مشروح اخبار پلاس جامعه

 • اصلاح قانون انتخابات شوراها؛ چشم را کور نکنیم

  اصلاح قانون انتخابات شوراها؛ چشم را کور نکنیم

  تهران- ایرناپلاس- اعضای شورای شهر تهران می‌گویند: تخلفات برخی اعضای شوراها، نباید به دستاویزی برای کاهش اختیارات شوراها و نادیده گرفتن آنها در توسعه دموکراسی، مدیریت کشور، سلامت اداری و برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی منابع کشور منجر شود.

 • حمله به سخنگوی ستاد ملی کرونا و یک قضاوت غیرمنصفانه

  حمله به سخنگوی ستاد ملی کرونا و یک قضاوت غیرمنصفانه

  تهران- ایرناپلاس- حمله به سخنگوی ستاد ملی کرونا و متهم کردن وی به عناوینی همچون تلاش برای «قم هراسی» و «تشویش اذهان عمومی» آن هم با سوء‌برداشت از هشدارهای دلسوزانه وی در مورد احتمال شیوع موج جدیدی از کرونا، دور از انصاف است.

 • جواب سئوال را بدهید، دستمزد آن را می‌دهیم

  جواب سئوال را بدهید، دستمزد آن را می‌دهیم

  تهران- ایرناپلاس- تقلب در آزمون آنلاین به معضلی برای معلمان تبدیل شده است. هرچند این مساله سال گذشته نیز وجود داشت اما امسال این وضعیت با مشکلات خاصی همراه بوده و برخی با سوءاستفاده از این شرایط، آب را برای کسب‌وکار در این فضا، گل‌آلود کرده‌اند.

 • آدرس اشتباه درباره ارتباط آمار سقط جنین با غربالگری

  آدرس اشتباه درباره ارتباط آمار سقط جنین با غربالگری

  تهران- ایرناپلاس- یک استاد دانشگاه و متخصص زنان با تاکید بر اینکه بیشتر سقط جنین‌ها پیش از رسیدن به مرحله غربالگری است که دلایل اقتصادی و اجتماعی دارد، ارتباط دادن آمار سقط جنین به غربالگری جنین را واقعی ندانست.

 • بازگشایی مدارس از بهمن‌ماه؛ چرا والدین نباید نگران باشند؟

  بازگشایی مدارس از بهمن‌ماه؛ چرا والدین نباید نگران باشند؟

  تهران- ایرناپلاس- وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرده از ابتدای بهمن‌ماه، مدارس در مناطق زرد و آبی بازگشایی خواهد شد. با توجه به برخی واکنش‌ها به این تصمیم، این پرسش مطرح ‌شده که با وجود شیوع کرونا، آیا این بازگشایی باید والدین را نگران کند؟

 • بحرانی که بی‌توجهی به «نجات» به بار می‌آورد

  بحرانی که بی‌توجهی به «نجات» به بار می‌آورد

  تهران- ایرناپلاس- کارشناسان حوزه بحران بویژه زلزله معتقدند،‌ وضعیت ایجاد شده در نتیجه سقوط بهمن در تهران نشان داد، خسارت ناشی از بی‌توجهی به مساله «نجات»، پیامدی جز، از دست دادن هموطنان و به هدر رفتن همه هزینه‌ها، منابع و بودجه‌های اختصاص داده شده به نهادهای مربوطه ندارد.

 • مدافعان گمنام سلامت و محیط زیست شهری را دریابیم

  مدافعان گمنام سلامت و محیط زیست شهری را دریابیم

  تهران- ایرناپلاس- کارکنان خدمات شهری بخش مهمی از خط مقدم مبارزه با کرونا هستند که با وجود بیشترین سهم در ایجاد شرایط زیستی مناسب در شهرها در دوران کرونا، کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

 • بهترینِ جهان نیستیم اما به کارمان واردیم

  بهترینِ جهان نیستیم اما به کارمان واردیم

  تهران- ایرناپلاس- مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: اینکه برخی می‌گویند ما بهترین واکسن‌ساز دنیایم تعارف است، اما به پشتوانه تجربه ۱۰۰ ساله در تولید واکسن، ما نیز از کشورهای سازنده واکسن کرونا هستیم که مفتخر به انجام این کار شده‌ایم.

 • ماجرای اردوگاه عسکرآباد و چند پرسش

  ماجرای اردوگاه عسکرآباد و چند پرسش

  تهران- ایرناپلاس- یک کارشناس ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران که خود نیز شهروند افغانستانی است، ماجرای اخیر اردوگاه عسکرآباد ورامین را زنگ هشداری دانست برای کسانی که از جان و دل به «ریشه‌های مشترک» ایران و افغانستان باور دارند. او در این یادداشت، به واکاوی دلایل و پیامدهای چنین حوادثی پرداخت.

 • آموزش هم تغییر مسیر می‌دهد؟

  آموزش هم تغییر مسیر می‌دهد؟

  تهران- ایرناپلاس- یک پژوهشگر حوزه سیاستگذاری اجتماعی معتقد است بسیاری از سیاست‌هایی که در حوزه آموزش اجرا شده، این امکان را فراهم کرده تا کالایی‌سازی آموزش به سمت قشر خاصی جهت‌گیری داشته باشد.

پرسش از خبر