اصولگرایی > اصولگرایان

 • فعالان سیاسی اصولگرا: مردم را از برخوردهای جناحی آزرده نکنیم

  واکنش‌ها به رفتارهای برخی نمایندگان مجلس؛

  فعالان سیاسی اصولگرا: مردم را از برخوردهای جناحی آزرده نکنیم

  تهران- ایرناپلاس- رفتار و برخورد سیاسی شماری از نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم با وزیر امور خارجه با انتقاد فعالان هم طیف اصولگرای آنها همراه شده که معتقدند انتقادها باید با ادبیات مناسب، ارائه راهکار و سازنده باشند. چنین رفتارهای نمایندگان در مجلس، پیامدی جز دشمن شاد کردن ندارد.

 • راهبرد مخالفان در مقصرسازی دولت چه پیامدهایی دارد؟

  راهبرد مخالفان در مقصرسازی دولت چه پیامدهایی دارد؟

  تهران- ایرناپلاس- در سه ماه اخیر اتاق‌فکر جریان نواصولگرا سرمست از کسب اکثریت کرسی‌های مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفندماه ۱۳۹۸ با بهره‌گیری از شبکه‌ای گسترده از رسانه‌های مکتوب و خبری نظیر روزنامه‌ها، سایت‌ها و فضای مجازی، حرکت سازماندهی شده‌ای را برای بی‌رمق نشان دادن دولت در سامان‌دهی به امور اقتصادی و سیاسی کشور آغاز کرده‌اند.

 • اگر آن دولت بود، وضع مردم چگونه می‌شد؟

  اگر آن دولت بود، وضع مردم چگونه می‌شد؟

  تهران- ایرناپلاس- در ۱۸ ماه گذشته منابع ورودی به کشور به ۱۰ میلیارد دلار هم نرسیده، اما برخی بدون توجه به شرایط، تبلیغات انتخاباتی را با هجمه به دولت آغاز کرده‌اند؛ آن هم هواداران دولت‌های نهم و دهم که در دوره آنها، باوجود درآمد بی‌سابقه نفتی در تاریخ ایران، اقتصاد کشور دچار بحران بود.

 • آیا وصله «لیبرالیسم» به این دولت می‌چسبد؟

  آیا وصله «لیبرالیسم» به این دولت می‌چسبد؟

  تهران- ایرناپلاس- درحالی که به اذعان اندیشمندان علوم سیاسی و اقتصاددانان، بسیاری از سیاست­‌های دولت حسن روحانی در تعارض با لیبرالیسم است، همچنان ترجیع‌بند حملات دلواپسان به دولت همین برچسب است؛ کلیدواژه یا اسم رمزی که به نظر می‌­رسد بیشتر کارکرد تحریک اقشار ضعیف و جذب رأی آنان را در انتخابات بعدی دارد. اما طبق تعاریف مرسوم دنیا، آیا دولت روحانی واقعا یک دولت لیبرال است؟!

 • پروژه انتخاباتی ۱۴۰۰، با چاشنی کنایه به روحانیت کلید خورد

  پروژه انتخاباتی ۱۴۰۰، با چاشنی کنایه به روحانیت کلید خورد

  تهران- ایرناپلاس- هرچند عجیب نیست صفحه یک روزنامه پایداری‌ها، نقد عملکرد اقتصادی ۷ ساله دولت حسن روحانی باشد؛ اما تصویر یک روحانی از پشت سر با عبای مشکی که در نگاه اول شناسایی نمی‌شود، را می‌توان به چالش کشیدن حضور روحانیت در قدرت تعبیر و تفسیر کرد؛ اقدامی که گاه در مواردی نازل‌تر، رسانه‌ را با برخورد مواجه کرده است.

