مشروح اخبار پرونده

 • «فروغ جاویدان»؛ تسویه حساب درون‌سازمانی رجوی یا عملیات براندازی؟

  «فروغ جاویدان»؛ تسویه حساب درون‌سازمانی رجوی یا عملیات براندازی؟

  تهران- ایرناپلاس- فیلم رد خون، به عنوان دنباله سینمایی ماجرای نیمروز، از موفق‌ترین فیلم‌های جشنواره ۹۷ بود که توجه مخاطبان و منتقدان بسیاری را به خود جلب کرد. برخی آن را فیلمی موفق در نمایش چهره واقعی منافقین به نسل جوان خواندند و دیگرانی نیز آن را در مذمت نیروهای انقلابی تلقی کردند. در میزگردی با عنوان «کدام رد خون؟!»، محتوای این فیلم را با حضور مرتضی جودی کارشناس و نویسنده، احمدرضا کریمی پژوهشگر حوزه تاریخ معاصر به همراه یکی از کارشناسان امنیتی، به نقد و بررسی گذاشته‌ایم.

 • سیزدهم آبان‌ماه، میانه‌ موافقت و مخالفت

  سیزدهم آبان‌ماه، میانه‌ موافقت و مخالفت

  تهران- ایرناپلاس- چهل سال از آن واقعه می‌گذرد. هنوز هم مورد تحلیل‌های بسیار قرار می‌گیرد. هنوز هم موافقان، تمام قامت از آن دفاع می‌کنند و مخالفان که امروز بیش از گذشته‌اند. اگر سابق بر این، تنها مهدی بازرگان و آیت‌الله مهدوی‌کنی به مخالفت برخاستند؛ اما امروز جمعیت افزون‌تری به جمع این مخالفان پیوسته‌اند. اما چرا باید از آن واقعه دفاع کرد؟ و چرا باید از تجربه‌ مجدد آن پرهیز داشت؟ 

 • کاهش شدید آرمان‌گرایی در ایران؛ «واقع‌گرایی حداکثری» اقتصاد مقاومتی را بدفرجام کرده است

  کاهش شدید آرمان‌گرایی در ایران؛ «واقع‌گرایی حداکثری» اقتصاد مقاومتی را بدفرجام کرده است

  تهران- ایرناپلاس- بخش دوم گفت‌وگوی ایرناپلاس درباره ارزیابی کارنامه اقتصاد مقاومتی با دکتر فتح‌الله آقاسی‌زاده پژوهشگر و صاحب‌نظر در حوزه اقتصاد مقاومتی، در ادامه می‌آید.

 • در دولت، برخورد نسبتاً خوبی با اقتصاد مقاومتی شکل گرفت

  در دولت، برخورد نسبتاً خوبی با اقتصاد مقاومتی شکل گرفت

  تهران- ایرناپلاس- سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد. پس از حدود ۶ سال از ابلاغ این سیاست‌ها، ارزیابی آن از سوی کارشناسان، امری ضروری است.

 • از اختلافات شورای عالی تا ماجرای شهردار نشدن محسن هاشمی

  از اختلافات شورای عالی تا ماجرای شهردار نشدن محسن هاشمی

  تهران- ایرناپلاس- بخش نهایی گفت‌وگوی ایرناپلاس با حسین مرعشی به تحولات اخیر داخل جبهه اصلاحات، اختلافات درون این جبهه درخصوص مجلس و شهرداری تهران و جایگاه حزب کارگزاران در جبهه اصلاحات می‌پردازد.

 • مرعشی: بعد از دیدار هاشمی گفتند «این مرد ما را از خجالت آب کرد»

  مرعشی: بعد از دیدار هاشمی گفتند «این مرد ما را از خجالت آب کرد»

  تهران - ایرناپلاس- بخش سوم گفت‌وگوی ایرناپلاس با حسین مرعشی به بازخوانی تحولات دهه ۷۰ و ریشه‌های تشکیل حزب کارگزاران و وضعیت امروز این حزب می‌پردازد. حسین مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است.

 • هر دو جریان فکر می‌کردند آقای هاشمی رقیب آنهاست

  هر دو جریان فکر می‌کردند آقای هاشمی رقیب آنهاست

  تهران - ایرناپلاس - بخش دوم گفت‌وگوی تفصیلی ایرناپلاس با حسین مرعشی به بازخوانی کارنامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و نوع مواجهه نیروهای سیاسی با وی می‌پردازد. حسین مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران است.

 • دموکراسی یا ترامپ؟

  دموکراسی یا ترامپ؟

  تهران – ایرنا پلاس – درحالی موضوع استیضاخ دونالد ترامپ در فضای عمومی آمریکا جدی‌تر می‌شود که روز سه‌شنبه نظرسنجی مشترک روزنامه «واشنگتن پست» و دانشکده «شار» نشان داد ۵۸ درصد مردم آمریکا معتقدند اقدام مجلس نمایندگان برای آغاز تحقیقات جهت استیضاح ترامپ صحیح است؛ درحالی که تنها ۳۸ درصد مخالف بودند.

 • نامه مهم ابراهیم یزدی به شمس‌الواعظین درباره هاشمی

  نامه مهم ابراهیم یزدی به شمس‌الواعظین درباره هاشمی

  تهران- ایرناپلاس- تاریخ سیاست در ایران را باید با محوریت افراد و اشخاص نوشت. اکبر هاشمی رفسنجانی یکی از مهم‌ترین مصادیق این رویکرد است. یکی از نزدیک‌ترین افراد به هاشمی رفسنجانی، رئیس دفتر و پسرعموی همسر اوست. بخش اول گفت‌وگوی ایرناپلاس با حسین مرعشی به تحولات سال‌های ابتدایی دهه هفتاد می‌پردازد. مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران است.

 • دردسرهای همزمان برای ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان

  دردسرهای همزمان برای ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان

  تهران – ایرنا پلاس - بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مراسم تحلیف بیست و دومین دوره کنست در مورد اوضاع منطقه گفت: «ما با چالش امنیتی بزرگی روبرو هستیم که هفته به هفته بزرگتر می شود. تهدیدات علیه ما به طور ویژه در چند هفته گذشته افزایش پیدا کرده‌اند. باور کنید که نتانیاهو به دنبال ترساندن مردم اسرائیل نیست».