قول بدهند؛ نه وعده‌های پوچ.

 • راه‌های اصلاح امور و گزینه «صندوق رای»

  راه‌های اصلاح امور و گزینه «صندوق رای»

  تهران- ایرناپلاس- در این روزها که بحث انتخابات به فضای غالب گفتمان رسانه‌ای کشور تبدیل شده، صحبت از راه‌های اصلاح امور از میان گزینه‌های متعدد، موضوعی است که نیازمند بررسی دقیق آن در کشور و واکاوی پیامدهای هر کدام از این گزینه‌هاست.

 • «منابع آگاه تاریخ»، سرگذشت این ۱۰۰ روز حساس را خواهند نوشت!

  «منابع آگاه تاریخ»، سرگذشت این ۱۰۰ روز حساس را خواهند نوشت!

  تهران- ایرناپلاس- ماموریت ۸ ساله دولت تدبیر و امید، اواسط مردادماه پایان می‌یابد؛ روزهای باقیمانده تا پایان کار کابینه دوم روحانی را شاید بتوان یکی از مهمترین ماه‌های پایانی همه دولت‌های بعد از انقلاب دانست.

 • کاندیداها با طرح اختلاف‌های سیاسی و عقیده‌ای سبب دلسردی مردم می‌شوند

  عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با ایرناپلاس:

  کاندیداها با طرح اختلاف‌های سیاسی و عقیده‌ای سبب دلسردی مردم می‌شوند

  تهران- ایرناپلاس- یک عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از طرح اختلاف‌های سیاسی که سبب دلسردی مردم می‌شود بپرهیزند، گفت: دادن وعده‌های پوچ نیز سبب بی‌اعتمادی در مردم و دوچندان شدن مشکلات کشور می‌شود.

 • غرضی: مردم از احزاب ناامید شده‌اند

  غرضی: مردم از احزاب ناامید شده‌اند

  تهران- ایرناپلاس- هرچه به روزهای انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم، انتظارها برای گرم‌شدن فضای انتخابات بیشتر می‌شود؛ برخی فعالان سیاسی معتقدند که فضای حاکم بر این دوره از انتخابات، به مسایل مختلفی از جمله عملکرد گروه‌ها و احزاب برمی‌گردد.

 • نگاهی به انتخابات؛ قدرت نرم و ارتقای «امنیت» کشور

  نگاهی به انتخابات؛ قدرت نرم و ارتقای «امنیت» کشور

  تهران- ایرناپلاس- انتخابات به عنوان نماد و شاخصه مهم یک حکومت مردمی و مبتنی بر دموکراسی است؛ جمهوری اسلامی نیز به عنوان نظامی از جنس «جمهوری» و مردم‌سالاری دینی، از نقش قوام بخش انتخابات و رای مردم بسیار بهره برده و بیش از ۴۰ انتخابات در عمر ۴۲ ساله خود برگزار کرده؛ از همه پرسی‌ها تا انتخاب رئیس‌جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا.

 • کدام «رسوایی» است؛ رفتار حرفه‌ای یا لاپوشانی تخلف؟!

  کدام «رسوایی» است؛ رفتار حرفه‌ای یا لاپوشانی تخلف؟!

  تهران- ایرناپلاس- در روزگاری به‌سر می‌بریم که چند رسانه که از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کنند، سال‌هاست دولت مستقر در جمهوری اسلامی را با اخبار و تحلیل‌های جهت‌دار مدام «می‌نوازند»؛ دولتی که با رای ۲۴ میلیونی و تنفیذ رهبر معظم انقلاب بر سر کار آمده و همه ۸سال گذشته در خط مقدم مبارزه تمام‌عیار با دشمن تا بن‌دندان مسلح بوده است؛ از مبارزه در میدان نابرابر «جنگ و تروریسم اقتصادی» تا میادین دیپلماتیک و بعضا داخلی!

 • توصیه عضو جامعه روحانیت مبارز به سوءاستفاده‌کنندگان از مصاحبه ظریف

  توصیه عضو جامعه روحانیت مبارز به سوءاستفاده‌کنندگان از مصاحبه ظریف

  تهران- ایرناپلاس- سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: متاسفانه برخی گروه‌های سیاسی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا به نوعی از مصاحبه (تقطیع‌شده) ظریف بهره‌برداری جناحی کنند. لازم می‌دانم به همه توصیه کنم که هیچ چیزی مهمتر و با ارزش‌تر از منافع ملی نیست؛ اگر کسانی بخواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، مردم حتما متوجه خواهند شد.

 • منافع ملی خط افتراق میان خصومت و رقابت سیاسی

  واکاوی حملات بی‌سابقه به دستگاه دیپلماسی کشور و ظریف؛

  منافع ملی خط افتراق میان خصومت و رقابت سیاسی

  تهران- ایرناپلاس- ماجرا به ظاهر ساده به نظر می‌رسد، بزنگاه انتخاباتی بعضی از جریان‌ها را مجاب می‌کند برای رسیدن به کرسی‌های مدیریتی، هر موضوعی را دستاویز رقابت‌ و برتری بر رقیب قرار داده و از این رهگذر میوه انتخاباتی خود را برداشت کنند؛ اما در واقع همین ماجرای به ظاهر ساده، گاه هزینه‌هایی به بهای منافع یک ملت در پی دارد.