 • اجماع فراکسیون نیروهای انقلاب بر سر ۲ نامزد ریاست و ۴ نامزد نواب ریاست

  اجماع فراکسیون نیروهای انقلاب بر سر ۲ نامزد ریاست و ۴ نامزد نواب ریاست

  تهران- ایرناپلاس- عضو کارگروه اجرایی فراکسیون نیروهای انقلاب مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه این فراکسیون اکثریت مجلس را تشکیل می‌دهد، درباره انتخابات هیئت رئیسه می‌گوید: نهایتا دو نفری که بیشترین رأی را در جلسه فردای فراکسیون کسب کنند، برای ریاست و از میان نامزدهای نواب رئیس نیز، نهایتا چهار نفر انتخاب و معرفی می‌شوند؛ یعنی برای هر کرسی دو نامزد در صحن علنی معرفی شوند و انتخاب دیگر اعضای هیئت رئیسه نیز به خود افراد واگذار شده است.

 • عضو حزب مؤتلفه: اعتراض و مطالبه باید در چارچوب اهداف تمدنی انقلاب و گام دوم باشد

  عضو حزب مؤتلفه: اعتراض و مطالبه باید در چارچوب اهداف تمدنی انقلاب و گام دوم باشد

  تهران- ایرناپلاس- رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه درباره نسبت «مطالبه‌گری» و شکل اعتراض دانشجویان و جوانان، با توجه به سخنان اخیر رهبری، می‌گوید: مطالبات باید در چارچوب سیاست‌های کلان و نگاه تمدنی انقلاب اسلامی باشد و مسئولان را به سمت تحقق آن سوق دهد، نه آنکه عامل تخریب یا جلوگیری از پیشرفت تمدنی باشد.

 • تئوریسین علم دینی علیه ویروس سکولار

  مروری بر مواضع سید محمدمهدی میرباقری

  تئوریسین علم دینی علیه ویروس سکولار

  تهران- ایرناپلاس- گشاده‌دستی در آنتن و تداوم توطئه‌انگاری، این بار برای یک چهره علمی جریان انقلابی حاشیه ساخته؛ حجت‌الاسلام میرباقری که این روزها به کرات در رسانه ملی دعوت می‌شود، معتقد است درباره کرونا دروغ می‌گویند و بزرگ‌نمایی می‌کنند و پشت این توطئه‌ای است.

 • جدال بر سر یک کرسی سبز؛ لاجوردی: ان‌شاءالله بر سر دو یا سه گزینه به وحدت برسیم

  جدال بر سر یک کرسی سبز؛ لاجوردی: ان‌شاءالله بر سر دو یا سه گزینه به وحدت برسیم

  تهران- ایرناپلاس- این روزها نه‌تنها منتخبان اصولگرای مجلس یازدهم سر کرسی ریاست مجلس با یکدیگر رقابت می‌کنند، رسانه‌های این جریان نیز در جنگ گمانه‌زنی درباره آن، نام ۹ نفر را مطرح کرده‌اند. یکی از منتخبان تهران ضمن تأیید برگزاری جلسات رایزنی اصولگرایان برای رئیس آینده، می‌گوید: ان‌شاءالله به وحدت برسیم و بتوانیم نهایتاً دو تا سه نفر را به‌عنوان نامزد ریاست مجلس معرفی کنیم. 

 • حمله کم‌سابقه رسانه اصولگرا به رائفی‌پور

  حمله کم‌سابقه رسانه اصولگرا به رائفی‌پور

  تهران- ایرناپلاس- یک روزنامه اصولگرا در شماره اخیر خود طی یاداشتی تفصیلی، ضمن مرور بر عملکرد یکی از سخنرانان جنجالی سال‌های اخیر که میان طیف انقلابی، طرفداران زیادی دارد، عملکرد وی را نقد کرده و تأکید می‌کند: «ساده‌انگاری مسائل، به‌دنبال نشانه‌ها و دست‌های پنهان گشتن، آخرالزمانی دیدن تمام موضوعات، شلوغ و پراکنده بحث کردن، تقسیم طرفین مسائل به خیر و شر مطلق» نمی‌تواند مخاطبان خوبی پرورش دهد.

