مشروح اخبار ورزش

 • واکنش حاج‌رضایی به بازگشت مربیان خارجی اخراجی؛ جوانان ایران را دریابیم

  واکنش حاج‌رضایی به بازگشت مربیان خارجی اخراجی؛ جوانان ایران را دریابیم

  تهران- ایرناپلاس- معرفی لوکا بوناچیچ به عنوان سرمربی ذوب‌آهن باعث تعجب اهالی فوتبال شده؛ چرایی بازگرداندن این مربی که سوابق آن برای جامعه فوتبال روشن است، پرسش‌های زیادی را مطرح کرده؛ امیر حاج‌رضایی به عنوان کارشناس مطلع و شناخته شده در فوتبال ایران، با نگاه انتقادی به این مساله، پیامدهای منفی آن را برای جامعه مربیان جوان کاربلد ایرانی می‌داند.

 • بازگشت مربیان خارجی به ایران پس از اخراج‌های مکرر!

  بازگشت مربیان خارجی به ایران پس از اخراج‌های مکرر!

  تهران- ایرناپلاس- فوتبال را باید یک صنعت و یک رسانه قلمداد کرد؛ صنعتی همیشه پولساز و ابزاری فرصت‌آفرین برای فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جهان، اما سود این صنعت در ایران بیشتر در جیب بازیکنان و مربیان خارجی متوسط به پایین است تا باشگاه‌ها.

 • فیفا در انتظار رفع ایرادهای ماده ۱۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال

  فیفا در انتظار رفع ایرادهای ماده ۱۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال

  تهران- ایرناپلاس- ماجرای اساسنامه فدراسیون فوتبال که اکنون به پاشنه آشیل این فدراسیون تبدیل شده، تاوان سال‌ها سهل‌انگاری و پنهان‌کاری مجموعه فدراسیون‌نشینان است! فیفا دیگر قصد ندارد در این زمینه با کشورمان مماشات کند و فدراسیون فوتبال هنوز نتوانسته رضایت این مرجع بالادستی را جلب کند.

 • غیرفوتبالی‌ها در فوتبال حاکم شده‌اند

  غیرفوتبالی‌ها در فوتبال حاکم شده‌اند

  تهران- ایرناپلاس- فیفا به سه بند مدیریتی در اساسنامه ارائه شده ایراد گرفته و به فدراسیون فوتبال مهلت داده تا یکشنبه ۸ تیرماه این نواقص را رفع و دوباره آن را برای فیفا ارسال کند. نادر فریادشیران رئیس کمیته اقتصادی کانون مربیان با انتقاد از سیستم ترسیم شده در این فدراسیون، به بیان برخی از نگرانی‌های مجموعه اهالی فوتبال از اوضاع فدراسیون و چرایی شرایط پیش آمده در این نهاد پرداخت.

 • روزهای خوش «مرد همیشه خنده‌رو»

  روزهای خوش «مرد همیشه خنده‌رو»

  تهران- ایرناپلاس- «در سال ۱۳۸۶ قرار بود آقای علی‌آبادی به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال معرفی شود، اما به اجبار کنار کشید و من به‌عنوان تنها کاندیدا ماندم و رئیس فدراسیون فوتبال شدم.» به همین سادگی علی کفاشیان وارد فوتبال شد. عادل فردوسی‌پور در نخستین برنامه نود در سال ۱۳۹۱ با اشاره به سریال مرد هزار چهره از او پرسید: «آقای کفاشیان! آیا مانند مرد هزار چهره که در همه جا اشتباهی بود، شما هم در فوتبال اشتباهی وارد شدید؟!»

 • قول وزارت ورزش برای بررسی پرونده ویلموتس در ایران؛ با مقصران برخورد می‌شود؟

  قول وزارت ورزش برای بررسی پرونده ویلموتس در ایران؛ با مقصران برخورد می‌شود؟

  فوتبال ایران هر روز آبستن یک اتفاق عجیب و غریب است؛ اتفاقی که در آن، آبرو، اعتبار و البته پول بیت‌المال به باد می‌رود و عجیب‌تر آن‌که جای خالی نهادهای نظارتی در این میان به وضوح دیده می‌شود، اما باید پرسید چرا اقدامی عاجل در این خصوص صورت نمی‌گیرد و با خاطیان برخورد لازم و قضایی نمی‌شود؟

 • فردا، روز سرنوشت‌ساز برای فوتبال ایران

  فردا، روز سرنوشت‌ساز برای فوتبال ایران

  تهران-ایرناپلاس- بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال ما و تغییراتی که فیفا درخواست کرده بود، به محلی برای ایجاد شایعه تعلیق فوتبال ما تبدیل شده بود، اما اکنون گفته می‌شود فیفا چنین موضوعی را دنبال نکرده است.

 • قرارداد ویلموتس، ویرانه تاج بر سر فوتبال ایران

  قرارداد ویلموتس، ویرانه تاج بر سر فوتبال ایران

  تهران-ایرناپلاس- در دوران «پسا کی‌روش» از گزینه‌های بسیاری برای جانشینی او نام برده شد و در یک غافل‌گیری، ناگهان قرعه به نام مارک ویلموتس خورد، آن هم با «به‌به» و «چه‌چه»‌ فراوان! آن روزها مهدی تاج در برابر اهالی فوتبال و رسانه‌ها خبر از بزرگ شدن فوتبال ما داد، اما وقتی قرارداد ویلموتس فسخ شد، در درگیری فدراسیون فوتبال و این مربی بلژیکی مشخص شد قرارداد او هم مثل قراردادهای قبلی بدون تدبیر و بیشتر به ضرر فدراسیون بسته شده است؛ به گفته وزیر ورزش و جوانان تمام مسوولیت قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال است و قطعا خودشان به نهادهای نظارتی پاسخ خواهند داد.

 • جام یا جان؟ مسئله این است

  جام یا جان؟ مسئله این است

  تهران- ایرناپلاس- تقریباً همه با کرونا به‌نوعی کنار آمده‌اند جز فوتبال؛ هنوز در فوتبال این مسئله حل و فصل نشده و هر روز داستانی جدید داریم.

 • تا صداوسیما ملزم به حق پخش نشود، امیدی به خصوصی‌سازی فوتبال نیست

  تا صداوسیما ملزم به حق پخش نشود، امیدی به خصوصی‌سازی فوتبال نیست

  تهران- ایرناپلاس- در بخش دوم گفت‌وگو با «دکتر مهدی خبیری»، او راز به تصویب نرسیدن طرح حق پخش تلویزیونی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از دفاعیه محسن صفایی‌فراهانی رئیس وقت فدراسیون فوتبال را توافق‌های علی فتح‌الله‌زاده و اکبر غمخوار، مدیران عامل وقت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با رئیس وقت صداوسیما دانست که به ضرر باشگاه‌های فوتبال تمام شد.