 • مانع پدیده جدیدی شویم که منافع ملی را بازیچه مطامع جناحی می‌کنند

  دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  مانع پدیده جدیدی شویم که منافع ملی را بازیچه مطامع جناحی می‌کنند

  تهران- ایرناپلاس- قاسم محبعلی تحلیلگر مسایل بین‌الملل، انتشار فایل صوتی مصاحبه‌ محمدجواد ظریف که قرار نبوده منتشر شود را تلاشی در راستای سیاه‌نمایی دیپلماسی کشور دانست و تاکید کرد، باید از تکرار این نوع رفتارها جلوگیری شود.

 • پشت پرده انتشار مصاحبه «تقطیع‌شده» ظریف در رسانه «سعودی»

  پشت پرده انتشار مصاحبه «تقطیع‌شده» ظریف در رسانه «سعودی»

  تهران- ایرناپلاس- از دیروز پوشش ویژه و پرحجم یک رسانه معاند از فایل صوتی مصاحبه مفصل وزیر امور خارجه که قرار نبود منتشر شود، بسیاری از توجهات را جلب و این پرسش را مطرح کرده است که در بحبوحه تحولات مهم این روزهای سیاست خارجی و داخلی،  اهداف این پروپاگاندای رسانه‌ای چیست؟

 • سردی فضای سیاسی در آستانه انتخابات؛ چه باید کرد؟

  سردی فضای سیاسی در آستانه انتخابات؛ چه باید کرد؟

  تهران- ایرناپلاس- کمتر از دو ماه به انتخابات مانده است؛ در سکوت و بی‌عملی نسبی جبهه خودی (مردم، رسانه‌های داخلی و بخش‌هایی از حاکمیت)، کارزار دشمن مدتهاست به راه افتاده و نغمه شوم تحریم انتخابات و عدم مشارکت را از آن سوی مرزها سر می‌دهد.

 • چرا سیاست تخریب حداکثری خطرناک است؟

  ایرناپلاس حملات مخالفان دولت به برجام را بررسی می‌کند؛

  چرا سیاست تخریب حداکثری خطرناک است؟

  تهران- ایرناپلاس- سیاست فشار حداکثری ایالات متحده در دوران ترامپ علیه ایران، اگر چه مشکلات انکارناپذیری بر اقتصاد کشور وارد کرد اما به استناد تفسیرها و تحلیل‌های کارشناسان سیاسی و اقتصادی، در سایه عملکرد دولت برای عبور از روزهای دشوار، این سیاستِ کاخ سفید با شکست روبرو شد. با این حال سیاست تخریب حداکثری از سوی یک محفل سیاسی کوچک اما ذی‌نفوذ در گلوگاه‌های حیاتی ایران، همزمان با سیاست فشار حداکثری وجود داشت و همچنان ادامه دارد.

 • کینه‌توزی و نفرت‌پراکنی علیه دولت و ملت در شبکه ۳؛ فاین تذهبون!؟

  کینه‌توزی و نفرت‌پراکنی علیه دولت و ملت در شبکه ۳؛ فاین تذهبون!؟

  تهران- ایرناپلاس- هنوز چند ساعتی از توئیت معاون ارتباطات دفتر ریاست جمهوری نگذشته بود که شبکه سه سیما، شب گذشته جلوه‌ای دیگر از جریان نفوذ را به نمایش گذاشت؛ نمایش مستندی حیرت‌آور و سرشار از تهمت و دروغ علیه برجام و البته مذاکرات احیای آن.

 • غفوری‌فرد: کاندیداهای انتخاباتی آیه یاس نخوانند؛ یکدیگر را تخریب نکنند

  غفوری‌فرد: کاندیداهای انتخاباتی آیه یاس نخوانند؛ یکدیگر را تخریب نکنند

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصولگرا با تشریح برخی از مهمترین وظایف کاندیداها برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: کاندیداها نباید آیه یاس بخوانند؛ باید با ارائه طرح‌ها و برنامه‌هایشان برای حل مشکلات کشور، به مردم امید دهند و از تخریب یکدیگر بپرهیزند.

 • «میز بزرگ فرمان» برای «تخریب مذاکرات هسته‌ای»

  واکاوی روایت‌های یک خرابکاری در تاسیسات نطنز؛

  «میز بزرگ فرمان» برای «تخریب مذاکرات هسته‌ای»

  تهران- ایرناپلاس- در حالی که در فضای رسانه‌ها و افکار عمومی رژیم صهیونیستی و آمریکا، خرابکاری اسرائیل علیه تاسیسات هسته‌ای نطنز در بخش بیرونی قدیمی‌ترین تاسیسات ما ضعیف شمرده شده و مورد بحث و انتقاد قرار گرفته، در داخل کشور برخی به عنوان سربازان نتانیاهو در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای، به بزرگنمایی آن مشغولند.