 • حاشیه دیدار منتخبان تهرانی مجلس یازدهم با حاشیه‌نشین‌ها

  حاشیه دیدار منتخبان تهرانی مجلس یازدهم با حاشیه‌نشین‌ها

  تهران- ایرناپلاس- یکی از منتخبان مجلس یازدهم در واکنش به انتقاداتی درباره بازدیدهای او و دیگر منتخبان مجلس آینده در ایام شیوع کرونا و عدم رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی، می‌گوید: بازدیدها با توصیه‌های ستاد کرونا منافاتی نداشته است؛ دلیل عدم استفاده از ماسک در برخی عکس‌ها هم این است که با ماسک چهره‌ها مشخص نمی‌شد و استفاده از ماسک اجباری نیست.

 • مجلس یازدهم می‌تواند منجر به تغییر ساختار قدرت شود

  یک فعال اصلاح‌طلب:

  مجلس یازدهم می‌تواند منجر به تغییر ساختار قدرت شود

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: پروسه رسیدن به مجلس یازدهم، در نهایت می‌تواند تغییراتی را در ساختار قدرت به‌وجود آورد و قوه مجریه را نیز تضعیف کند. اما باید بدانیم که با حذف نیروها، فعالان و جناح‌های سیاسی، اقتدار ایجاد نمی‌شود.

 • یکپارچگی مجلس، تحرک فکری و کارشناسی را از نمایندگان می‌گیرد

  یک عضو فراکسیون امید:

  یکپارچگی مجلس، تحرک فکری و کارشناسی را از نمایندگان می‌گیرد

  تهران- ایرناپلاس- یک نماینده مردم تهران با بیان اینکه مجلس یازدهم، مجلس حساسی است، می‌گوید: در مجلس یک دست، صدای همه اقشار مختلف مردم، گروه‌های مختلف سیاسی و فعالان مدنی و مردمی دیده نمی‌شود. بنابراین خود نمایندگان نیز بدون اختلاف نظر، اعمال نظر می‌کنند و این یکپارچگی، تحرک فکری و کارشناسی را از نمایندگان می‌گیرد.

 • توصیه ایمانی به اصولگرایان مجلس جدید: پیش از انتخابات را فراموش کنید

  توصیه ایمانی به اصولگرایان مجلس جدید: پیش از انتخابات را فراموش کنید

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصولگرا با تأکید براینکه منتخبان این طیف، پیش از تشکیل رسمی مجلس یازدهم باید برای تدوین برنامه های خود دست به کار شوند، به آنها توصیه می‌کند: افرادی که تحت عنوان اصولگرا شناخته می‌شوند، ولو در هیچ لیست انتخاباتی حضور نداشتند باید پیش از انتخابات را فراموش کنند و به فراکسیون اصولگرایان بپیوندند.

 • انبارلویی اصلاح‌طلبان را مقصر کاهش مشارکت در انتخابات معرفی کرد

  انبارلویی اصلاح‌طلبان را مقصر کاهش مشارکت در انتخابات معرفی کرد

  سردبیر سابق روزنامه رسالت علت کاهش مشارکت عمومی در این دوره از انتخابات مجلس را دلخوری مردم از دولت و مجلس و عدم حضور جدی اصلاح‌طلبان در آن می‌داند و تأکید می‌کند: کاهش رأی هیچ ربطی به اصل نظام و اصولگرایان ندارد؛ چراکه آنها توانستند رکورد آرای خود را در انتخابات بشکنند.

 • احتمال کمک رئیس دستگاه قضا در ائتلاف دقیقه نودی اصولگرایان

  احتمال کمک رئیس دستگاه قضا در ائتلاف دقیقه نودی اصولگرایان

  تهران- ایرناپلاس-  یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه «ممکن است که آقای رئیسی برای رسیدن به ائتلاف کمک کرده باشند»، می‌گوید: هم شانا و هم جبهه پایداری، معیارهایی برای بستن فهرست‌هایشان داشتند که در مرحله نهایی برای لیست ۳۰ نفره اختلافاتی پیش آمد. اما درنهایت با مداخله بزرگان، به نتیجه خوبی رسیدند و ائتلاف شکل گرفت.

