مشروح اخبار پلاس سیاست

 • بازسازی اعتماد عمومی با شایسته‌سالاری و پرهیز از نگاه سیاسی

  بازسازی اعتماد عمومی با شایسته‌سالاری و پرهیز از نگاه سیاسی

  تهران- ایرناپلاس- بازسازی اعتماد عمومی در جامعه از جمله رویکردهایی است که در چند ماهه اخیر بویژه با شروع به کار دولت سیزدهم بر آن تاکید فراوان شده است؛ از نگاه فعالان سیاسی، تحقق این امر نیازمند اقدامات مختلفی است از جمله، شایسته‌سالاری برای تعیین مدیران ارشد و مسئولان در همه بخش‌ها بویژه استانی و توجه به صلاحیت و دانش و خودداری از نگاه سیاسی در انتصاب‌هاست.

 • راهکار پیشنهادی غرضی برای فسادزدایی در کشور

  راهکار پیشنهادی غرضی برای فسادزدایی در کشور

  تهران- ایرناپلاس- محمد غرضی فعال سیاسی با بیان اینکه «همه ارگان‌های رسمی، نهادهای اجتماعی و مردمی و ... باید خود را مکلف به تکلیف مهمی به نام فسادزدایی بدانند.» تاکید کرد که فقط با عزمی همگانی می‌توان کشور را از شر فسادِ مفسدان نجات داد.

 • تاکید رئیس‌جمهوری بر اعتمادسازی در جامعه؛ فعالان سیاسی چه گفتند؟

  تاکید رئیس‌جمهوری بر اعتمادسازی در جامعه؛ فعالان سیاسی چه گفتند؟

  تهران- ایرناپلاس- رئیس‌جمهوری در نخستین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم گفت: یکی از مواردی که در این مدت آسیب‌دیده، اعتماد مردم است. باید اعتماد آسیب دیده مردم را بازسازی کنیم. اکنون پرسش اینجاست، سیستم مدیریتی چگونه می‌تواند این اعتماد را بازیابی کند و اساسا مردمی‌سازی، یعنی نقش‌آفرینی مردم در همه امور با چه راه‌کارهایی امکان‌پذیر است؟

 • جوان‌سازی در دولت سیزدهم؛ نتایج مطلوب امروز و «ذخیره ارزشمند» فردا

  جوان‌سازی در دولت سیزدهم؛ نتایج مطلوب امروز و «ذخیره ارزشمند» فردا

  تهران- ایرناپلاس- یکشنبه این هفته (۷ شهریور) رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت با یادآوری تأکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت جوانان و جوان‌گرایی در بدنه دولت، گفت: «امروز بهترین زمان برای توجه به جوانان در بدنه مدیریتی دولت است و می‌توان اقدامات خوب و مناسبی در این زمینه انجام داد. باید به جوانان میدان دهیم تا در عرصه عمل استعداد و توان خود را به منصه ظهور برسانند.»

 • انتصاب یک مدیر فراجناحی برای اجرای یک برنامه راهبردی

  انتصاب یک مدیر فراجناحی برای اجرای یک برنامه راهبردی

  تهران- ایرناپلاس- از همان زمان که رئیس‌جمهوری با صدور حکمی، محمد اسلامی را به سمت معاون رئیس‌جمهوری و ریاست سازمان انرژی اتمی منصوب کرد، برخی رسانه‌ها با انگیزه‌های مختلف، این انتصاب را نقد و چالش‌هایی را مطرح کرده‌ اما شماری از شخصیت‌ها از جمله رئیسان سابق این سازمان، انتصاب اسلامی را مثبت ارزیابی کرده و او را گزینه مناسبی توصیف کرده‌اند.

 • کارگزاران نظام و توصیه‌های مهم رهبری؛ «پیوست عدالت» تا عمل به وعده‌ها

  کارگزاران نظام و توصیه‌های مهم رهبری؛ «پیوست عدالت» تا عمل به وعده‌ها

  تهران- ایرناپلاس- اعضای دولت سیزدهم شنبه گذشته (۶ شهریور) به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند و در همین نخستین روزهای فعالیت خود، نکات و محورهای مهمی را از زبان ایشان شنیدند؛ از تاکید بر عدالت و بازسازی انقلابی در عرصه‌های مدیریتی تا شاخصه‌های مردمی بودن یک کارگزار در تراز انقلاب و البته مفهوم صحیح انقلابی بودن و عمل به وعده‌ها.

 • پیام‌های نخستین سفر استانی رئیس‌جمهوری

  پیام‌های نخستین سفر استانی رئیس‌جمهوری

  تهران- ایرناپلاس- کمتر از ۴۸ ساعت پس از اعلام رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی به کابینه دولت سیزدهم، رئیس جمهوری در سفری از پیش اعلام نشده راهی خوزستان شد و ضمن حضور در جلسه شورای اداری استان، از نزدیک با مردم دیدار و از برخی مکان‌ها و پروژه‌ها بازدید کرد.

 • تاکید رئیس جمهوری بر ارتقای امید و نشاط؛ چه باید کرد؟

  تاکید رئیس جمهوری بر ارتقای امید و نشاط؛ چه باید کرد؟

  تهران- ایرناپلاس- رئیس جمهوری هفته گذشته در یکی از جلسه‌های هیات دولت بر تقویت نشاط، مشارکت و امید در جامعه تاکید کرد و انسجام، وحدت و اعتماد را سرمایه بزرگ و ارزشمندی برای نظام دانست و گفت «اعتماد مردم به مسئولین و اعتماد رهبر معظم انقلاب به فرد فردِ مدیران، سرمایه بسیار باارزشی است که باید در جهت ارتقا و تقویت هر چه بیشتر آن تلاش کنیم؛ تداوم و تقویت اعتماد مردم موجب تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی خواهد شد».

 • توجه به منافع ملی و همراهی با دولت، تاکید فعالان سیاسی به نمایندگان

  توجه به منافع ملی و همراهی با دولت، تاکید فعالان سیاسی به نمایندگان

  تهران- ایرناپلاس- در حالی که بررسی گزینه‌های پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای تشکیل کابینه سیزدهم از ابتدای هفته جاری در مجلس آغاز شده و ادامه دارد، شماری از فعالان سیاسی تاکید دارند که نمایندگان باید در رای اعتماد، ضمن پرهیز از نگاه مغرضانه، منافع ملی بویژه نگاه تخصصی و فسادستیزی را در اولویت قضاوت و رای خود قرار دهند.

 • شاخص‌های محوری و ابتکارات رئیس‌جمهوری در انتخاب و معرفی وزیران

  شاخص‌های محوری و ابتکارات رئیس‌جمهوری در انتخاب و معرفی وزیران

  تهران- ایرناپلاس- از صبح شنبه(۳۰ مردادماه) کار بررسی وزیران پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است؛ رئیس جمهوری در سخنانش در هنگام دفاع از کلیت کابینه پیشنهادی و نیز در پاسخ به دغدغه‌های نمایندگان، نکات مهمی را مطرح کرد؛ از توجه محورهای مورد نظر رهبر معظم انقلاب تا لزوم تعهد به تحول‌خواهی، عدالت، جوان بودن وزیران، زنان و اقوام.

پرسش از خبر