• پشت پرده مخالفت‌های تلویحی تندروها با رفع تحریم‌ها

  پشت پرده مخالفت‌های تلویحی تندروها با رفع تحریم‌ها

  تهران- ایرناپلاس- سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اگر چه موضوعی فراحزبی و مبتنی بر منافع ملی است، اما گاهی بعضی غرض‌ورزی‌ها، تندروی‌ها و تصمیم‌ها و اظهارات حزبی و سیاسی می‌تواند پیامدهای غیرقابل انکاری بر دیپلماسی و دستاوردهای آن داشته باشد.

 • آجرلو: شایعات و تخریب، آفت مشارکت حداکثری در انتخابات است

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس:

  آجرلو: شایعات و تخریب، آفت مشارکت حداکثری در انتخابات است

  تهران- ایرناپلاس- فاطمه آجرلو فعال سیاسی اصولگرا در کنار اهمیت نقش نهادها و دستگاه‌های ذیربط در برگزاری پرشور انتخابات، تاکید ویژه‌ای بر نظارت و تدبیر دستگاه قضایی در سالم‌سازی فضاهای تبلیغاتی دارد و معتقد است: باید دیدگاه‌ها و سلایق مختلف با گذر از فیلتر شورای نگهبان فرصت حضور در انتخابات را پیدا کنند.

 • مشارکت حداقلی در انتخابات، تبلیغ خودسرهاست

  محمدرضا خباز در گفتگو با ایرناپلاس:

  مشارکت حداقلی در انتخابات، تبلیغ خودسرهاست

  تهران- ایرناپلاس- محمدرضا خباز فعال‌سیاسی اصلاح‌طلب، شرایط کشور را در آستانه انتخابات ۱۴۰۰، «استثنایی» دانست و گفت: «اگر نگوییم شرایط داخلی و بین‌المللی ما در خاص‌ترین دوران عمر انقلاب است، حداقل می‌توان ادعا کرد یکی از مهمترین استثنائات است، چون ما هم در کشور به یک انسجام قوی نیاز داریم و هم در صحنه بین‌المللی به اقتدار و انسجام.»

 • تناقض رفتار مجلسی‌ها؛ از سر دادن شعار رفاه تا گران کردن اینترنت

  تناقض رفتار مجلسی‌ها؛ از سر دادن شعار رفاه تا گران کردن اینترنت

  تهران- ایرناپلاس- شعار رفاه مردم با ورود به بهارستان به تدریج توسط نمایندگان فراموش شد تا جایی که در آخرین اقدام، مجلس انقلابی مجوز افزایش قیمت‌ها را کلید زده است.

 • مولایی: پیشنهاد رضایی برای رفع تحریم‌ها بیشتر به نفع طرف غربی است

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس

  مولایی: پیشنهاد رضایی برای رفع تحریم‌ها بیشتر به نفع طرف غربی است

  تهران- ایرناپلاس- دکتر یوسف مولایی استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه تهران معتقد است مواضع محسن رضایی در گفت‌وگو با نشریه فایننشال‌تایمز اگرچه از منظر ارائه راهکار و پیشنهاد عملی مطرح شده اما با سیاست رسمی ایران هماهنگ نیست و لازم است دولت به طور جدی آن را نقد و اعلام موضع کند.

 • واکنش کواکبیان به مصاحبه رضایی؛ دعوت به مناظره برای سه موضوع

  واکنش کواکبیان به مصاحبه رضایی؛ دعوت به مناظره برای سه موضوع

  تهران- ایرناپلاس- مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس، فراتر از بحث‌های اخیر درباره مصاحبه محسن رضایی وی را به مناظره دعوت کرد و گفت: «گفته‌های آقای سردار محسن رضایی را دیدم؛ گاهی برخی سخنان چنان بدون مبنا و ضابطه است که نمی‌توان درباره آن موضعی نداشت؛ لذا من به عنوان یک فعال سیاسی، ایشان را در سه موضوع به مناظره دعوت می‌کنم».