 • سهم جریان‌های مختلف اصولگرا از رسانه‌های اصولگرا چقدر است؟

  سهم جریان‌های مختلف اصولگرا از رسانه‌های اصولگرا چقدر است؟

  تهران- ایرناپلاس- هرچند شب گذشته اصولگرایان به یک لیست واحد رسیدند، اما بررسی محتوای یک ماه اخیر چهار خبرگزاری اصولگرا نشان می‌دهد سهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بیش از سایر طیف‌های اصولگرایی است و در مقابل جریان عدالت‌خواه از کمترین سهم برخوردار است.

 • بی‌خبری پایداری‌ها و شورای ائتلاف از لیست واحد

  بی‌خبری پایداری‌ها و شورای ائتلاف از لیست واحد

  تهران- ایرناپلاس- هرچند برخی رسانه‌ها از توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری برای ارائه لیست واحد خبر می‌دهند، اما برخی اعضای هر دو طیف چون روستا آزاد، چمران و رضوانی از لیست واحد اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

 • فعال اصولگرا: درصورت یک لیستی شدن اصولگرایان هم احتمال رای‌آوردن برخی اصلاح‌طلبان در تهران هست

  فعال اصولگرا: درصورت یک لیستی شدن اصولگرایان هم احتمال رای‌آوردن برخی اصلاح‌طلبان در تهران هست

  تهران- ایرناپلاس- یک فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: شاید ۵۱ درصد از مجلس آینده اصولگرا باشند، نه مجلسی که اکثریت قاطع آن اصولگراست. بقیه مجلس را هم اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تشکیل دهند.  

 • صحبتی نشده بود که آقای قالیباف در لیست حاج منصور باشد

  مشاور شهردار پیشین تهران:

  صحبتی نشده بود که آقای قالیباف در لیست حاج منصور باشد

  تهران- ایرناپلاس- مشاور قالیباف می‌گوید که صحبتی نشده بود که آقای قالیباف در لیست مداحان حضور داشته‌باشد. این لیست فرعی است و لیست اصلی جریان اصولگرا همان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی است.

 • لیست مداحان فرعی است؛ اصولگرایان هنوز به لیست واحد امیدوارند

  سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:

  لیست مداحان فرعی است؛ اصولگرایان هنوز به لیست واحد امیدوارند

  تهران- ایرناپلاس- این روزها حداقل پنج لیست انتخاباتی منتسب به جریان اصولگرایی منتشرشده است، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره ناکامی اصولگرایان در رسیدن به وحدت و احتمال شکست آنها در انتخابات می‌گوید: هرچند تعدد لیست وجود دارد، اما منشأ آنها لیست شورای ائتلاف است که به‌طور نسبی بر سر آن وحدت وجود دارد.

 • جوانان انقلابی؛ از منزل میلیاردی تا «بی‌غیرت» خواندن اکثر مردم

  جوانان انقلابی؛ از منزل میلیاردی تا «بی‌غیرت» خواندن اکثر مردم

  تهران- ایرناپلاس- یکی از نامزدهای انتخابات یازدهم مجلس که مدعی شده بود «اگر فردی پشتکار، مهارت و غیرت، داشته باشد می‌تواند در تهران ماهیانه ۱۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد، در غیر این صورت عیب از اوست» از توضیح دراین‌باره خودداری می‌کند و می‌گوید: با ایرنا مصاحبه نمی‌کنم؛ چراکه انعکاس مطالب شما بی‌طرفانه نیست.

 • لیست ائتلاف اصولگرایان را چه کسانی می‌بندند؟

  لیست ائتلاف اصولگرایان را چه کسانی می‌بندند؟

  تهران- ایرناپلاس- شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی هفته گذشته نام ۱۰ نفر را به‌عنوان هیأت انتخاب ائتلاف اصولگرایان در تهران معرفی کرد. آشنایی با کارنامه سیاسی و مشی فکری این افراد، می‌تواند تا حدی گویای نحوه تصمیم‌گیری‌های آنها در بستن لیست اصولگرایان باشد.

