مشروح اخبار سیاست

 • علیرضا پناهیان و تاکتیک فتح بهارستان با تخریب نهادهای انتخابی

  علیرضا پناهیان و تاکتیک فتح بهارستان با تخریب نهادهای انتخابی

  تهران- ایرناپلاس- به نظر می‌رسد علیرضا پناهیان، منبری اصولگرا و نایب رئیس پیشین قرارگاه عمار، این روزها مأموریتی برای خود تعریف کرده؛ چرا که درصدد است با تاکتیک تخریب مجلس شورای اسلامی و قوه مجریه در تریبون‌های مختلف، ضمن ایجاد دوقطبی بین جریان‌های سیاسی کشور، نمایندگان مطلوبش را راهی بهارستان کنند.

 • رویترز دست در دست سعودی‌ و آمریکا در دوئل با ایران

  رویترز دست در دست سعودی‌ و آمریکا در دوئل با ایران

  تهران- ایرناپلاس- گزارش نهایی دبیرکل سازمان ملل مبنی بر عدم‌تأیید نقش ایران در حادثه آرامکو، علی‌رغم ادعای مقام‌های سعودی و آمریکایی برای مقصر جلوه دادن ایران و گزارش‌های پی‌درپی خبرگزاری رویترز و قصه‌سرایی درباره آن گواهی است بر آنکه پشت پرده مطالب این رسانه درباره ایران نه حقیقت، بلکه یک ذهن خلاق وجود دارد. چراکه طی دو سال اخیر حداقل ۹ مطلب با محتوای تحریف‌شده یا نادرست علیه ایران منتشر کرده است.

 • صف مسئولان لبنانی برای پاسخ به یک سخن نسنجیده

  صف مسئولان لبنانی برای پاسخ به یک سخن نسنجیده

  تهران- ایرناپلاس- اظهارات منتسب به یکی از فرماندهان سپاه مبنی بر حمله به تل‌آویو از خاک لبنان، با واکنش‌های متعدد دو وزیر و شماری دیگر از مسوولان کشور دوست و برادر، لبنان روبرو شد.

 • واکنش عضو جامعه مدرسین به سخنان سردار جعفری: اینگونه اظهارات آسیب به خود شورای نگهبان است

  واکنش عضو جامعه مدرسین به سخنان سردار جعفری: اینگونه اظهارات آسیب به خود شورای نگهبان است

  تهران- ایرناپلاس- شورای نگهبان این روزها و در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، دیگر تنها با اعتراض کسانی مواجه نیست که در مظان ردصلاحیت هستند، بلکه حتی واعظان اصولگرا و نظامیان نیز گویا از عملکرد شورای نگهبان ناراضی‌اند و لازم دیده‌اند راه و چاه را نشان فقهای ناظر دهند؛ انگار نظارت استصوابی شورا با همه آنچه سختگیری‌هایش خوانده می‌شود، حالا هم چوب را می‌خورد و هم پیاز!

 • دیدار روحانی و آبه ربطی به مسئله تبادل زندانیان ندارد

  دیدار روحانی و آبه ربطی به مسئله تبادل زندانیان ندارد

  تهران- ایرناپلاس- یک تحلیلگر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری می‌گوید که احتمالاً ژاپنی‌ها در خلال سفر رئیس‌جمهوری به این کشور، پیشنهادهایشان درباره میانجی‌گری بین ایران و آمریکا را مطرح خواهند کرد.

 • وظایف نهادهای مسوول درقبال «شهدای آبان» در پی دستور رهبر انقلاب

  وظایف نهادهای مسوول درقبال «شهدای آبان» در پی دستور رهبر انقلاب

  تهران- ایرناپلاس- طی روزهای اخیر رهبر انقلاب پیشنهاد دبیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر شهید خواندن قربانیان حوادث آبان ماه را پذیرفتند؛ از همین‌رو این پرسش مطرح می‌شود که قانون درباره مصادیق شهادت چه گفته و درقبال کسانی که شهید می‌داند، چه وظایفی بر دوش نهادهای مسوول گذاشته است؟

 • پدیده‌ای به نام تست سلامت از کاندیداهای مجلس!

  پدیده‌ای به نام تست سلامت از کاندیداهای مجلس!

  تهران- ایرناپلاس- روز آخر ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم در حالی به پایان رسید که گروهی از ثبت‌نام کنندگان، از اضافه شدن مرحله «گزینش» بعد از اتمام فرایند ثبت‌نام تحت عناوینی چون «تست سلامت» گلایه می‌کنند.

 • نهضت ثبت‌نام در روز آخر؛ رقابت اصلی کجاست؟

  نهضت ثبت‌نام در روز آخر؛ رقابت اصلی کجاست؟

  تهران- ایرناپلاس- با ثبت‌نام محمدباقر قالیباف و نزدیکان، اعضای جبهه پایداری، مدیران احمدی‌نژاد و چند عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در کنار نام‌نویسی طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم، نگاه‌ها به نحوه تأیید صلاحیت از سوی شورای نگهبان است تا مشخص شود جدال اصلی بین اصولگرا- اصلاح‌طلب است یا بخش اعظم رقابت میان گروه‌های مختلف اصولگرا رقم خواهد خورد.

 • غفاری: احکام قضایی دانشجویان برای فعالیت‌های خارج دانشگاه است

  غفاری: احکام قضایی دانشجویان برای فعالیت‌های خارج دانشگاه است

  تهران- ایرناپلاس- معاون فرهنگی وزارت علوم ضمن اظهار بی‌اطلاعی از تهدید برخی فعالان دانشجویی در آستانه روز دانشجو، درباره اعلام آمار متناقض از وضعیت دانشجویان بازداشتی می‌گوید: آمار متفاوت نیست و تا روز گذشته، تنها چهار دانشجو در بازداشت بودند که به ما گفتند همین روزها آزاد می‌شوند.

 • مصباحی مقدم: اصلاحات بنزینی باید زودتر انجام می‌شد

  مصباحی مقدم: اصلاحات بنزینی باید زودتر انجام می‌شد

  تهران- ایرناپلاس- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره چگونگی تجمع اعتراضی معقول و مشروع می‌گوید: اعتراضات باید به شکل مسالمت‌آمیز و از طریق نمایندگان مجلس، احزاب یا تجمعاتی که دارای مجوز هستند، صورت گیرد. حتی اگر تجمعات اخیر بدون خشونت بود هم مقبول بود؛ چراکه اعتراض حق مردم است و نباید تضعیف شود. او هم‌چنین معتقد است که اقدام به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین درست و حتی دیر انجام شد.