 • حق شناس: مهلت یک ساله برای رفع تحریم‌ها چه پیامی دارد؟

  واکنش‌ها درباره مواضع اخیر محسن رضایی؛

  حق شناس: مهلت یک ساله برای رفع تحریم‌ها چه پیامی دارد؟

  تهران- ایرناپلاس- محمدجواد حق‌شناس استاد دانشگاه درباره مصاحبه اخیر محسن رضایی گفت: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، افرادی که خواب‌هایی برای کاندیداتوری در سر دارند، به طور مستقل اقدام به ارسال پیام‌هایی کرده، گفت‌وگوهایی انجام داده و یا مواضعی را اعلام می‌کنند که خیلی سنجیده به نظر نمی‌رسد؛ در عین حال متضمن حفظ و حراست از منافع ملی هم نیست.

 • هزینه‌تراشی این لوایح برای کشور کی به پایان می‌رسد؟

  هزینه‌تراشی این لوایح برای کشور کی به پایان می‌رسد؟

  تهران- ایرناپلاس- اخبار امیدوارکننده درباره تصویب لوایح باقی‌مانده اف‌ای‌تی‌اف (FATF) در مجمع تشخیص مصلحت نظام، عمری چند ساعته داشت و تعیین تکلیف پیوستن به کارگروه اقدام مالی به سال دیگر موکول شد. فعالان اقتصادی معتقدند عمل به استانداردهای بین‌المللی در حوزه روابط اقتصادی و بانکی، هزینه مبادله را کاهش خواهد داد و همه مردم کشور از منافع آن بهره‌مند خواهد شد.

 • سیگنال‌دهی اشتباه؛ با سیاست‌خارجی بازی نکنیم

  سیگنال‌دهی اشتباه؛ با سیاست‌خارجی بازی نکنیم

  تهران- ایرناپلاس- سخنان و مواضع دبیر مجمع تشخیص «مصلحت» نظام بار دیگر خبرساز شد و واکنش‌ها برانگیخت؛ دلسوزان و صاحب‌نظران هنوز در حیرت سخنان چهارشنبه گذشته محسن رضایی بودند که دستاوردهای ۴۲ سال گذشته نظام و انقلاب را زیرسوال برده بود که خبر رسید وی در گفت‌وگویی با روزنامه فاینَنشال تایمز انگلیس، سیگنال عجیبی درباره مذاکره با آمریکا فرستاده است.

 • چه چیزی در دوره روحانی نمی‌چرخد؟!

  چه چیزی در دوره روحانی نمی‌چرخد؟!

  تهران- ایرناپلاس- تنها چند ساعت بعد از سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهوری درباره حرکت همزمان «چرخ سانتریفیوژ و اقتصاد کشور» توپخانه رسانه‌ای تندروها به کار افتاد و با تیترهایی تند و نامتعارف به حسن روحانی تاختند؛ اما رئیس جمهوری دقیقا چه گفت که آنها اینگونه برآشفته‌اند!؟

 • چه کسی در زمین اپوزیسیون بازی می‌کند؟

  واکاوی اظهارات اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

  چه کسی در زمین اپوزیسیون بازی می‌کند؟

  تهران- ایرناپلاس- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک نشست خبری، صحبت‌هایی درباره عملکرد جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون مطرح کرد که پرسش‌های زیادی را برای افکار عمومی به وجود آورده؛ پرسش‌هایی که بیشتر به هم‌نوایی ناملموس با بعضی دیدگاه‌های مخالفان جمهوری اسلامی مرتبط است.