 • چالش شفافیت کاندیداها؛ از نمایش تا واقعیت

  چالش شفافیت کاندیداها؛ از نمایش تا واقعیت

  تهران- ایرناپلاس- بعد از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم، خبرهای انتخاباتی بیشتر در اردوگاه اصولگرایان جریان دارد و به نوعی در غیاب اصلاح‌طلبان، جناح راست و چپ جریان راست به وجود آمده‌ و با یکدیگر هم وارد رقابت شده‌اند و برای همدیگر چالش شفافیت به وجود آورده‌اند.

 • روایت جبرائیلی و آباد از لیست اصولگرایان؛ حدفاصل قالیباف تا جبهه پایداری

  روایت جبرائیلی و آباد از لیست اصولگرایان؛ حدفاصل قالیباف تا جبهه پایداری

  تهران- ایرناپلاس-  یک عضو هیئت انتخاب نامزدهای ائتلاف اصولگرایان در تهران درباره تکثر افراد حاضر در این ائتلاف در انتخابات مجلس تأکید می‌کند: اینکه افراد حاضر در ائتلاف دارای باورها و سلایق مختلفی باشند، ایرادی ندارد. آنها باید در اصول هم‌نظر باشند تا بتوانند به وحدت رویه برسند.

 • راز محبوبیت سردار متفاوت؛ آن دختر کم‌حجاب هم دختر من است

  راز محبوبیت سردار متفاوت؛ آن دختر کم‌حجاب هم دختر من است

  تهران- ایرناپلاس- سردار سلیمانی، مواضع متفاوتی نسبت به برخی دیگر از سرداران سپاه در مسائل فرهنگی داشت و در یکی از سخنرانی‌هایش با انتقاد از عملکرد برخی امامان جماعت، تاکید کرده بود که امام جماعت باید بتواند باحجاب و بی‌حجاب را با هم جذب کند.

 • نهضت ثبت‌نام در روز آخر؛ رقابت اصلی کجاست؟

  نگاهی به حضور و ثبت‌نام گروه‌های سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم

  نهضت ثبت‌نام در روز آخر؛ رقابت اصلی کجاست؟

  تهران- ایرناپلاس- با ثبت‌نام محمدباقر قالیباف و نزدیکان، اعضای جبهه پایداری، مدیران احمدی‌نژاد و چند عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در کنار نام‌نویسی طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم، نگاه‌ها به نحوه تأیید صلاحیت از سوی شورای نگهبان است تا مشخص شود جدال اصلی بین اصولگرا- اصلاح‌طلب است یا بخش اعظم رقابت میان گروه‌های مختلف اصولگرا رقم خواهد خورد.

 • مخالفت‌های سیاسی با FATF از نگاه یک اقتصاددان: برخی راضی نیستند اقتصاد ایران شفاف باشد

  تحمیل نگرش سیاسی بر یک مسئله فنی مالی

  مخالفت‌های سیاسی با FATF از نگاه یک اقتصاددان: برخی راضی نیستند اقتصاد ایران شفاف باشد

  تهران- ایرناپلاس- محمود جامساز می‌گوید که علت مخالفت برخی از پذیرش الزامات ایران در FATF وحشت از شفافیت تراکنش‌های مالی و برخی دیگر به تعارضات سیاسی برمی‌گردد.

 • چمران: مدعی تقلب در انتخابات شورای شهر نیستم

  چمران: مدعی تقلب در انتخابات شورای شهر نیستم

  تهران- ایرناپلاس- اخیرا سایت اصولگرای جهان‌نیوز به نقل از مهدی چمران مدعی شده بود، در انتخابات شورای پنجم شهر تهران، آرای سرلیست اصولگرایان خوانده نشده ­است و حاضر به بازشماری هم نشده‌اند،اما او حالا این ادعا را رد می‌کند و می‌­گوید این مصاحبه قدیمی است.

 • ترقی: قالیباف هرگز لیست مستقل نخواهد داد

  ترقی: قالیباف هرگز لیست مستقل نخواهد داد

  تهران- ایرناپلاس- یک عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران به هیچ وجه در انتخابات آینده لیست مستقل ارائه نمی‌دهد.