مشروح اخبار فرهنگ

 • سرگردانی لایحه حمایت از مالکیت فکری در راهروهای مجلس

  سرگردانی لایحه حمایت از مالکیت فکری در راهروهای مجلس

  تهران- ایرناپلاس- مطالبه‌گری از مجلس برای رسیدگی به لوایحی مهمی که با زندگی مردم سروکار دارد، یک خواسته اساسی جامعه از نمایندگان است تا به‌جای سیاسی‌کاری که در این روزها شدت یافته، شعارهایشان در رفع مشکلات مردم را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

 • چرایی کم‌رنگ شدن قصه‌گویی کودکان در نگاه گوینده باسابقه رادیو

  چرایی کم‌رنگ شدن قصه‌گویی کودکان در نگاه گوینده باسابقه رادیو

  تهران-ایرناپلاس- گوینده باسابقه رادیو و تلویزیون، قصه‌گویی در پرورش کودکان را از اهمیت بالایی می‌داند و می‌گوید، چنین اقداماتی، خیال‌پردازی و خیال‌پروری را به کودکان یاد می‌دهد و آن از این راه می‌توانند تخیل بیشتری داشته باشند و این، گونه دیگری از قصه است.

 • آثار کیارستمی قربانی اختلاف‌های خانوادگی

  آثار کیارستمی قربانی اختلاف‌های خانوادگی

  تهران- ایرناپلاس- به گفته مدیر انتشارات نظر، این‌که اختلاف‌های داخلی خانواده کیارستمی اجازه هیچ فعالیتی در ارتباط با این فرد را که میراث ملی ما و مانند بخشی از خاک ایران است و باید از آن حفظ و نگهداری کنیم، نمی‌دهند، تاسف‌آور است.

 • کتاب‌فروشان در دوراهی تجارت و اخلاق

  کتاب‌فروشان در دوراهی تجارت و اخلاق

  تهران- ایرناپلاس- ممنوعیت افزایش قیمت کتاب برای کتاب‌فروشان اقدامی است که از رفتارهای سلیقه‌ای در این صنف جلوگیری می‌کند، اما باید راهی هم برای کاهش ضرر کتاب‌فروشان در نظر گرفته شود.

 • اسطوره‌ها و قهرمانان را با مجسمه‌های ضعیف نکشیم

  اسطوره‌ها و قهرمانان را با مجسمه‌های ضعیف نکشیم

  تهران- ایرناپلاس- با وجود اساتید بزرگ و تأثیرگذار در رشته مجسمه‌سازی، اما هنوز در این عرصه دچار اشکالیم؛ مشکلاتی که هنگام نمایش یک مجسمه یا سردیس خود را نشان می‌دهد و چهره اسطوره‌ها و قهرمانان این سرزمین را تضعیف می‌کند.

 • کارایی سامانه «کارا» برای ناشران و پاسخ به چند ابهام

  کارایی سامانه «کارا» برای ناشران و پاسخ به چند ابهام

  تهران- ایرناپلاس- راه‌اندازی سامانه‌ کارا و پرداخت تسهیلات برای کاهش خسارات وارده به ناشران، اقدامی برای روی پا نگه‌داشتن مشاغل و جلوگیری از تعدیل و اخراج نیروهاست. ناشران که زیان‌های زیادی از شیوع کرونا دیده‌اند، بخشی از کسب‌وکارهایی هستند که می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 • چرا «ستایش» همچنان پربیننده است؟

  چرا «ستایش» همچنان پربیننده است؟

  تهران- ایرناپلاس- از همان زمان آغاز پخش هم با استقبال مواجه شد، اما بازپخش سریال «ستایش۳» در حالی این روزها از شبکه آی‌فیلم روی آنتن می‌رود که در آمار تلویزیونی اینترنتی نیز، جزو پربیننده‌هاست.

 • چرا سمفا با استقبال سینماگران مواجه شده است؟

  چرا سمفا با استقبال سینماگران مواجه شده است؟

  تهران- ایرناپلاس- بسیاری از حواشی که در حوزه سینما همواره شاهدشان بوده‌ایم، اختلاف‌ها بین تهیه‌کنندگان و سینماداران در فروش بلیت و بی‌نظمی و اعتراض‌ها در چگونگی اکران فیلم‌ها بوده است؛ اتفاقاتی که با به وجود آمدن یک سامانه، حل می‌شود.

 • پیک امید آمد؛ بهره‌گیری به‌موقع از فضای مجازی در کانون پرورش فکری

  پیک امید آمد؛ بهره‌گیری به‌موقع از فضای مجازی در کانون پرورش فکری

  تهران-ایرناپلاس- معاون فرهنگی کانون پرورش فکری با بیان اینکه کودکان امروز با بستر نت و شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های رایانه‌ای پیوند خورده‌اند، تاکید کرد: اگر می‌خواهیم با آنها در ارتباط باشیم، باید فعالیت‌های فرهنگی متناسب با آنها را تعریف کنیم.

 • اکران آنلاین؛ زیرساخت فراتر از تولید، کمبود محتوا داریم

  اکران آنلاین؛ زیرساخت فراتر از تولید، کمبود محتوا داریم

  تهران- ایرناپلاس- خطر قاچاق فیلم، کارگردان‌ها، تهیه‌کنندگان و هنرمندان این حوزه را تهدید می‌کند، اما از نگاه کارشناسان و فعالان این بخش، در اوضاع کنونی همه‌گیری کرونا، اکران فیلم‌ها در فضای مجازی که بستر آن از سوی دولت به خوبی توسعه یافته، تنها راه بقای قشری است که زندگی خود را از این راه می‌گذرانند.