 • نقشه یک طیف حداقلی اما پر سروصدا برای انتخابات خرداد ۱۴۰۰

  داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایرناپلاس فاش کرد

  نقشه یک طیف حداقلی اما پر سروصدا برای انتخابات خرداد ۱۴۰۰

  تهران- ایرناپلاس- داریوش قنبری فعال سیاسی و نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه انتخابات مبتنی بر رقابت و مشارکت است، گفت:‌ یک جریان حداقلی که خود را با پسوندهای انقلابی یا اصولگرا معرفی می‌کند، با طرح برخی مباحث برای اهداف جناحی، حضور توده‌های مردم در صحنه انتخابات را نمی‌خواهد.

 • طلایی: مردم صحنه را خالی نکنند/ رویارویی جبهه حق و باطل ادامه دارد

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس

  طلایی: مردم صحنه را خالی نکنند/ رویارویی جبهه حق و باطل ادامه دارد

  تهران- ایرناپلاس- مرتضی طلایی فعال سیاسی اصولگرا، اصل کلیدی برای مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ را جلب اعتماد عمومی دانست و گفت، دو ضلع دیگر این‌ مثلث، تقویت ظرفیت‌های مشارکت و تلاش حداکثری برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور است.

 • گامی کوچک اما بسیار مهم در تحقق قانون گرایی در کشور

  مالیات‌ستانی از موسسه‌های اقتصادی نهادها عملیاتی می شود

  گامی کوچک اما بسیار مهم در تحقق قانون گرایی در کشور

  تهران- ایرناپلاس- برای نخستین‌بار، براساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت، پرداخت مالیات از سوی آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) به استثنای مواردی که اذن ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات و یا نحوه تسویه آن را دارند، در کنار سایر موسسه‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها و ... توسط مجلس شورای اسلامی قانونی و اجباری می‌شود.

 • هدف اقلیت تندرو از تخریب واعظی چیست؟

  هدف اقلیت تندرو از تخریب واعظی چیست؟

  تهران- ایرناپلاس- برخی از نمایندگان تندرو که خود را انقلابی و ولایت‌مدار می‌خوانند هنوز یک هفته از صحبت‌های ولی‌فقیه درباره جلوگیری از اختلاف میان دولت و مجلس نمی‌گذرد که دوباره اختلاف‌افکنی را با چاشنی توهین و تهمت از سر گرفته‌اند.

 • آیا مجلس می خواهد مردم را قربانی کند؟

  آیا مجلس می خواهد مردم را قربانی کند؟

  تهران- ایرناپلاس- کارشناسان اقتصادی می‌گویند دولت در این شرایط سخت، با تمام توان در حال تلاش برای اداره امور است اما مجلس با واکنش تند خود به مساله تفاهم دولت با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که حاصل اجماع نظام بود، نشان داد که گاه، بدون تامل لازم و شتابزده عمل می‌کند و چنین رفتارهایی می تواند منافع ملی را به مخاطره بیندازد.

 • رویکرد روحانی به جایگاه ریاست جمهوری و منافع ملی چیست؟

  ایرناپلاس بررسی می‌کند؛

  رویکرد روحانی به جایگاه ریاست جمهوری و منافع ملی چیست؟

  تهران- ایرناپلاس- رئیس‌جمهوری که در ماه‌های اخیر بارها از سوی بعضی افراد و جریان‌های سیاسی به بهانه‌های مختلف مورد توهین و تهمت‌ قرار گرفته بود حالا از حق خود می‌گذرد و از یک جایگاه دفاع می‌کند؛ از جایگاه کسی که مردم آن را انتخاب می‌کنند؛ جایگاهی که به حکم قانون به نام مردم است و توهین و تخریب آن، حمله به رأی مردم تلقی می‌شود.

 • این پیام مجلس را باید به فال نیک گرفت

  این پیام مجلس را باید به فال نیک گرفت

  تهران- ایرناپلاس- «توقع بنده از مسئولین این است که حالا که رفتار دشمن شدت پیدا کرده است، شما هم رفاقت‌هایتان را با هم شدت بدهید و بیشتر با هم باشید. تقوا، تقوا، تقوا، صبر، میدان ندادن به احساسات سرکش، ملاحظه‌ مصالح کشور».

