مشروح اخبار جامعه

 • برنامه‌های دولت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به کجا رسید؟

  برنامه‌های دولت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به کجا رسید؟

  تهران- ایرناپلاس- دولت تدبیر و امید از ابتدای فعالیت خود، توجه ویژه‌ای به پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته و در طول سالیان گذشته تلاش کرده با مداخلات، آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد. در این میان سازمان بهزیستی با توسعه مراکز اورژانس اجتماعی  و ارائه خدمات تخصصی و فوری در خط مقدم این  هدف قرار دارد.

 • هدف از جوسازی رسانه‌ای و موج‌سواری بر کولبران چیست؟

  هدف از جوسازی رسانه‌ای و موج‌سواری بر کولبران چیست؟

  تهران- ایرناپلاس- توجه به معیشت کولبران و تلاش برای ساماندهی و حل این معضل، همواره یکی از دغدغه‌های دولت دوازدهم بوده است. این تلاش‌ها و سیاست‌گذاری‌ها نشان می‌دهد کولبری، دردی بی‌درمان نیست؛ اما در این میان، رسانه‌های معاند به دنبال موج‌سواری از این معضل برای منافع خاص خود هستند.

 • بحران ویروس‌ها در دو فصل سرد؛ دولت چه برنامه‌ای دارد؟

  بحران ویروس‌ها در دو فصل سرد؛ دولت چه برنامه‌ای دارد؟

  تهران- ایرناپلاس- با توجه به پیش‌بینی و هشدار کارشناسان نسبت به همپوشانی دو بیماری مسری کرونا و آنفلوآنزا در فصول سرد امسال، وزارت بهداشت در راستای مدیریت شرایط و ایجاد آمادگی در برابر شیوع بیماری‌های ویروسی اقداماتی را تدارک دیده است تا عبور از این بحران تسهیل شود.

 • اقدام غیرقانونی در اخذ عوارض چندباره شهرداری در مراکز تعویض پلاک

  اقدام غیرقانونی در اخذ عوارض چندباره شهرداری در مراکز تعویض پلاک

  تهران- ایرناپلاس- کسانی که خودرو شخصی دارند یکبار مسیرشان به مراکز تعویض پلاک افتاده است؛ در این روزهای کرونایی که برای یک تعویض‌پلاک باید ساعت‌ها یا حتی چند روز در صف‌های طولانی منتظر ماند، شهروندان شاهد ماجرایی در این مراکز هستند که تاکنون سابقه نداشته است.

 • آینده شغلی دانش‌آموزان به این مسیر ختم می‌شود

  آینده شغلی دانش‌آموزان به این مسیر ختم می‌شود

  تهران- ایرناپلاس- اشتغال دغدغه اصلی و همیشگی جوانان است. در این میان تغییر شکل اشتغال به سمت حرفه‌های مبتنی بر مهارت، اهمیت مهارت‌آموزی را برجسته کرده و نیاز است جهت‌دهی به سمت مهارت‌ها، استعدادها و ارتقای شاخص‌های کارآفرینی، همواره مورد توجه برنامه‌ریزان قرار گیرد. این امر چگونه ممکن است و دولت برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان چه اقداماتی انجام داده است؟

 • پرهیز از هراس‌افکنی؛ آمادگی برای زلزله را نباید فراموش کرد

  پرهیز از هراس‌افکنی؛ آمادگی برای زلزله را نباید فراموش کرد

  تهران- ایرناپلاس- برخی بعد از وقوع زلزه‌های اخیر در دماوند و فیروزکوه با پس‌لرزه‌های زیاد، با هراس‌افکنی، از وقوع زلزله بزرگ در تهران خبر می‌دهند اما استادان زلزله‌شناسی این ادعا را غیرکارشناسی می‌دانند.

 • تخلفات پزشکی با معاینه آنلاین و تجویز دارو؛ دکتر اسنپ غیرقانونی است

  تخلفات پزشکی با معاینه آنلاین و تجویز دارو؛ دکتر اسنپ غیرقانونی است

  تهران- ایرناپلاس- در حالی پزشکان به صورت غیرحضوری در فضای مجازی و سامانه‌های مختلف به ارائه خدمات پزشکی و مشاوره پزشکی می‌پردازند که معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی می‌گوید: اغلب این خدمات با تخلف همراه است.

 • پیامدهای بحران کرونا بر ساختار و پویایی جمعیت در آینده

  پیامدهای بحران کرونا بر ساختار و پویایی جمعیت در آینده

  تهران- ایرناپلاس- یکی از مسائلی که پس از همه‌گیری کرونا در اروپا مطرح شد تاثیر بیماری کووید-۱۹ بر روندهای جمعیتی است. شناخت الگوهای مختلف مرگ و میر بین گروه‌های مختلف و اینکه آیا این همه‌گیری و پیامدهای اقتصادی آن بر پویایی جمعیت در آینده تاثیر خواهد گذاشت از مسائلی است که دانشمندان به دنبال پاسخی برای آن هستند.

 • یک مصوبه و سرگردانی مستاجران در شورای حل اختلاف

  یک مصوبه و سرگردانی مستاجران در شورای حل اختلاف

  تهران- ایرناپلاس- مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد افزایش اجاره‌بهای مسکن هر چند دست مالکان و مشاوران املاک را برای افزایش خارج از قاعده اجاره بها بسته است اما عدم تمایل مالکان برای تمدید قراردادهای اجاره و صدور حکم تخلیه برای برخی افراد، نگرانی هایی را برای مستاجران به وجود آورده است.

 • جراحی زیبایی حیوانات، از حرف تا واقعیت

  جراحی زیبایی حیوانات، از حرف تا واقعیت

  تهران- ایرناپلاس- انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