 • بی‌توجهی محض در اظهارنظرهای هسته‌ای؛ نهادهای نظارتی کجا هستند؟

  بی‌توجهی محض در اظهارنظرهای هسته‌ای؛ نهادهای نظارتی کجا هستند؟

  تهران- ایرناپلاس- یک هفته از حادثه خرابکاری در سایت هسته‌ای نطنز گذشت و واکنش‌ها ادامه دارد؛ اگرچه هدف اصلی تروریسم هسته‌ای محقق نشده و با تدبیر دولت و رهبر معظم انقلاب، تا کنون خللی در مذاکرات احیای برجام ایجاد نکرده، اما وسعت، شدت و چگونگی حادثه، در کنار فاصله کوتاه رخداد آن پس از اتفاق نخست در تابستان ۹۹، همچنان محل بحث است.

 • فیلم‌سازی علیه روحانی؛ «خودروی شخصی» یا مشکل شخصی؟

  فیلم‌سازی علیه روحانی؛ «خودروی شخصی» یا مشکل شخصی؟

  تهران- ایرناپلاس- در جدیدترین حملات تخریبی علیه دولت و شخص رئیس جمهوری، یک خبرگزاری داخلی فیلمی چند دقیقه‌ای با عنوان «خودروی شخصی» منتشر و در کنایه به انتقادهای اخیر رئیس جمهوری از گاندوسازان که چرا از دستاوردها و پیروزی‌های دولت فیلم نمی‌سازید، تیتر مطلب خود را «فیلم پیروزی‌های دولت روحانی» انتخاب کرده است!

 • کرونا و منافع ملی؛ متهم‌­سازی را متوقف کنیم

  کرونا و منافع ملی؛ متهم‌­سازی را متوقف کنیم

  تهران- ایرناپلاس- در ادامه حمله و تاخت‌و تاز به دولت، معدودی از نمایندگان مجلس، اتهام موج چهارم فراگیری کرونا را متوجه شخص رئیس‌جمهوری دانسته و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در نامه‌ای سرگشاده خواستار برخورد قضایی با وی شده است!

 • «سرمایه‌های اسرائیل» در ایران چه کسانی هستند؟

  «سرمایه‌های اسرائیل» در ایران چه کسانی هستند؟

  تهران- ایرناپلاس- همزمان با اخبار مثبت از مذاکرات احیای برجام، عوامل رژیم صهیونیستی برای اخلال در رفع تحریم‌ها به اقدامات خرابکارانه روی آورده‌اند و همزمان، برخی سیاسیون داخلی به روش دیگری به دنبال بر هم زدن مذاکراتند؛ پرسش این است که «سرمایه‌های اسرائیل» در ایران چه کسانی هستند؟

 • برجام و معیشت مردم، هدف صهیونیست‌ها از حمله به نطنز

  برجام و معیشت مردم، هدف صهیونیست‌ها از حمله به نطنز

  تهران- ایرناپلاس- شبکه ۱۳ «کان» شبکه دولتی اسرائیل، یکشنبه ۲۲ فروردین، خبر داد «حادثه» در تاسیسات اتمی نطنز، کار اسرائیل و نتیجه «حمله جدید سایبری این کشور به ایران» بوده است؛ پرسشی که در این زمینه مطرح می‌شود اینکه، پشت‌پرده این سناریو چیست؟

 • گرامی‌مقدم: اشتباهات اسفند ۹۸ را تکرار نکنیم

  گرامی‌مقدم: اشتباهات اسفند ۹۸ را تکرار نکنیم

  تهران- ایرناپلاس- سخنگوی حزب اعتمادملی معتقد است، اگر در یکی دو ماه آینده، گام‌های موثری برای بازگشت اعتماد مردم برداشته شود و اشتباه‌های اسفند ۹۸ تکرار نشود، ممکن است انتخاباتی با مشارکت حداکثری داشته باشیم.

 • حادثه در نطنز؛ کدام جریان‌ها در زمین صهیونیست‌ها بازی‌ می‌کنند؟‌

  حادثه در نطنز؛ کدام جریان‌ها در زمین صهیونیست‌ها بازی‌ می‌کنند؟‌

  تهران- ایرناپلاس- کمتر از ۹ ماه بعد از حادثه نخست در تاسیسات هسته‌ای نطنز و در آستانه بروز نشانه‌های روشن از مذاکرات احیای برجام در وین، بار دیگر این سایت مهم دچار حادثه شد. در حالی که طبق گفته مسئولان، عامل این رویداد اقدامات خرابکارانه و تروریستی رژیم صهیونیستی بوده، برخی در این فضا، بازی در زمین اسرائیل را دنبال می‌کنند!