 • مارهای خوش‌خط‌وخال تحجرگرایی چگونه انقلاب را مصادره می‌کنند؟

  مارهای خوش‌خط‌وخال تحجرگرایی چگونه انقلاب را مصادره می‌کنند؟

  تهران- ایرناپلاس- «خون دلی که پدر پیرتان از این دسته متحجر خورده است هرگز از فشارها و سختی‌های دیگران نخورده است» این جمله‌ای است که هنوز هم می‌توان درد نهفته در آن را حس کرد. دردی که دوست‌داران انقلاب در طول این سال‌ها آن را حس کرده‌اند و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی با صراحت درباره آن صحبت کرده بود.

 • مشارکت حداکثری نیازمند تکثر نامزدهاست

  عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت:

  مشارکت حداکثری نیازمند تکثر نامزدهاست

  تهران- ایرناپلاس- فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: اگر به طور جدی و عملی شرایط حضور نامزدها از گرایش‌های مختلف در انتخابات ۱۴۰۰ فراهم شود، می‌تواند زمینه حضور گسترده مردم را پای صندوق‌ها فراهم کند.

 • انبارلویی: مشارکت حداکثری ضامن مشروعیت نظام است

  در گفت‌وگو با ایرناپلاس

  انبارلویی: مشارکت حداکثری ضامن مشروعیت نظام است

  تهران- ایرناپلاس- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، مشارکت حداکثری را نشانه پایبندی مردم به نظام و متضمن مشروعیت مردمی آن دانست و تاکید کرد: «هر رای به صندوق آرا، در واقع رای به امنیت و رفاه مردم است».

 • آفت «تندروی» بر درخت انقلاب؛ بازخوانی اندیشه­‌های امام(ره) و رهبری

  آفت «تندروی» بر درخت انقلاب؛ بازخوانی اندیشه­‌های امام(ره) و رهبری

  تهران- ایرناپلاس- زمان زیادی لازم نبود تا نتیجه تندروی برخی جریان­‌های افراطی منسوب به اصلاحات در برآمدن دولت نهم آشکار و کوهی از حسرت و دریغ بر ذهن و ضمیر طرفداران عجول و افراطی آن سال­‌ها آوار شد.

 • «خشم مقدس» با مردم و صندوق رای چه خواهد کرد!؟

  «خشم مقدس» با مردم و صندوق رای چه خواهد کرد!؟

  تهران- ایرناپلاس- تنها چند روز پس از حرکت ناپسند موتورسواران و سردادن شعار «مرگ» علیه رئیس‌جمهوری قانونی کشور در مراسم ۲۲ بهمن اصفهان، حالا جای شاکی و متشاکی عوض شده و به جای پوزش و جبران، طلبکاری آشکار شده است!

 • یک جریان سیاسی حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ را برنمی‌تابد

  مصطفی درایتی فعال سیاسی:

  یک جریان سیاسی حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ را برنمی‌تابد

  تهران- ایرناپلاس- حجت‌الاسلام مصطفی درایتی از جمله فعالان سیاسی است که بارها درباره اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ و لزوم مشارکت بالای مردم تاکید کرده، معتقد است: یک جریان سیاسی در کشور، حضور حداکثری مردم را برنمی­‌تابد چون حضور بالای مردم را به معنای حذف یا تنگ شدن دایره حضور خود در قدرت تلقی می­‌کند.

 • هشدار انتخاباتی؛ مراقب باشید مردم با صندوق رای قهر نکنند

  هشدار انتخاباتی؛ مراقب باشید مردم با صندوق رای قهر نکنند

  تهران- ایرناپلاس- تجربه انتخابات مجلس یازدهم و میزان پایین مشارکت مردم در آن که در همه ادوار انتخابات پس از انقلاب، کم­‌سابقه و بلکه بی­‌سابقه برآورد شده، نگرانی بسیاری از ناظران دلسوز را برانگیخته؛ میزان مشارکت در مقیاس کشوری ۴۲ درصد و متاسفانه در پایتخت با ۲۶.۲۴ درصد، کمترین میزان مشارکت همه ادوار بوده است.

