مشروح اخبار اقتصاد

 • قانونی کردن کولبری، حداقل کاری است که می‌شود برای مرزنشینان کرد

  قانونی کردن کولبری، حداقل کاری است که می‌شود برای مرزنشینان کرد

  تهران- ایرناپلاس- سهراب دل‌انگیزان می‌گوید: حالا که شرایط کار با رعایت شرافت انسانی و از بین بردن فقر در اختیار کولبرها قرار نداده‌ایم، نمی‌توانیم فعالیتشان را غیرقانونی اعلام کنیم، به آنها برچسب قاچاقچی بزنیم و در مرزها با گلوله به استقبالشان برویم. اگر نمی‌توانیم کاری برای آنها انجام دهیم، حداقل کاری را که می‌تواند درآمد اندکی برای آنها به وجود آورد، قانونی محسوب کنیم.

 • سوال جالب زاکانی: زنگنه چرا همیشه قهرمان‌تر می‌شود؟

  سوال جالب زاکانی: زنگنه چرا همیشه قهرمان‌تر می‌شود؟

  تهران- ایرناپلاس- رویارویی وزیر نفت با جریان افراطی این روزها به صحن علنی مجلس شورای اسلامی کشیده شده است. زنگنه چند شب پیش در پاسخ به سوالی در مورد کیفیت برگزاری نشست کمیسیون انرژی در مورد استیضاحش گفت که استیضاح کنندگان قصد قانع شدن ندارند.

 • ممنوعیت واردات ۱۷ قلم کالا به عراق موقتی است

  ممنوعیت واردات ۱۷ قلم کالا به عراق موقتی است

  تهران- ایرناپلاس- دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق درباره ممنوعیت واردات ۱۷ قلم محصول زراعی و باغی از سوی کشور عراق گفت: این موضوع جدیدی نیست و این‌گونه ممنوعیت‌ها بیشتر از چند ماه طول نمی‌کشد.

 • علت اختلال در دسترسی به کد فعال‌سازی تلگرام چه بود؟

  علت اختلال در دسترسی به کد فعال‌سازی تلگرام چه بود؟

  تهران- ایرناپلاس- در حالی که بسیاری از کاربران تلگرام از مسدود شدن دسترسی به کد فعال‌سازی خود خبر داده‌اند، پیگیری‌های ایرناپلاس از وزارت ارتباطات و شرکت همراه اول برای شناسایی منشأ بروز این اشکال، با تکذیب این دو ارگان مواجه شده است.

 • هدف‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای صنایع خلاق

  هدف‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای صنایع خلاق

  تهران- ایرناپلاس- گردش مالی بازار صنایع خلاق در دنیا نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. محمدحسین سجادی‌نیری می‌گوید: هدف‌گذاری شخصی من رسیدن به عدد ۲۰ میلیارد دلار برای سال ۱۴۱۴ است. عملاً با صنایع خلاق می‌توانیم از خام‌فروشی نفت مستقل شویم.

 • ۳۰۰ دامداری و ۱۰۰۰ کارخانه؛ سامانه‌ای برای واگذاری ۱۷هزار میلیارد تومان اموال بانک‌ها

  ۳۰۰ دامداری و ۱۰۰۰ کارخانه؛ سامانه‌ای برای واگذاری ۱۷هزار میلیارد تومان اموال بانک‌ها

  تهران- ایرناپلاس- شاید هفته گذشته شما هم وقتی مثل روزهای دیگر برای انجام کارهای بانکی‌تان به شعبه همیشگی رفتید با درهای بسته و یک بنر مواجه شدید که خبر می‌داد شعبه مورد نظر در شعبه دیگری ادغام شده و برای انجام کارهایتان باید به آدرس جدید بروید.

 • توضیح مدیرعامل اسنپ درباره سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی

  توضیح مدیرعامل اسنپ درباره سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی

  تهران- ایرناپلاس- ژوبین علاقبند می‌گوید: سهمیه بنزین هشت روز نخست رانندگان تاکسی‌های اینترنتی واریز شده و بعد از طی شدن فرایندهای اداری، بین سه سامانه ثبت اسناد، ناجا و بانک مرکزی، طبق روال هفتگی واریز اعتبار خرید سوخت انجام می‌شود. افرادی که مدارکشان دارای نقص اطلاعاتی بود، تا زمان رفع نواقص مربوطه، سهمیه بنزینشان محفوظ می‌ماند.

 • پیوستن اعضای جدید به اینستکس، تجارت ما با اروپا را تقویت می‌کند؟

  پیوستن اعضای جدید به اینستکس، تجارت ما با اروپا را تقویت می‌کند؟

  تهران- ایرناپلاس- ۱۰ ماه پس از ایجاد ابزار حمایت از مبادلات تجاری اروپا با ایران (اینستکس)، در حالی ۶ کشور جدید اروپایی به آن اضافه می‌شوند که تاکنون مبادلات تجاری جدی از طریق آن انجام نشده است و حالا این سؤال مطرح است که آیا پیوستن اعضایی جدید، مقدمه‌ای برای شروع فعالیت اینستکس خواهد بود؟

 • رکوردشکنی پاییزه دلار؛ آینده چه می‌شود؟

  رکوردشکنی پاییزه دلار؛ آینده چه می‌شود؟

  تهران- ایرناپلاس- گرانی بنزین، پیوستن کشورهای جدید به اینستکس و پایان سال مالی طرف حساب‌های خارجی، سه عامل موقتی هستند که موجب افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر شده‌اند. عواملی که به گفته کارشناسان، موقتی هستند و نباید انتظار داشته باشیم قیمت دلار تحت تأثیر آنها، نوسانات شدید دوره قبل را تجریه کند.

 • بودجه ۱۳۹۹ و ماجرای جایگزینی نفت با دارایی‌های دولت

  بودجه ۱۳۹۹ و ماجرای جایگزینی نفت با دارایی‌های دولت

  تهران- ایرناپلاس- کاهش درآمدهای نفتی، دولت را به فکر منابع جایگزین انداخته و مولدسازی دارایی‌های دولت، یکی از گزینه‌های پیشنهادی در بودجه سال آینده است. یک کارشناس اقتصادی می‌گوید مولدسازی دارایی‌های دولت کاری نیست که بتوانیم به‌سرعت انجام دهیم و در کوتاه‌مدت نمی‌توانیم خیلی روی درآمدهای آن حساب کنیم.