مشروح اخبار پرونده

 • حشمت علوی، مشت نمونه خروار

  حشمت علوی، مشت نمونه خروار

  تهران – ایرناپلاس – با وجود آنکه سازمان مجاهدین خلق سال‌هاست توان عملیاتی در داخل کشور را از دست داده، اما همچنان جریان نفاق، کارکرد اطلاعاتی دارد و عمده تمرکز خود را در فضای مجازی و تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی قرار داده‌ است.

 • ناگفته‌هایی از پناه گرفتن منافقین زیر چتر صدام

  ناگفته‌هایی از پناه گرفتن منافقین زیر چتر صدام

  تهران - ایرناپلاس- ۳۳ سال پیش در چنین روزی هایی یعنی ۱۷ خرداد ۱۳۶۵ بود که سرکرده منافقین به همراه شماری از عناصر این گروهک تروریستی برای ادامه کشتار مردم ایران و خوش خدمتی به رژیم بعث صدام، از پاریس راهی بغداد شد؛ سفری که این گروهک تروریستی را به ماشین کشتار صدام و مزدور رژیم بعث عراق تبدیل کرد.

 • امین‌زاده: آبه در سفر به تهران، مهمتر از یک پیام‌رسان است

  امین‌زاده: آبه در سفر به تهران، مهمتر از یک پیام‌رسان است

  تهران - ایرنا پلاس - هواپیمای نخست‌وزیر ژاپن امروز در تهران می‌نشیند. اما به باور بسیاری از کارشناسان همراه و حتی مخالف دولت، سفری که در این سطح پس از 41 سال صورت می‌گیرد، واجد ویژگی‌های مهم و راهبردی است. آنچه در پی می‌آید گفت‌وگوی تفصیلی ایرناپلاس در خصوص سفر شینزوآبه به تهران، با محسن امین‌زاده کارشناس برجسته حوزه سیاست خارجی و معاون وزیر امورخارجه در دوره اصلاحات است.

 • تفسیرهای ناصواب از سلاح خطبای جمعه از کجا آمده است؟

  تفسیرهای ناصواب از سلاح خطبای جمعه از کجا آمده است؟

  تهران – ایرناپلاس – با برگزاری ۴۰ سال نمازجمعه در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تصویر امامان جمعه با سلاحهایی در دست هنگام بیان خطبه، این باور را به وجود آورده که در دست داشتن سلاح هنگام خطبه از ضروریات نماز جمعه است، اما بررسی رساله مراجع تقلید حقیقت دیگری را نشان می‌دهد.

 • آغاز یک پایان- سید عمادالدین محمودی*

  آغاز یک پایان- سید عمادالدین محمودی*

  تهران – ایرنا پلاس- بسیار در رسانه‌ها و کلام فعالان و مبارزان سیاسی شنیده‌ایم که آغاز شکل‌گیری قیام علیه سلطنت پهلوی را به واقعه ۱۵ خرداد نسبت می‌دهند. اما پرسش این است که این واقعه سبب بروز چه تحولاتی گردید؟

 • چه کسی جانشین سلطان قابوس خواهد بود؟

  چه کسی جانشین سلطان قابوس خواهد بود؟

  تهران– ایرناپلاس- سلطنت عمان درست با به روی کار آمدن سلطان قابوس بود که به جامعه جهانی پیوست و به انزوای خودساخته خود پایان داد. دوران زمام‌داری قابوس‌بن‌سعید را دوران رنسانس عمان می‌دانند، چراکه عمان در این دوره از یک کشور واقعاً پس افتاده، به یک کشور با سطح توسعه و رفاه مناسب تبدیل شد که توانست احترام جهانی و منطقه‌ای خاصی برای خود رقم بزند.

 • از نمازهای دیجیتالی تا فتوای رجوی به روزه محرم به جای رمضان

  از نمازهای دیجیتالی تا فتوای رجوی به روزه محرم به جای رمضان

  تهران- ایرناپلاس- فرقه رجوی که دارای تناقضات فراوانی است، درخصوص شعائر دینی نیز با دست بردن در احکام اسلامی، سال‌هاست تفکرات خاص خود را که هیچ‌گونه سنخیتی با احکام دین مبین اسلام ندارد، به خورد عناصر خود داده که یکی از این موارد، جابه‌جایی زمان ماه رمضان به ماه محرم است.

 • اصغرزاده: اگر اصلاح‌طلب فرمایشی و بوروکراتیک شویم، مرگ اصلاحات خواهد بود

  اصغرزاده: اگر اصلاح‌طلب فرمایشی و بوروکراتیک شویم، مرگ اصلاحات خواهد بود

  تهران - ایرناپلاس - بخش نهایی گفت‌وگوی ایرناپلاس با ابراهیم اصغرزاده به بیان راه‌ حل‌های ممکن جهت برون‌رفت اصلاح‌طلبان از وضعیت کنونی می‌پردازد.

 • عبدی: حاکمیت راه را بر خارج‌نشینان نبندد

  عبدی: حاکمیت راه را بر خارج‌نشینان نبندد

  تهران– ایرناپلاس– اگر به ۱۰ سال پیش بازگردیم، تعبیر «اپوزیسیون خارج‌نشین» ما را بیشتر به یاد برنامه‌های طنز صداوسیما می‌اندازد. برنامه‌هایی که در آن شخصیت‌هایی عجیب و غریب، هر از چندگاهی با وعده بازگشت به ایران در آینده کوتاه‌مدت موجبات خنده و شادی عموم جامعه ایران را فراهم می‌کردند.

 • در تله افتاده‌ایم

  در تله افتاده‌ایم

  تهران - ایرنا پلاس - بخش سوم گفت‌وگوی ایرنا پلاس با ابراهیم اصغرزاده به نقد وضعیت کنونی اصلاح‌طلبان و ریشه‌یابی عملکرد آنان در دوره اخیر می‌پردازد.