 • همدلی تاریخی این دو ملت با سناریوسازی‌های دشمنان کم‌رنگ نمی‌شود

  همدلی تاریخی این دو ملت با سناریوسازی‌های دشمنان کم‌رنگ نمی‌شود

  تهران- ایرناپلاس- در روزهایی که بعضی بنگاه‌های رسانه‌ای غرب، سناریوسازی برای اختلاف‌افکنی میان دو ملت ایران و افغانستان را به بهانه‌های مختلف دنبال می‌کردند تا از رهگذر آن، اهداف سیاسی خود را دنبال کنند، یک حادثه نشان داد در روزهای بحرانی، دوست و دشمن از هم تمیز داده می‌شوند تا جایی که همان بنگاه‌های رسانه‌ای این بار سکوت پیشه کنند و از همدلی تاریخی میان دو کشور ایران و افغانستان چیزی نگویند.

 • اهداف پشت پرده فهرست‌سازی‌های انتخاباتی

  اهداف پشت پرده فهرست‌سازی‌های انتخاباتی

  تهران- ایرناپلاس- چند روزی است تعدادی کانال خبری و حساب کاربری کمتر شناخته شده در فضای مجازی، بعد از سال‌ها، حرکتی مشابه سال‌های دور از فضای مجازی را آغاز و اقدام به انتشار اعضای کابینه نامزدهای محتمل کرده و نام­‌ها و شخصیت­‌هایی را کنار هم قرار می‌دهند که در کنار گمانه­‌زنی و حتی تخریب، دستمایه طنز کاربران شده است.

 • ضدیت «عملی» با ولایت فقیه از این واضح‌تر؟

  ضدیت «عملی» با ولایت فقیه از این واضح‌تر؟

  تهران- ایرناپلاس- در روز روشن برای رئیس‌جمهوری قانونی کشور طلب «مرگ» می‌کنند؛ سوار بر موتورهایی که قرار بود امسال حامل اتحاد و یکپارچگی ملی باشد، علیه شخص دوم نظام هتاکی می‌شود؛ پرچم نظام در دست، در جشن پیروزی انقلابی که نظام از آن برآمد، بدزبانی می‌کنند.

 • سخنان کم­‌سابقه روحانی؛ آنچه رسانه‌­های مخالف پوشش نخواهند داد

  سخنان کم­‌سابقه روحانی؛ آنچه رسانه‌­های مخالف پوشش نخواهند داد

  تهران- ایرناپلاس- هشتمین و آخرین سخنرانی حسن روحانی در مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب در مسند ریاست جمهوری، هم شکل متفاوتی داشت و هم محتوایی کم‌­سابقه که احتمالا در بخش­‌های خبری مختلف رسانه­ «ملی» بازنشر نخواهد داشت، چنانچه در بوق‌­های آن طرف مرز و خبرگزاری‌­های اصولگرا نیز.

 • ۴۲ سال درس­‌آموزی؛ سخنی با سیاسیون و جناح‌ها

  ۴۲ سال درس­‌آموزی؛ سخنی با سیاسیون و جناح‌ها

  تهران- ایرناپلاس- در ۴۲ سال گذشته انبوهی از رویدادها و حوادث سیاسی و اجتماعی بر بستر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی رخ داده؛ از تسخیر لانه جاسوسی تا جنگ تحمیلی؛ از ترورهای دهه ۶۰ تا دولت اصلاحات؛ از تحریم و ماجرای هسته­‌ای تا اغتشاش؛ از برجام تا ترور سردار سلیمانی و تروریسم اقتصادی.